Sonbahar makiyajının paleti

kalipso

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
233
1
44
Bu yılın sonbahar makiyajının paletinde üstünlük pembeli mor-lila,altın ve kırmızı - turuncu tonlara veriliyor.Fakat bu rengler hafif olmalı,yani parlak olmamalı.
Mor-lila tonları esasen esmer hanımlara tavsiyye olunuyor: hafif fondöten,seffaf pembeli-lilalı allık ve ayni tonlarda ruj ve ya parlatıcı.Göz makiyajı çekici olmalı : mor rengli farlara bir az sim kata bilirsiniz ve gözleri rimelle tamamlaya bilirsiniz.
Altın tonlu makiyaj hem esmerlere,hem kumrallara hemde beyaz tenlilere uygun:bronz rengli fondöten,altın - kırmızı -turuncu tonlarda allık,kahvenin tüm tonlarında farlar ve rujlar.Püf nokta simler: yanaklara,göz kapaklarına,dudaklara - her yere uygulaya bilirsiniz.
Rengli gözlü sarışın hanımlara < Tisianın madonnası > üslubu tavsiyye olunuyor:açık rengli seffa fondöten ve ya pudra,uçuk pembeli-şeftali tonlarda far,ipek açık tonlarda allık ve şeffaf dudak parlatıcısı.
En son kırmızı tonlu makiyaj : esmer bronzlaşmış bayanlara tavsiyye olunuyor:bronz rengli fondöten,kırmızı be ya kahve rengli allık,kırmızı ruj.
Akşam makiyajı için tüm bayanlar illuminatör ( yüz parlatıcı ) uygulaya bilirler : büyük fırçayla yüzün ve dekolte bölgelere hafif hareketlerle süre bilirler.
Akşam makiyajında simlerde kullanıla bilir:farlarda,rujlarda,rimellerde,allıklarda.

Fransız dergisinden alıntı
Tercümesini kendim yaptım
Umarım bu bilgiler işinize yarıyar,canlarım

kalipso verdiğin bilgiler için teşekkürler öncelikle..biraz alakasız olacak ama merak ettim makiyaj mı makyaj mı??:uhm:

tamam canım önemli bişey değildi zatena.s.
Anladım,canım yani makiyaj yazıyorum orda yanlış yazıyorum diyorsun.Ola bilir yanlış yazayım,gülüm,ben yabancıyım ve 2 yıldır Türkiyede yaşıyorum ( Ondan önce hrp gittim geldim )yanlışlıklar ola bilir yani normal hal.Kusura bakma,canım.Senin bildiğin gibi doğrudur her halde
btterfly005.gif

canım ben yabancı olduğunu bilmiyordum,sadece acaba böyle bi yazım da mı var diye merak etmiştim yoksa ne kusura bakması,aksine güzel bilgiler veriyor hepimize yardımcı oluyorsun,sağolasın:1hug:a.s.

Birde makale alıntı değil yani alıntıdır ama Fransız dergisinden ( yani dergi fransız dilindeydi ) ve tercümanlığını kendim yaptım, ondan bazi söz yanlışlıkları ola bilir
bratz009.gif

canım ben yabancı olduğunu bilmiyordum,sadece acaba böyle bi yazım da mı var diye merak etmiştim yoksa ne kusura bakması,aksine güzel bilgiler veriyor hepimize yardımcı oluyorsun,sağolasın:1hug:a.s.

Rica ederim,canım,her zaman.Sevgilerimle
:asigim:

X