Bebek Beslenmesi Sütü olmayanlar hemen okuyun anında artıyor sütünüz...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ikiz bebeklerim var ve sütüm oldukça az. mamaya kesinlikle başlamak istemiyorum. süt arttırıcı içecekler işe yarıyormu bilen ve kullanan var mı ? internette milkplus anne sütü arttırıcı ve humana çaylar var. faydasını gören var mı ?

bebeğim 9 aylık ve doğumdan beri emziriyorum sütü artıran tek şey pozitif düşünce ben bebeğimi kucağıma alıp her emzireceğim zaman çok süt geleceğini ve bebeğimin doyacagını düşünüyorum hep öyle yaparım ve sütüm çok şükr var..yetiyor yani bebeğime..tabi yorgunluk da stres de sütü azaltır bunları da halletmek lazım düzenli yemek bol su bunun da faydası var..bulgur pilavı yeşillik balık da arttırır sütü..öncelikle emzirmeyi çok isteyin ve hem olumlu düşünün bu sefer ne kadar çıkacak akacak mı diye düşünmeyin ve bebeğinize bakın emzirirken hep bol sütlü günler :)

ikiz bebeklerim var ve sütüm oldukça az. mamaya kesinlikle başlamak istemiyorum. süt arttırıcı içecekler işe yarıyormu bilen ve kullanan var mı ? internette milkplus anne sütü arttırıcı ve humana çaylar var. faydasını gören var mı ?

bazı arkadasların dediği gibi bünyeyle alakası da var ama öncelikle ;
çevrende sütün az,yok,yetmiyo,ac bu cocuklar..gibi konusmalara izin verme asla..moral çoook önemli..hatta annen falan yanındaysa yada yanında olan bi yakınına söyle herkese gelmeden önce uyarsın milleti..konuşmasınlar bu şekilde..
ve tatlım yediklerinle sütün cok alakası var..sütün kalitesini bile etkiliyo..
hergün tüketmen gerekenler :
*süt iç sende gaz yapıyosa laktozsuz süt iç ben hergün yarım litre içiyodum..
*dere otu ye..
*hurma ye..
*limon yeme..
*nane maydonoz adaçayı asla içme yeme..
*bulgur inanılmaz arttırıyo..bi arkadasım gaz yapıyo demiş dogru ama varsın gazı zorlasın cıkarsın anne sütünü bol içmesi cok daha önemli..
*humana stell tea..
*booolll su mutlaka..
*kabak ye..
*tuz az ye..
*ısırgan otu demle (günde 1 fincandan fazla içme)
*rezene iç bol bol..

vucuttan su attıran her yiyecek içecek işe yarar.. ben psikopat gibiydim ve kızıma mama vermeyeceğim kızım mama yemeyecek dedim ve de şükür yemedi kızım 1 yasını geçti ve hala emiyo..bi arkadasım da demişya moral cok önemli diye emzireceğim bebişlerimi de hep..bide tabi sende iki bebiş..mama yerlerse de üzme kendini..bizlerde mama yemişiz bak bize noolmuş..hiiçç :))

4aylık anneyim ilk başlarda sütüm oldukça çoktu ama ardından stres sıkıntı sağlık sorunları vs vs sebeplerden ötürü sütümde inanılmaz bir azalma oldu bebeğim çok küçüktü ve kesinlikle mamaya başlamak istemiyordum bu nedenle milkplus anne sütü içecekten aldım günde iki şişe olarak 2 gün kullandım inanılmaz bi etkisi oldu ilk günki gibi sütüm gelmeye devam etti ve ogünden sonra sütümde azalma hissettiğim zamanlarda tekrar kullanıyorum artık bebeğimin karnı tok ve geceleri rahat uyuyo denemenizi tavsiye ederim. Bebeğiniz için değer:))

