Kira vermeyen kiracı

Ayy bu ara bende de var bu dert kp daha önce onun evinde oturuyodu burayı alıp geçince oranın kirasını verdi bize kiracı girdi 2ay oluyo ilk verdi girdi 4ünde vercekti aylık yatmamış şu bu dedi tamam dedik hadi eee bidaki ayın 4ü geliyo kontrat yok küçük yer burası eşim konuşcak bugün aracı olan abi de konuşcak 2.ayı da doldursun kirayı versin çıksın dedik bakalım b3lli olcak bugün yarın şu hayatta insanlara acımıcan biz eşinden ayrı barışmaya uğraşıyo işe yeni girdi diye dwpozito bile almadık
Ama sizinki de çok yani böyle olmaz ki inşallah hallolur

Kaçıp gitti diyenler uğraşmamış . Benim bir arkadaşmın eski ev sahibi avukatı. Zamanda kavga etmişlerdi. Evo bosalttiktan ayar sonra adam ödediği kiralar için ödemedi diyip icraya vermişti. Zamanında ödemeleri atm den yaptığı için dekontları çok zor çıkarttı. Zor bela yırtı o işten.

Kontratiniz varmis noterden ihtar cekersiniz,tahliye davasi acarsiniz mahkemeye verirsiniz,elinizde odeme yok sonucta ispat etmekte karşı tarafa duser,aidat makbuzlarinida saklayin delil olur.

Kirayı neden elden alıyorsunuz? Vergi dairesine beyanda bulundunuz mu? Eğer buradan elde ettiğiniz gelir için (gerçi elde edemiyorsunuz ama..) vergi ödemelisiniz. Eğer bunu yapmıyorsanız, yasal bir sürece girmeden önce bunu halledin bence. Ortaya çıkması durumunda gelir elde edemediğiniz ev için bir de ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Kira beyaninda tahsil esasi vardir. Alinmayan kiranin vergisi olmaz. Ne zaman tahsil edilirse o takvim yilinin beyanina eklenir.
Bu kiraci konularinda rahmetli babam cok sanssizdi. Avukata verip cikartiyorsunuz ama masraflar hep size geliyor.
Allah kotu kiraciya da kotu ev sahibine de dusurmesin.
Elektrik, dogalgaz ve suyu kestirin. Hemen bir avukata verin. O evi babanuz ne zorlukla almistir. Simdi cakalin birine yedirmeyin hakkinizi.

çıkmalarını istiyorsanız, tahliye talepli icra takibi açacaksınız, 30 gün içinde borcunu ödemezse, tahliye davası açabiliyorsunuz.

Kızlar aranızda avukat varsa yada bu durum hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bir tane evimiz var kirada ama kiracı 1 yıldır ne kira ödüyor ne de apartman aidatını ödüyor. Babam her aradığında alacakları varmış alamıyormuş bu yüzden ödeme yapamıyormuş falan filan birsürü şey uyduruyor telefonunu da kapatıyor arayıp rahatsız etmeyelim diye:işsiz: Apartman yönetimi babamı aidat konusunda sıkıştırdığı için babam geçen ay kiracının 11 aylık aidatını ödedi bu ay yine ödeme yapmamış duyduk. Bildiğim kadarıyla devlet kiracı ev sahibi ilişkisinde kiracıdan taraf oluyor (kiracı güçsüz bulunduğu için). Şu an bize 12_13.000 civarında bir vereceği var bizimkiler bu parayı nasıl alabilir, kiracı kirayı elden ödediği için daha doğrusu ödemediği için :işsiz: ödeme yapmadığına dair elimizde bi belge de yok. Kızlar böyle bir durum yaşayan var mı yardımcı olur musunuz?
Kira sözleşmeniz yok mu? Elden ödeme konusu da çok sıkıntılı maalesef.

Biz kirayi odemedigine dair dava acarak polis ile attirdik. Elden odememesi gerekiyor zaten banka hesabiniza giris olmadigi icin odememis sayiliyordu o zamanlar.

Kiracıya neden kendi üstüne aldırmadınız. İlk önce onu yapıyorlar kiracı tüm elektrik su doğalgazı alıyor üstüne
Babama 63644625 kere dedim ama kiracı abi onu sonra halletsek olur mu izin alamıyorum va diyince bi de küçük bebekleri var diye babam acıdı.
İşin garibi babam da başka şehirde kirada oturuyor
Adam kira ödeyemeyince babam da zora girdi ama işte sonuç bu.

Kızlar, aranızda bu konuda özellikle bilgili biri varsa önce noterden ihtarname mi çekmemiz gerekiyor nolur net bi bilgi istiyorum

Notere gidip ihtarname çektiriyorsun 15 gün ödeme mühleti ödemediği takdirde yasal faizi ile icraya vereceğini evi tahliye etmesini eklettir. 15 gün içinde ödeme yapmazsa mahkemeye gidip tahliye ve icra davası açıyorsun polis eşliğinde evden eşyalarını çıkarıyorsun
Canım sen sanırım daha bilgilisin bu konuda, avukata mı danışsak napsak bilmiyorum yanlış bi adım atmakta istemiyorum

ilk önce ihtarname çekin
kiracıdan yana olsa da ödemediğini ispat edemezsiniz de ödediğini de o ispat edemez
hep olumsuz düşünmeyin
arkadaşım kiracısı aidatı ödemediği için kirayı aksatmadığı halde 4.ayında çıkarttı
he mahkeme sonuçlanmamıştı ama aidat vs. ödemesi gerektiği oturduğu sitede belliydi adam aidat bana ait değil demişti
2.ayda ihtarname çekti bir avukat tanıdığına da danıştı
adam evi tuttuktan 4 ay sonra çıktı gitti

buarada benzeri başımıza geldi ev aldık kiracılı ben kiralarımı aksatmıuyorum dedi kadın ama 5 aylık kirayı ödemeden kaçtılar sabahın8 inde eve kamyon dayayıp aldırmışlar gttiler

Canım sen sanırım daha bilgilisin bu konuda, avukata mı danışsak napsak bilmiyorum yanlış bi adım atmakta istemiyorum
Tabi ki bir avukat tutun sen gidip gelmek zorunda kalmazsın vaktinde müdahale eder avukatlar. Ben büyük bir inşaat şirketinin yönetim muhasebesinde çalıştım orda çok ev sahipleri geliyordu kira aidat ödemeyenlerden dolayı yasal süreç başlatmaları İçin mecburen yardımcı oluyorduk

X