Tampon mu adet kabı mı?

Tampon mu adet kabı mı?

• Tampon

OY: 0 0,0%
  • Adet kabı

OY: 11 100,0%

• Ankete Katılan
    11

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
13.349
62.844
Selamlarrr. Kendimi bildim bileli regl döneminde en uzun boylardan gece pedi kullanıyorum. Bi tık kısalarında bile rahat edemiyorum hatta halbuki o kadar yoğun da gelmiyor son zamanlarda ki evdeyim de sık sık değiştirme şansım var.

Ama şu uçuk beni o kadar korkuttu ki (ped ile alakası yoktur herhalde ama ped varken çıktığı için korktum işte) başka yollar istiyorum.

Tampon ya da adet kabı hiç kullanmadım. Adet kabını araştırdım ama korkutucu geliyor biraz, sızdırıyor diyen de var üstüne tekrar bi günlük ped de olsa bi şey takacaksam anlamı kalmayacak gibi.

Tamponu da bilmiyorum onu da kullanmadım.

Siz hangisini önerirsiniz, hangisi rahat?

Ben adet kabını yurtdışında almıştım ama bir türlü kullanmayı beceremedim. Yıllardır tampon kullanıyorum ve tatilde deniz havuza giriyorum, ne giysem diye düşünmüyorum. Başta alışması garip veya zor gelebilir, kendine uygun bir marka deneyip bulmak gerekir ama alışınca bence büyük kolaylık. Tavsiyem başta aplikatörlü tamponları dene, yerleştirmesi çok daha kolay.

Selamlarrr. Kendimi bildim bileli regl döneminde en uzun boylardan gece pedi kullanıyorum. Bi tık kısalarında bile rahat edemiyorum hatta halbuki o kadar yoğun da gelmiyor son zamanlarda ki evdeyim de sık sık değiştirme şansım var.

Ama şu uçuk beni o kadar korkuttu ki (ped ile alakası yoktur herhalde ama ped varken çıktığı için korktum işte) başka yollar istiyorum.

Tampon ya da adet kabı hiç kullanmadım. Adet kabını araştırdım ama korkutucu geliyor biraz, sızdırıyor diyen de var üstüne tekrar bi günlük ped de olsa bi şey takacaksam anlamı kalmayacak gibi.

Adet kabı kullanıyorum ben, tampon hiç kullanmadım. Tamponun toksik şok etkisi oluyor fazla kullanınca ancak adet kabı öyle değil dolmadığı sürece 12 saate kadar kalabiliyor. Tek eksisi benim yoğun günlerimde 1-2 saate doluyor ve sızıntı yapıyor dışarı çıktığında problem oluyor. O yüzden ekstra bi ped takmak gerekebilir ama 2. Günden sonra regl olduğunu unutuyor insan. Ayrıca kesinlikle rahat hareket etme imkanı veriyor. Ben mesela geceleri özellikle mum gibi uyurdum şimdi aşırı rahatım

Kesinlikle regl kabı

İki ay önce satın aldım
Etrafımda ki kimse regl kabi kullanmiyordu tereddüt etum risk alarak almak istedim.
Abartmadan söylüyorum kendime yaptığım en büyük iyilik regl kabi kullanmak oldu.İlk iki gün acaba nasıl takılacak çıkarabilir miyim acaba dedim.
Kendinize uygun pozisyonu ve takma şeklini zaten kendi kendinize buluyorsunuz.(Çömelerek ve kendinize doğru c şeklinde katlayip ucundan ittirmek en kolay takılabilme şekli)
Rahat takılıp rahatça çıkıyor.
Bazen 13 saat vücudumda kaldı.
Çok fazla kaldığında koku yapabiliyor sadece bunun içinde mail attigimda yarı su yarı sirkeli suda 1 saat bekletip kaynattıktan sonra o sorun da kayboluyor.
Kan kokusu yok ped derdi yok yataktan hızla kalkabiliyorm kiyafetime kan değmiş mi diye kontrol etmiyorum.
Tek kelime ile muhteşem alın aldırın.

Bende bir süredir menstural cup kullanmaya başladım,bence tampondan çok daha konforlu,tampon şişiyor insan hissediyor ki ben ped'e tamponu tercih ederim genelde,pedin verdiği ıslaklık hissini,kokuyu,kaşıntıyı sevmediğim icin,ama şu an tamponu görmek dahi istemiyorum. Gece ped kullanırdım eskiden tampon uzun süre kalmasın diye,ki bariyerli ped kullanmama rağmen sızdırma olurdu ilk günlerde muhakkak,şu an sıfır sızıntı.
Dışardayken çantamda su bulunduruyorum(ellerimin temiz olmasına dikkat ederek) onunla çalkalayıp takıyorum tekrar. Günlük ped vs kullanmıyorum hiç sızıntı sorunu yaşamadım.
Herşeyi bir kenara koydum,atık çıkmaması,doğaya daha az zarar veriyor olmak bile bir sebep. Keşke daha önce kullansaymışım diye düşünüyorum.

Hanımlar merhaba.
Bu adet kabi hangi markadan almalıyım acaba burda sorun oluyorsa özelden yazmanız mümkün mü?
Birde alırken nelere dikkat etmeliyim?
Inşallah gören birileri cevaplar.

X