Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme Kanseri mi?

MinyonKiz

Tanrı'nın Yeryüzünde Unuttuğu Minyon Kız
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2011
1.544
469
Merhaba,
Anneme yapılan ultrason sonucunda ( 53 yaş) sağ göğsünün orta alt kadranında 12.2/8.8 mm çapında ve yine sağ göğsünün orta alt kadranın çevresinde 36.9 mm olan sınırları düzensiz, sert, heterojen yapıda şüpheli bir oluşumun olduğu tespit edilmiştir.

Yine aynı şekilde, sağ aksiller lenfadenopati tespit edilmiş.

Öte yandan;

Sol meme bezinde lezyon bozukluğu yoktur. Süt Kanallarında Genişleme yoktur.

Ultrason görüntülerini paylaştım, bakabilirseniz çok sevinirim.
2264703

Bu sonuca göre, doktor biyopsi istemiş.

Sınırlarının düzensiz olması kanser olduğu anlamına mı geliyor? Bu sonuçtan, kötü bir anlam çıkarmalı mıyım, korkmalı mıyım?

Şimdiden yanıtınız için teşekkür ederim.

Eklentiler

• ULTRASON 2.jpeg
    ULTRASON 2.jpeg
    53,6 KB · Görüntüleme: 74
  • ULTASON 3.jpeg
    ULTASON 3.jpeg
    77 KB · Görüntüleme: 50
  • ULTRASON 2.jpeg
    ULTRASON 2.jpeg
    53,6 KB · Görüntüleme: 53
  • ULTASON 3.jpeg
    ULTASON 3.jpeg
    77 KB · Görüntüleme: 35
selam,

doktor ne olduğunu anlamak için genelde biyopsi ister. adenozis ya da kist de olabilir. endişelenmeyin.

selam,

doktor ne olduğunu anlamak için genelde biyopsi ister. adenozis ya da kist de olabilir. endişelenmeyin.

Merhaba Bademella,

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim, yazdıklarınızla içime nasıl su serptiniz tahmin bile edemezsiniz..
İnşallah dediğiniz gibi iyi huylu olur da derin bir oh çekeriz.
Annemin biyopsi sonuçları yarin çıkıyor, duanızı esirgemezseniz çok sevinirim. İnsanın annesi söz konusu olunca insan kendini çok çaresiz hissediyor..

Merhaba Bademella,

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim, yazdıklarınızla içime nasıl su serptiniz tahmin bile edemezsiniz..
İnşallah dediğiniz gibi iyi huylu olur da derin bir oh çekeriz.
Annemin biyopsi sonuçları yarin çıkıyor, duanızı esirgemezseniz çok sevinirim. İnsanın annesi söz konusu olunca insan kendini çok çaresiz hissediyor..

öyle tabi ki.

bende iki kere adenozis çıktı bu yüzden ameliyat oldum. bir sıkıntı olmuyor genelde.

10 sene önce protez de taktırdım rutin kontrolleri ihmal etmiştim. ilaçlı meme emarı çektirdim onda da birçok kitle gördüm. raporum daha çıkmadığı için günlerdir deli gibi internette araştırma yapıyorum ama internetteki bilgilerin de hepsi güvenilir değil. ülkemizdeki tıp sektörü de malum. en az 3 farklı hekimden görüş almak gerekiyor.

öyle tabi ki.

bende iki kere adenozis çıktı bu yüzden ameliyat oldum. bir sıkıntı olmuyor genelde.

10 sene önce protez de taktırdım rutin kontrolleri ihmal etmiştim. ilaçlı meme emarı çektirdim onda da birçok kitle gördüm. raporum daha çıkmadığı için günlerdir deli gibi internette araştırma yapıyorum ama internetteki bilgilerin de hepsi güvenilir değil. ülkemizdeki tıp sektörü de malum. en az 3 farklı hekimden görüş almak gerekiyor.

Sizin raporunuzda da sınırları düzensiz mi çıkmıştı, "sınırları düzensiz" kanser ihtimalini güçlendiriyormuş, çok ama çok korkuyorum...
Hastalık konusunda İnternetten bir daha asla araştırma yapmayacağım, insan aklını oynatır yoksa..

Merhabalar
Geçen sene annem meme kanserine yakalandığında internetteki bütün formları okudum ve sabaha kadar ağladım..
kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın tahmin ettiğiniz kadar kötü geçmicek emin olun..
Çok korkmuştum saçları dökülecek kusacak zayıflayacak..
evet saçları döküldü ama biz eline gelir gelmez kazıttık ve aynı saçından peruk aldık kestirdik istediği gibi renk renk bandanalar aldık..Midesi bulandı ama bulantı hapları işe yarıyor canınızı sıkmayın yeterki hergün yürüyüşünü yapsın yatakta geçirmesin vaktini..
Bizim kemoterapilerimiz kışa denk gelmişti kışın bile çıktık yürümeye..
Mevsim meyveleri sebzeleri yedirdik bol bol..
Anneminki 2li negatif tümördü yani biraz saldırgan çabuk yayılan ilk evresinde görüldü ama tümör cinsinden dolayı 1 tedavi gördü artı koruyucu ilaç ve ışın tedavisi şuanda atlattık ama 3 ayda bir kontrolleri var heran tetikte yaşamak zor ama ağlayıp kendinizi harap etmeyin sonunda içten içe üzüntüden benim mememde de bir kitleden şüphelenildi sonucu bekliyorum.. Hayatta herşey olacağa varıyor umutlu olalım kemoterapi korkutucu duyulsada sadece yan etkileri diğer ilaçlara göre biraz daha fazla olan bir serum Allah yardım ediyor sağlıcakla kalın...

bir sonuç aldınız mı? durum iyidir inşallah. benim de annem geçen sene meme kanseri tanısı kondu. ameliyat ile kitleyi alıp, radyoterapi verdiler. kontrollere gidip geliyoruz. şimdilik iyi. yani bu konuda umutsuz olmayın.

öyle tabi ki.

Merhabalar adenozis sizde bir sorun oluşturdu mu acaba, bende de aynı şey çıktı ve bunların meme kanseri riskini arttırdığını okudum internette kafam allak bullak oldu..

X