Teknosa Lenovo Legion Y520 Laptop seri üretim hatası var almayın

SolitaryWitch

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2016
1.017
3.986
Arkadaşlar öncelikle ilk 2 paragrafı okuyun gerisi uzun gelir okumazsınız belki ;

Ürünün satışına mağazalarda devam ediliyor teşhirdeki ürünlerde de aynı hata olmasına rağmen satışa devam ediliyor dikkat edin almayın aldıysanız evdeki ürününüzü inceleyin

Ürünü Cevahir AVM Teknosa dan aldık,diğer mağazalarda da gidip hasar tespiti yaptık hepsinin kamera kayıtlarında mevcuttur.
LENOVO Legion Y520 satan ve laptop kapağında delikler olduğunu kendi personelleriyle tespit ettiğimiz firmalar;

TEKNOSA( cevahir ve metrocity avm) ,(cengiz bey prosedürleri sebebiyle lenovoya bildiremeyeceğini söyledi)
VATAN BİLGİSAYAR( elmadağ ),(özge hanım lenovoya bildirip ürünü kaldıracağını söyledi)
MEDİAMARKT (özdilek avm)(mağazadaki 3 teşhir ürününde de aynı hata tespit edildi)
teşhür ürünlerinde de aynı hata var almayı düşünüyorsanız almayın kapağı kapalıyken siler ya da su sıçratırsanız ya da başka herhangi bişey girerse deliklerden ekranınıza girer ve kullanıcı hatasından 6000 tl niz çöp olur.

Şimdi özet bir detay vereyim;
01.06.2017 cevahir teknosa dan aldığım Lenovo Legion Y520 i7 256 ssd li laptopun kapağındaki marka logosunda delikler var ve karanlıkta laptopun arkasından ekran ışığı aynaya yansıyınca farkettik 6 ayı 10 gün geçe farkettik 1 yıl sonra veya hiç te farketmeyip su veya toz da kaçırabilirdik.

Teknosa ya da Lenovoya da bildirdik maillerle,sosyal medya resmi hesaplarından heryerden.. hem de fotoğraflarla,ancak onarım için gönderirsek bakabileceklerini bildirdiler çünkü o delikler hava alması da için de olabilirmiş kullanıcı hatası da kozmetik hata da olabilirmiş ama 6 ayı geçtiği için ayıplı ürün de olsa ancak onarım olabilirmiş...iade almıyorlar ve satmaya devam ediyorlar ..

Teknosa dan Lenovo ya bildirmiyorlar bile,oysa Vatan bilgisayar Özge hanım üründeki hatayı gösterince bildirip ürünü teşhirden kaldıracağını söyleyip teşekkür etti.
Teknosa prosedürlerine göre lenovodan rapor veya bizden mahkeme kararı olmadıkça lenovoya bildiremezlermiş . Düşünün bir mail ya da bir telefon bile açmıyorlar firmaya bilgi vermek ya da bilgi almak için..

Avukatımızla yasal işlemlere başlamadan önce Şikayetvar.com üzerinden de son bir bildirimde bulundum Teknosa nın cevabı aynı oldu,Lenovo ise hala bir dönüş yapmadı.

Teknosa aracı kurum,Lenovo ise asıl marka olarak bizden özür dileyip farkettiğimiz için teşekkür etmeleri gerekirken durumu örtmeye birşey yokmuş gibi davranmaya çalışıyorlar.AB ülkesi olmadığımız için Lenovo ve Teknosa tarafından böyle gevşek davranılıyor.
Halka ayıplı ürün satılmaya devam ediliyor..
Lenovo gereğini yapmazsa açacağımız dava sürecini de buradan sizinle paylaşacağım.

Aldıklarınıza ,alacaklarınıza çok dikkat edin..
Saygılar,

Ürünümüzü iade aldılar.Ekran ,görüntü kalitesi ,kırmızı klavye aydınlatması ve kronik bir sorunu olmaması sebebiyle uzun uzun araştırıp yine Lenovo aldım. Legion Y520 gtx1060

eyvah eyvah. 2 hafta önce yılsonu indiriminde topkapı vatan bilgisayardan lenovo legion y520 aldım bende. i7 256 ssd. Sizin sorunlu üründen yani. Ne yapmam gerekiyor şimdi tam olarak ? Ay çok üzüldüm şuan ya.

eyvah eyvah. 2 hafta önce yılsonu indiriminde topkapı vatan bilgisayardan lenovo legion y520 aldım bende. i7 256 ssd. Sizin sorunlu üründen yani. Ne yapmam gerekiyor şimdi tam olarak ? Ay çok üzüldüm şuan ya.
Özelden cevapladım sizi telaş etmeyin yeni seride yoktur diye ümid ediyorum anlattığım şekilde kontrol edin sorun varsa iade hakkınız dolmamış zaten

X