Kıllanma tedavisi ilacıyla ilgili soru

07okyanus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2023
7
0
33
Merhaba arkadaşlar Kilo alamama ve Kıllanma için endokrinoloji doktoruna özel muayeneye gittim kan testlerini yaptırdım doktor iki ilaç verdi kıllanma için bekarım. Adet düzensizliğim yok adet ağrılarım var onun için de ilaç vermiş adet düzensizliğim olmamasına rağmen. Arkadaşlar sorum şu bana iki ilaç vermiş birisinin fiyatı çok yüksek 575 TL çok pahalı eczane devlet hastanelerine yazdırırsan anca bu ilacı alırsın özel muayeneden gelen ilaç reçetesini devlet karşılamıyormuş bu ilaçta. İlacın ismi Androcur 50 mg. Diğer yazdığı ilaç ucuz onun ismi de Cygloprognova. Gittiğim doktor üniversite hastanesinden emekli olup özel muayenesini açmış Bi doktor hızlıca ilaçları yazıp kağıdı elime verdi sormam gerekenleri bile doğru düzgün soramadım hastalıkla ilgili, hemen konuşmayı bitirdi 5 dakikada bu nasıl Bi doktordu anlamadım. Sonuç olarak Ben bu ilacı alamam fiyatı çok pahalı tedavi başlatamayacağım bu şekilde. Devlet hastanesi endokrinolojiye desem bana bu ilacı yazmaz başka bir doktora gittiğim için. Ne yapmamı önerirsiniz kafam çok karışık.

Yazar bence öyle düşünme. Benimde gittiğim klinik özel mesela. Sgk ile anlaşmaları olmayınca ilaçlar ödenmiyor. Ben de doktorun yazdığı reçeteyi aile hekimine veriyorum bu ilaçları yazabilir misiniz , devlet ödemiyor diye. Aile hekimim yazıyor. Uzmanlık gerektiren bir ilaç olsa da hastaneye gidip reçeteyi verir aynı şeyi söylerim. Sonuçta kafana göre ilaç istemiyorsun elinde reçete var. Devlet öderken de ödeyen yere yazdırmak zaten hakkın 😇

Yazar bence öyle düşünme. Benimde gittiğim klinik özel mesela. Sgk ile anlaşmaları olmayınca ilaçlar ödenmiyor. Ben de doktorun yazdığı reçeteyi aile hekimine veriyorum bu ilaçları yazabilir misiniz , devlet ödemiyor diye. Aile hekimim yazıyor. Uzmanlık gerektiren bir ilaç olsa da hastaneye gidip reçeteyi verir aynı şeyi söylerim. Sonuçta kafana göre ilaç istemiyorsun elinde reçete var. Devlet öderken de ödeyen yere yazdırmak zaten hakkın 😇
Ben aile hekimine de gittim yazmadı biz bu özel muayeneden gelen ilaçları yazmıyoruz dedi. Devlet hastanesi gidip reçeteyi endokrinoloji doktoruna gösterince sen zaten başka bir doktora gitmişsin sırf yazdırmak için mi buraya geldin der kan testi eksik yapılmıştı diye devlete gittim orada bile başka doktorun yönlendirmesiyle test yapmıyoruz dediler zar zor testleri girdiler . Siz şanslıymışsınız aile hekimleri bile yazmıyor bu ilacı devlet hastanesindeki endokrinoloji doktorunun hiç yazacağını düşünmüyorum. Anca muayene eder devlet doktoru kendi tedavisini uygular

Ben aile hekimine de gittim yazmadı biz bu özel muayeneden gelen ilaçları yazmıyoruz dedi. Devlet hastanesi gidip reçeteyi endokrinoloji doktoruna gösterince sen zaten başka bir doktora gitmişsin sırf yazdırmak için mi buraya geldin der kan testi eksik yapılmıştı diye devlete gittim orada bile başka doktorun yönlendirmesiyle test yapmıyoruz dediler zar zor testleri girdiler . Siz şanslıymışsınız aile hekimleri bile yazmıyor bu ilacı devlet hastanesindeki endokrinoloji doktorunun hiç yazacağını düşünmüyorum. Anca muayene eder devlet doktoru kendi tedavisini uygular
Çok şaşırdım gerçekten . Sonuçta sizin gitme amacınız devletin ödemiyor olması. Uygulanmak üzere bir tedavi önerilmiş size. Bence yine gidin derim ama siz bilirsiniz . Aile hekimi belki uzmanlık alanı olmadığı için yazmamış olabilir , yazsa bile bazı ilaçları ödemiyor çünkü yazma yetkisi yok diye

X