Son düzenleme:
canım arkadaşlarım bütün yorumlarınızı okudum hepimiz bebişlerimizi en iyi şekilde beslemek için adeta büyük çabalar veriyoruz benim bebeğim 7,5 aylık ilk 3 ay pompayla sağdım verdim çünkü ememedi.8 aylık doğdu 3 kilo hemen peşine sarılık değeri yükseldi hep uyudu 1 aya kadar ve bende sağıp uyrken vermek zorunda kaldım birgün şok bir şekilde karar alıp tüm biberonları attım ve yaklaşık 1,5 ay emzirmeye çalıştım çünkü artık güçlenmişti çenesi ama hanımefendi emmeye niyetli değildi çünkü rahatına düşkün biberon ona akıyor zahmete girmiyordu aç aç günlerce yattı hemen kalkıp ağlıyordu emziriyordu istesede istemesede emmeye başladı o gün bugün emiyor ve ona dokunmadan uyumuyor:) ben son 2 aydır HUMANA ANNE ÇAYI içiyorum çok köklü bir firma süt arttırmıyor işin açıkcası süt bezelerinin çalışmasını sağlıyor yani böylece onu emzirirken sızlıyor ve aynı anda süt doluyor diğer göğsünüze.eczanelerde satılıyor yalnızca vede 19,50 tl kullanın deneyin eminim sizede faydası olacak sevgiler ...

Arkadaslar cocuk doktorumuz bana gunluk 4 litre su ic demişti.2 lit benim icin 2lit bebek için.
bir arkadasım bir yemek kasıgı tereyagı ile bir yemek kasıgı balı karıstırıp ye demişti. hakkaten anında işe yarıyo.
dereotunu ben de duymuştum.
Bir de bu ara zamanı gecmek uzre ama çekirdeksiz sarı üzüm bol süt yapıyomus.
ben de bu hafta safra kesemi aldırdım. bebişime maalesef bir gun mama verdik. tabi benim de iyileşme surecim oldugundan sutum az geliyo.ben de denicem bunları

Bebegim 2,5 aylik mama vermemek icin abartmiyorum 4 kisinin doyabilecegi yemegi yiyorum ancak yetiyor sutum birazcik azaltirsam o gun ac kaliyor sutum olsun diye denemedigim birsey kalmadi sadece balik sut yapti bana o da hergun yenmiyor maalesef..dogum kilolarim kalmis gitmis umrumda degil yeter ki anne sutu alsin bebisim:/

Benim de kızım 4 aylık oldu..Dr. kontrolünde kilosu alması gerekenin neredeyse yarısını alamamış..mecburen mama önerdi..ve bana da bir ilaç yazdı sütünü ilk günkü kadar artıracak dedi.Bakalım bugün eşim eczanelere bakıcak varsa alıcak eğer artırırsa size öneririm, doktorunuzdan istersiniz.bir de vitamin yazdı.milupanın emziren anneler için olan çayını önerdi ayrıca.sütün düzelirse mamayı kesicez dedi.aç kalmasındansa mama yesin napalım. :KK75:
E neydi ilac ise yaramadimi seneler gecmis ama sutum azaldi bitti biticek diye korkuyorum. Nolur aklinizdaysa yazin

benim oğlumda 2 aylık.son 5 güne kadar anne sütü ve mama aldı.ama 5 gündür sadece anne sütü alıyor.dediklerimi uygularsanız mama vermezsiniz buna inanın.yetmeyi bırakın artanını sağıyorum:)
1.çemen otu tohumunu 1bardak suya 1çay kaşığı koyun 5 dk demlensin sabah akşam için.
2.ginsengli arı sütü macununu sabah akşam 1 çay kaşığı yeyin.
3.kuru üzümden komposto yapın gün içinde yemeye çalışın.
4.süt için sütünüz olsun:)
5.marul ve bol yeşillik yeyin.
6.kesinlikle mama vermemeye çalışın özellikle gece emzirinki gece oksitosin hormonu daha çok salgılanır ki sütünüz artar.her istediğinde emzirin bebeğinizi...
7.karışık bitki çayıda alabilirsiniz anason rezene gibi otlar bulunan bunlarda sütü artırır hemde bebeğin kolik ağrısını alır gazını da rahat çıkartır...
BEBEĞİNİZE MAMA VERMEYİN.BEN PİŞMANIM SİZ YAPMAYINN...:KK43::nazar:
Mama vermeyin...Mama vermeyin...Mama vermeyin...

