Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası şişli - perpa civarında kreş ?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

TURKUAZZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2011
137
60
bildiğiniz duyduğunuz memnun kalınan kreşler var mı bu civarlarda ?
şimdiden çok teşekkür ederim iyi akşamlar

Perpa ya 2 dk mesafede 3 kreş gezdim
Pembe balon 2 şube si var ve sahipleri anaokulu öğretmenliği yapmışlar.özel tülay kreşi ise icerde dik merdiven var ve cok Kucuk odalar ve sevimsiz geldi fiyati 800 tl.Gizem cocuk evi de çok güzel ve düz ayak olmasına rahmen havalandırma yoktu pencere yok doğal olarak hoşuma gitmedi fiyati 950 tl .PEmbe balon kreş de karar verdim fiyati 900 tl umarım hersey kızım için güzel olur.

Pembe balon 2 şube si var ve sahipleri anaokulu öğretmenliği yapmışlar.özel tülay kreşi ise icerde dik merdiven var ve cok Kucuk odalar ve sevimsiz geldi fiyati 800 tl.Gizem cocuk evi de çok güzel ve düz ayak olmasına rahmen havalandırma yoktu pencere yok doğal olarak hoşuma gitmedi fiyati 950 tl .PEmbe balon kreş de karar verdim fiyati 900 tl umarım hersey kızım için güzel olur.
Ben almanyada anasınıfı öğretmenliği yapıyorum. Görsellik de önemli olabilir ama bundan ziyade daha çok eğitim programlarına bakın, öğretmenlerin eğitimine bunlar daha önemli. Kreş güzel olabilir ama eğitimi kötüyse bu çocuğunuz için daha kötü olur. Fiyata da bağlamayın bu kadar

Benim kizim 2 sene gitti pembe balona ilk yil berrin ogretmendeydi 2. Yil şebin ogretmene geçti şimdi oguzkaan kolejinde ana sınıfına gidiyor. 2 şubenin de öğretmenleri çok iyi yardimci bayanlari anne sevgisiyle yaklasiyor resmen. 2 yıl boyunca gözüm hiç arkada kalmadi.

Merhaba kızınız hala devam ediyor mu kreşe

ilk ay ateş öksürük grip pek bişey anlamadık çok ara verdık
sabah bırakırken hala mız mızlanıyor ama azaldı tabi
gün içinde keyfi çok iyi şükür.
gizem e başladık çok aktif bir kreş ilgi alaka güzel biz memnnuz şimdilik
yeni binaya taşındılar

Pembe balondan memnun musunuz

Kayıt tarihi ne zaman başlıyor 2018 yılı ücreti tam gün için nedir bilginiz var mı Eylülde başlatıcam bende 2,5 yaşında kızım

ilk ay ateş öksürük grip pek bişey anlamadık çok ara verdık
sabah bırakırken hala mız mızlanıyor ama azaldı tabi
gün içinde keyfi çok iyi şükür.
gizem e başladık çok aktif bir kreş ilgi alaka güzel biz memnnuz şimdilik
yeni binaya taşındılar
Merhaba gizem anaokulundan memnun musunuz tavsiye eder misinizq

Pembe Balon ile 1.5 yıllık ilişkimizi bitirdik. Çocuğum çok feci şekilde dik merdivenlerinden düştü 3 ay yara izleri bacağından geçmedi , Kafasını düz duvara vurarak ,vurduğunda anlında tam 1 yumurta vardı. Tabiyki her çocuk düşer ağlar ufak tefekleri yazmıyorum bile.Muhasebe bölümü mezunu eleman alıp öğretmenlik yaptırıyor.1 öğretmen ve yardımcısı 25 çocuğa ne kadar verimli olabilir ne verebilirki... Okulun metrekaresine göre kanunen olmasi gereken çocuk kontenjanı 25 çocuk olmasına rağmen 20 m2 lik odalarda 4 grup yaparak 80 çocuk tıkış tıkış ,nefes nefese vakit geçiriyor. Dolayısı ile de hastalanmaları da sık oluyor.Tuvaletler küçük ve karma erkek kız karışık .Eve gelince kızım şunun pipisini gördüm anne benim niye pipim yok v.b konuşmalar uzun süre devam etti. Uyku odası normal aktivitelerin yapıldığı sinif olup öğlende portatif yataklar dan uyku odası ne kadar hijyenik olabilir. Öğretmenlere kontenjanın çok dolu olduğunu belirtsekte ,yönetim ile konuşmamız gerektiğini belirttiler.Neden bu kadar uzun süre bekledin derseniz bizim de ilk deneyimimizdi ve çocuk bir okula arkadaşlarına öğretmenine alıştığı zaman değiştirmek çok zor bir evredir.Değişimi yaz tatili dönüşü yaptık .Evimize yakın düz ayak merdiven olmayan çok büyük bahçeli Kağıthane'nin en ferah okulunu tercih ettik. Perpa Civari için çoğunu gezip incelediğim için sizlere tavsiyem bölgenin en ferah Okulu 2 şubesi olan çok büyük bahçeli Gizem Anaokuludur.Yazdıklarım gerçek olup isteyene ispat ederim .Yaşanmış gerçeklerdir.

