normalmi?

brn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
230
2
6.hafta içindeolmama rağmen çok kötüyüm.şu ana kadar uyandığımdan bu yana yani tiksiniyorum su bile içemedim... yalnıca levotiron ve folbiol kullanıyorum aç olmayım diye minicik bir elmayı gözlerimi kapayıp yedim .ben ne yapıcam şimdi ?normalmiyim?.... bunun için yapabileceğim bişey var mı ?bi sorun çıkmasından korkuyorum.:çok üzgünüm:

cnm anneliğin ilk adımı bu işte fedakarlık
başladın bile fedakarlık yapmaya
umarım en kısa zamanda düzelirsin 12 haftalık olana kadar sürüyor bu durum
ç.kraker sarı leblebi elma çok etkili bulanttıya
bebiş senden beslenir endişe etme
dr una danış gene bulantısı çok olan hamilelerde b vitamini çok eksik olduğu için bemiks veriyor genelde ama dr a danış cnm

6.hafta içindeolmama rağmen çok kötüyüm.şu ana kadar uyandığımdan bu yana yani tiksiniyorum su bile içemedim... yalnıca levotiron ve folbiol kullanıyorum aç olmayım diye minicik bir elmayı gözlerimi kapayıp yedim .ben ne yapıcam şimdi ?normalmiyim?.... bunun için yapabileceğim bişey var mı ?bi sorun çıkmasından korkuyorum.:çok üzgünüm:

canım herkeste farklı oluyor bu ilk aylarda benim mesela olmadı hiç bulantım
ama olan arkadaşları okuyoruz bence doktorun seni yönlendirecektir bulantı önleyici ilaçlar veriyor diye biliyorum doktorlar daha ileri olunca serum bağlanıyor vesaire bence doktorunla görüş yemek yemeni engelleyecek düzeyde ise sana zararlı olabilir
benim doktorum 5 haftada folic asidi kesti elevit pronatal başladık vitamin ve minaral kombnasyonu zaten bu ilaç içerisinde folic asit var dedi gereksiz diğerini almam dedi bence doktoruna danış ve onun yönlendirmeleri ile hareket et çok geçmiş olsun umarım geçicidir kendine iyi bak hoşçakala.s.

Selam. Ben 10. haftamdayım ve 6. haftadan beri bulantı ve kusmalar yüzünden 7 kilo verdim... Çok moralsiz ve yılgın durumdayım, yediğim her lokmayı kusuyorum çünkü.
Doktor bunun bebeğe bir zararı olmayacağını ısrarla söylüyor, dolayısıyla o konuda için rahat olsun ama ben cidden çok zor günler geçirdim-geçiriyorum. Umarım sen benim gibi olmazsın, hemen toparlarsın...
Sevgiler

ay kızlar geçmiş olsun.....yatın dinlenin kızlar boşverin işi gücü kendinize dikkat edin canlarım benımmmmmm.....güzel günler sizi bekliyorr....

mrb.bende 6.haftadayım ve 1 haftadır berbat durumdayım.ne yesem çıkıyor.özellikle sabahları zehir kusuyorum sanki.ve dengemi kaybediyorum kusmaktan ölücem gibi geliyor o an.iki defa dr a gittim hep normal geçer diolar.folik asit yazdı dün onu kullanıyorum.ondanmıdır bilmiyorum daha acı bişey kusuyorum.umarım durumumuz normaldir.aşırı kusma bebeği etkilerse idrar testinde belli oluyormuş ketondan.iki defa yaptırdım normal çıktı.cuma tekrar gidicem dr a.şimdilik kese görünüyor bebeği bi görsem içim rahatlıcak

bende cok bulanıyorum ve halada devam ediyo en güzel şey yogurtlu yada cubuk kraker yemek kahvaltıda bile yogurt yiyorumki hiç aram yoktu ne cektiğinizi bilirim allah yardımcınız olsun meptamin diye bulantı ilacı veriyo doktor ama ben fayda görmedim sevgiler

ÖNCELİKLE ALLAH YARDIMCIN OLSUN, SONRA DA ÇEVRENDEKİLER.
BEN 40 GÜNDE 10 KiLO VERDİM.
ÜSTELİK BU ARADA 2 GÜN ve 3 GÜN OLMAK ÜZERE 2 KEZ HASTANEDE YATTIM.
TOPLAMDA 20-22 ADET SERUM KULLANDIM.
BULANTI İĞNELERİ ZATEN VAZGEÇİLMEZİMDİ.
CİLDİM KURUDU, 1 AYDA TENİMİ TANIYAMAZ OLDUM.
RESMEN SUSUZLUKTAN HARAP OLDU TENİM.
6. HAFTA DAN 12. HAFTAYA KADAR YOĞUN GEÇTİ ŞU ANDA 13. HAFTAMIN iÇİNDEYİM.
GEÇEN HAFTALARDA GÜNDE EN AZ 10 KEZ ÇIKARIYORDUM.
ŞİMDİ 1-2 YE KADAR DÜŞTÜ.
BU BiR SÜREÇ MUTLAKA DÜZELECEK.
LEBLEBİ TUZLU KRAKER BİLE FAYDA ETMİYOR ÇÜNKÜ ONLAR AĞZINDA BÜYÜYOR.
EN GÜZELi ÇORBA. MİDENİ TUTMASI AÇISINDAN İÇİNE 1-2 LOKMA EKMEK AT.
ALLAH YARDIMCIN OLSUN.
GEÇMiŞ OLSUN.

geçmiş olsun canım bende levotiron kullanıyorum ama bende bulantı çok nadir oluyo ama ablamm 9 ay boyunca çıkarttı hiç bişey yiyemiyordu ama bebeği gayet sağlıklı doğdu o yüsden sıkma canınıŞeniz

X