Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Grup aktif mi bilmiyorum ama 20.haftaya kadar kız dendi bebeğime.bu haftaki komtrol0mümde bize alt tarafı kız üstünde ise bir çıkıntı var dediler yıkıldık adeta. amniyosemtez yapıldı bugün.sonucu bekliyorum nasıl gececek bilmiyorum.burda benim gibi var mı acaba bu arada eşimle akraba yok.
evet sayfa aktif bir arkadaş hamileyken bebeğin kahlı olduğu anlaşılmıştı sonuç gelsin ona göre bir yol çizilir

Kızlar bizede 20.haftaya kadar net kız dendi yavrumun genital organını gösterdiler en son bu hafta baktı pipi gibi çıkıntı gördü 3 doktora gittik hepsi belirsiz dedi ambigus genitalya tanısı dediler yıkıldık hemen amniyosemtez yaptık bekliyorum bu da en son ultrason resimleri

Eklentiler

• IMG_2881.jpeg
    IMG_2881.jpeg
    123,9 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_2880.jpeg
    IMG_2880.jpeg
    119,1 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_2905.jpeg
    IMG_2905.jpeg
    36,6 KB · Görüntüleme: 12
Kızlar bizede 20.haftaya kadar net kız dendi yavrumun genital organını gösterdiler en son bu hafta baktı pipi gibi çıkıntı gördü 3 doktora gittik hepsi belirsiz dedi ambigus genitalya tanısı dediler yıkıldık hemen amniyosemtez yaptık bekliyorum bu da en son ultrason resimleri
ultrasondan falan hiç anlamam inşallah sağlıklı doğar amniyosentezle tam sonuç çıkar zaten kahsa ona göre planlama yapılır

ayrıca yıkılacak bir şey yok hasta doğarsa -ki bu da hayatın bir parçası- ona göre tedavisini olur kahla yaşayan onlarca insan var ülkemizde de dünyada da

Olayın şokunu atltamamdık bide kah diye bişey denmedi cinsiyet belirsiz dedi üstten erkek alttan kız dendi
cinsiyet konuları karmaşık biraz sadece cinsel organ olarak düşünmeyin hormonlar da çok önemli eğer belirsiz cinsiyetle doğarsa bebek hormonlarına bakılır, iç cinsiyet organlarına bakılır (rahim,yumurtalıklar vs..) kesinleştirmenin yolları var ha tüm bunlara rağmen cift cinsiyette olabilir bazen o zaman endokrinin başı çektiği bir ekip çocuğun faydasını en üstte gözeterek bir yol önerir

Herkese merhaba.Bebekte kah tanısı için anne babanın ikisinin de taşıyıcı olması gerekiyor mu acaba.yoksa birinde olması yetiyor mu bebepe geçmesi için.bizim bebeğin klitorisi şiş amniyosentez yaptık bekliyoruz sonucu

X