Mutfak Püf Noktaları Mutfak lavabo koku

Gulgok90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2020
219
106
34
Merhaba bayanlar size sorabilacsğim ve iyi bilgi alacağıma inanarak yazıyorum mutfak lavabo musluk yani koku basıyor ve rahatsız edici komşum turşu suyu dökünce kokusu aşırı yoğun evimde. Bu sebeble musluk giderimde pis borum onu en iyi nasıl temizlerim yada değiştirsem daha mı iyi olur :) bilemedim napcağımı...

Merhaba bayanlar size sorabilacsğim ve iyi bilgi alacağıma inanarak yazıyorum mutfak lavabo musluk yani koku basıyor ve rahatsız edici komşum turşu suyu dökünce kokusu aşırı yoğun evimde. Bu sebeble musluk giderimde pis borum onu en iyi nasıl temizlerim yada değiştirsem daha mı iyi olur :) bilemedim napcağımı...
Önce bir şişe porçöz devirin. Biraz sonra Bulasik tabletini gidere koyun kaynar su dökün. Boruya yapışmış yağı kiri alsin. Lavabo giderinizi ekstra bir parçası varsa suyu tutmaya yarayan onu kapali tutun kullanmadığınız süre boyunca.

Benimde yeni taşındığım evde aynı sorun vardı. Temizleyicilerle falan üstesinden gelemedim. Tesisatçı bi görevli var sitede ona sorduğumda sifonlu gider olduğunu söyledi. Biriken sular falan giderin yapısından dolayı birikip koku yapabiliyormuş. Ben değiştirip o dediği giderden taktırdım artık olmuyor

X