Sanki keyfimizden mama veriyoruz. Ben bu yazılanların hepsini hatta fazlasını yaptım ama tık mık yok. Süt asla yok. Olmuyor. Peki oğlum açlıktan bağırırken, mosmor kesilirken, ağlama krizleri geçirirken ne yapabilirim??

Bol anne sütü olanlar ve emzirenler anne, ama biz mecburen mama da veriyoruz ve anne değiliz... Bana anne değilsin mama veriyorsun diyenler oldu... Şaka gibi... Olmayınca ne yapayım? O zaman illa süt süt deyip oğlumu açlıktan öldüreyim...

Bu güne kadar çok kafama taktım. Oğlum 25 günlük. Ama artık umrumda değil. Evet mama veriyorum ve evet ben anneyim.

Bebeğine mama verenleri öcü gibi gösterenlere çok kızıyorum.

Ne güzel sütünüz varmış. Rabbim daha da arttırsın.

Ben 1 sene sadece ve sadece anne sütü alıp da sürekli hasta olan çocuk da tanıyorum. Her şey illa anne sütü değil. Bünye meselesi.

Olmuyorsa olmuyor. Benim arkadaşım doğum yaptı ve eşi doktor. Onlar bile anne sütü vermedi. Çünkü arkadaşım çok ağır bir lohusa depresyonuna girdi. Sütü gelmedi. Eşi doktor olduğu halde bebekleri hep mama ile beslendi. Şimdi çocuğu 5 yaşında inanılmaz zeki ve kolay kolay hasta olmaz. Maşallah.

Her şey anne sütü değil. Olmayan ne yapsın? Peki memesi alınan anneler ne yapsın? İlaç kullanmak zorunda olan anneler ne yapsın???

Mama vermeyin...Mama vermeyin...Mama vermeyin...

Sanki keyfimizden mama veriyoruz. Ben bu yazılanların hepsini hatta fazlasını yaptım ama tık mık yok. Süt asla yok. Olmuyor. Peki oğlum açlıktan bağırırken, mosmor kesilirken, ağlama krizleri geçirirken ne yapabilirim??

Bol anne sütü olanlar ve emzirenler anne, ama biz mecburen mama da veriyoruz ve anne değiliz... Bana anne değilsin mama veriyorsun diyenler oldu... Şaka gibi... Olmayınca ne yapayım? O zaman illa süt süt deyip oğlumu açlıktan öldüreyim...

Bu güne kadar çok kafama taktım. Oğlum 25 günlük. Ama artık umrumda değil. Evet mama veriyorum ve evet ben anneyim.

Bebeğine mama verenleri öcü gibi gösterenlere çok kızıyorum.

Ne güzel sütünüz varmış. Rabbim daha da arttırsın.

Ben 1 sene sadece ve sadece anne sütü alıp da sürekli hasta olan çocuk da tanıyorum. Her şey illa anne sütü değil. Bünye meselesi.

Olmuyorsa olmuyor. Benim arkadaşım doğum yaptı ve eşi doktor. Onlar bile anne sütü vermedi. Çünkü arkadaşım çok ağır bir lohusa depresyonuna girdi. Sütü gelmedi. Eşi doktor olduğu halde bebekleri hep mama ile beslendi. Şimdi çocuğu 5 yaşında inanılmaz zeki ve kolay kolay hasta olmaz. Maşallah.