Eklentiler

• dec65737-f3ae-4a5c-9847-53014f784cb2.jpg
    dec65737-f3ae-4a5c-9847-53014f784cb2.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 105
  • 7e0415a0-92b7-4dc2-bff7-de8f32f7c644.jpg
    7e0415a0-92b7-4dc2-bff7-de8f32f7c644.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 95
bildiğiniz duyduğunuz memnun kalınan kreşler var mı bu civarlarda ?
şimdiden çok teşekkür ederim iyi akşamlar
2 yaşındaki oğlumu tv bağımlığını azaltmak ve akranlarıyla iletişim kursun diye Pembe Balon a yarım gün kreşe kaydettirdik. Biraz hareketli yerinde duramayan bir çocuk. Oryantasyon sürecinde etkinliklere katılımda zorlanabilecegini açık açık ifade etmemize rağmen tüm yeni çocukların bu şekilde olduğunu ilk 15 gün hiç bir etkinliğe tam katılmadıklarını bazılarında bu sürenin 1 ayı bile bulduğunu ifade ederek kaydımızı aldılar.
11.okul günümüzde sınıf öğretmeniyle whatsappda görüştüm ve çocuğun genel durumunu sordum. Oğlumda kreşe başladıktan sonra kendi elini ısırma ve okuldaki arkadaşlarının üzerine yatarak oyun oynama gibi sıkıntılar başlamıştı ve başka çocuklara zarar vermesinden tedirgindim. Öğretmen hanım detaylıca ve beni şaşırtan bilgiler verdikten sonra verilen bilgilerin başka bir çocuğa ait olduğunu ve karışıklık olduğunu belirtti(!?) Oğlumun sıkıntısı hakkında Pedagog ile görüşeceklerini onun akabinde beni bilgilendireceklerini söylediler.
Bu konuşmanın ertesi gününde sabah 8.30da çocuğu okula bıraktık 11de telefon çaldı okulun pedagoguyla görüştüklerini okul için yaşının henüz erken olduğunu şimdi okuldan alıp Eylül'de tekrar getirmemizi söylediler. Gerekçeleri çocuğun 12 günlük süreçte hiç bir etkinliğe katılmamasıymış (!) Eee ne oldu hani 1 ay sürüyordu çocuğun alışması?? Neyse.
Eşimle beraber yaklaşık 40 dk sonra hem çocuğu almak hem de durumu konuşmak için okula gittik. Sıkıntı nedir bi konuşalım diye sorduğumda siz bizimle konuşmak istediniz buyurun siz konuşun gibi saçma sapan bir tavırla karşılaştım. Sanki okulun pedagogu ile ben görüşmüşümde onlara ben bilgi vereceğim. Sormasam, konuşmak istemesem kimse bişey demeyecek öyle bir tavır. Doğru olan pedagog çocuğu gördükten sonra okulun veliyi çağırıp bilgilendirmesidir telefon edip alın çocuğunuzu okuldan demek bilgilendirmek olmuyor. Veli olarak okulun bana destek olmasını yol göstermesini beklerken resmen çocuğum kapının önüne konuldu. Hala şoktayım bu tavır karşısında.
Daha yetişkin bir insanla sağlıklı iletişim kurmayı beceremeyen öğretmenlerin 2 yaşında konuşmayan bir çocukla 12 gün boyunca nasıl bir iletişim kurduğu ise meçhul.
Sonuç olarak biraz hareketli, yaramaz ve etkinliklerde oturup cici cici poz veremeyecek bir çocuğunuz varsa önünden bile geçmemeniz gereken yer. Ek olarak;
- Aylık kreş ücretini elden teslim istiyorlar nedeni malum.
- Kayıt gününe kadar asla bahsedilmeyen 1500 TL bir kırtasiye ücretleri var. (Bu bizim ilk kreş deneyimimiz belki her okulda vardır bilmiyorum ama ön bilgilendirme yapılmaması can sıkıyor)
- sınıfların whatsapp grubu olmasına rağmen çocukların foto/videoları arkasına müzik koyularak video haline getirilip Instagrama yükleniyor whatsapptan göndermiyorlar. Çocuğunuzu videoda yakaladınız yakalanadınız yoksa o gün ne yaptığı hakkında siz sormazsanız bilgi vermiyorlar.

X