Smear testi ve hpv testi hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HTCY

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2024
3
0
Arkadaşlar merhaba ilk defa katılıp bir konu hakkında sizin bilginize ihtiyacım var. Belki bir çoğunuz yaşamıştır daha tecrübelidir. 27 yaşındaym. Bundan 3 yıl önce bartholin bezleri ile alakali Dr a gittim. Genital bölgede şişlik oluyordu ve ağrısı inanılmaz kötüydü. Ve kendi kendine bir gün doğum suyu gelircesine içi bolsaldi çok kötü kokusu ve rengi vardı kusuruma bakmayın. Dr bana smear ver dedi ilaç verdi antibiyotik kullandım hani daha olmadı o şişlik. Sonra daha gitmedim. Geçen bir kaç ay önce tekrar olunca yine ağrılı... Gttm test verdim çıktı sonuçlar acsus bilinmeyen hücre vs yazıyordu kağıtta. HPV alalim dedi. Bir kaç soru yöneltti işte ağrın kanaman oluyor mu dedi. Evet dedim ilişki sonrası çok nadir de olsa oluyor. Genelde adetten bir hafta sonra yoğun kanlı akıntı yasiyorm dedi. HPV alalim dedi bu yüzden. Verdim ama sonuç iki hafta sonra cikicak. Eşime söyledim hpv ne olduğunu bilmiyor gibi mi yaptı yada gerçekten biliyor muydu ? Bilmiyorum. Anlattm bu kez hepatit ile karıştırdım dedi vs. Sonuçta cinsel yolla bulaşan bir virüs ilerde kanser hücresine dönüşebilen bir virüs.. çok nadir başka türlü bulaşması. Yada evlilikten önce olan yada evlilik beraberliginde olan bişe bilemiyorum. Evlenmeden önce tabiki sordum yok dedi bana. Şuan sorsam evet demez o ayrı bir şey. Ama her hangi bir lezyonla karşılaşmadım. Ama vücutta sessizce yıllardır yaşayabilen bir virüs bağışıklık düşünce lezyonlar ortaya çıkabilir çıkmayadabilir. Smaer testi böyle olup hpv temiz çıkan var mı yada bu konular insanı psikolojik olarak duygu olarak yoruyor o yüzden yanitlarinizi merak ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X