Her şey anne sütü değil. Olmayan ne yapsın? Peki memesi alınan anneler ne yapsın? İlaç kullanmak zorunda olan anneler ne yapsın???
Benim kızım da emmedi bayağı bir uğraştık.Üstelik görümcem hemşire yapmadığımız kalmadı.Sağıp verdim onu da içmedi kızım.Mama yemesin diye mama vermedik sarılıktan kıl payı kurtuldu kuzum.Tamam deneyin uğraşın da olmayınca olmuyor maalesef.Çok üzüldüm acaba ben mi beceremedim diye ama yapmadığım kalmadı zar zor iki ay anne sütü aldı benim kız.Mamayla büyüdü anne sütüyle beslenen akranları hasta oldu o olmadı.Öyle bir algı yaratılıyor ki anne sütü vermeyen kötü anne.Sanki keyfimizden mama vermişiz gibi.Gecenin bir yarısı kalkıp mama hazırlamak,mamadan dolayı kabızlık yaşarken uyumaması,dışarı çıktığımızda sıcak su aramak mama için.Çok mu kolay sanki.Kızım şimdi 8 yaşında bu kış hiç hasta olmadı sağlığı iştahı yerinde çok zeki dersleri de iyi.Lütfen

Benim kızım da emmedi bayağı bir uğraştık.Üstelik görümcem hemşire yapmadığımız kalmadı.Sağıp verdim onu da içmedi kızım.Mama yemesin diye mama vermedik sarılıktan kıl payı kurtuldu kuzum.Tamam deneyin uğraşın da olmayınca olmuyor maalesef.Çok üzüldüm acaba ben mi beceremedim diye ama yapmadığım kalmadı zar zor iki ay anne sütü aldı benim kız.Mamayla büyüdü anne sütüyle beslenen akranları hasta oldu o olmadı.Öyle bir algı yaratılıyor ki anne sütü vermeyen kötü anne.Sanki keyfimizden mama vermişiz gibi.Gecenin bir yarısı kalkıp mama hazırlamak,mamadan dolayı kabızlık yaşarken uyumaması,dışarı çıktığımızda sıcak su aramak mama için.Çok mu kolay sanki.Kızım şimdi 8 yaşında bu kış hiç hasta olmadı sağlığı iştahı yerinde çok zeki dersleri de iyi.Lütfen
Dilinize sağlık. Anne sütü vermeyi her anne ister. Ama olmuyorsa da bebeğimi açlıktan öldürecek halim yok ki. Emdiği zaman da sütüm yok. Bebeğim hiç doymuyor. Mecburen mama veriyorum. Ben anneyim. Başkasının ne düşündüğü umrumda değil.
Sütüm olsa neden vermeyeyim ki😒😒😒

benim oğlumda 2 aylık.son 5 güne kadar anne sütü ve mama aldı.ama 5 gündür sadece anne sütü alıyor.dediklerimi uygularsanız mama vermezsiniz buna inanın.yetmeyi bırakın artanını sağıyorum:)
1.çemen otu tohumunu 1bardak suya 1çay kaşığı koyun 5 dk demlensin sabah akşam için.
2.ginsengli arı sütü macununu sabah akşam 1 çay kaşığı yeyin.
3.kuru üzümden komposto yapın gün içinde yemeye çalışın.
4.süt için sütünüz olsun:)
5.marul ve bol yeşillik yeyin.
6.kesinlikle mama vermemeye çalışın özellikle gece emzirinki gece oksitosin hormonu daha çok salgılanır ki sütünüz artar.her istediğinde emzirin bebeğinizi...
7.karışık bitki çayıda alabilirsiniz anason rezene gibi otlar bulunan bunlarda sütü artırır hemde bebeğin kolik ağrısını alır gazını da rahat çıkartır...
BEBEĞİNİZE MAMA VERMEYİN.BEN PİŞMANIM SİZ YAPMAYINN...:KK43::nazar:
Ne kadar mama veriyordsunuz kaç cc

Benim de kızım 4 aylık oldu..Dr. kontrolünde kilosu alması gerekenin neredeyse yarısını alamamış..mecburen mama önerdi..ve bana da bir ilaç yazdı sütünü ilk günkü kadar artıracak dedi.Bakalım bugün eşim eczanelere bakıcak varsa alıcak eğer artırırsa size öneririm, doktorunuzdan istersiniz.bir de vitamin yazdı.milupanın emziren anneler için olan çayını önerdi ayrıca.sütün düzelirse mamayı kesicez dedi.aç kalmasındansa mama yesin napalım. :KK75:
Sütün arttimi ve ne ilaci kullandin acaba

X