İman tahtsında ağrı ve tuhaf his Kalp mi? Anksiyete mi? Yemek borusu ile ilgili mi? Reflü mü?

Evet bana daha çok akşamları oluyor. Gündüz iş güç genelde kafam bir şeylerle meşgul ama bazen bir anda sanki o andan kopuyorum. Hafiften bir sallanıyorum neredeyim ne oluyor diye kafamdan geçiyor tekrar o ana ortama odaklanmaya çalışıyorum. Bazen daha kolay odaklanıyorum bazen daha uzun sürüyor ve panikliyorum. Bende de sağlık anksiyetesi var aklımdan hemen bir hastalık geçiyor. Daha çok kalple ilgili şeyler ya da o an düşüp kalacakmışım gibi. Hayat kalitem gerçekten çok düştü.
Benim de bazen hiç olmuyor bazen de gün içerisinde bir kaç oluyor ve evet genelde kendimi dinleyecek vaktim olduğunda oluyor ama benim andan kopmak gibi de ama daha çok sanki beynime kan gitmiyor gibi bi kaö saniye başımda sarsıntı var gibi mi desem. Bazen midem bulanıyor anlık ama o anda.

Hangi ilacı kullanıyorsunuz bende prozac a başladım 20 gun oldu dedıgınız gıbı mıde sıkayetlerı azaldı ama hala mutsuz ve yorgunum
Selectra kullanıyorum ben. Benim de yorgunluk ve mutsuzluk biraz uzun sürmüştü hatta boşuna kullanıyorum diye düşündüğüm zamanlar oldu. İlk 6 ay çok işe yaramadığını hatta boşu boşuna yan etkilerini çektiğimi vs düşündüm 6. Aydan sonra kuş gibi hafiflemeye başladım

Selectra kullanıyorum ben. Benim de yorgunluk ve mutsuzluk biraz uzun sürmüştü hatta boşuna kullanıyorum diye düşündüğüm zamanlar oldu. İlk 6 ay çok işe yaramadığını hatta boşu boşuna yan etkilerini çektiğimi vs düşündüm 6. Aydan sonra kuş gibi hafiflemeye başladım
Off 6 ay cokmus valla her sabah kalkıyorum bugun enerjıkmıyım yok hala aynı . Insallah düzeliriz

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hastalık anksiyetesi sorunum var bir süredir. İlk önce anlık beyinde donma gibi, elektrik kesintisi gibi sanki bayılacakmışım gibi irkilmeme sebep olan bir kaç saniyelik tuhaf bi his ile başladı. Sonra sermsemlik dengesizlik, mide bulantısı vs eklendi. Sonra kalbime takmaya başladım. Yüksek nabız sorunu , bir kaç aydır da tam iman tahtasının orda ekstra vurular oluyor. Böyle bi vurma hissi gibi. Ekstra vuru konusunda bi teşhis almadım ben öyle düşünüyorum. Bu süreçte tabi mr , kardiyoloji, dahiliye gittim ben de. en sonunda sebep bulamayınca anksiyete olduğuna karar verildi. Benim için bu kadar belirtinin psikolojik olduğu gerçeğini kabul etmesi zor oldu. Hala da tam kabul etmiş değilim :) zaten sorun da tam bu değil mi?

Son zamanlarda bunların dışında bir de şöyle bir şey hissediyorum. Sinirlendiğimde özellikle ya da heyecanlandığımda böyle iman tahtası denen yerde baskı gibi bir şey hissediyorum. Sanki orada bir şey büyüyor ve rahatsız ediyor gibi bi his. Ya da göğsün ortasına bi ağırlık çökmesi gibi. Bu his beni çok rahatsız ediyor sinirli olduğum zamanlarda o his nedeniyle düşüp bayılacak gibi hissediyorum. Orada bir sıkışıklık oluyor gibi. Genel olarak aslında o iman tahtası denen yerde bi tuhaflık hissediyorum. Bazen kendi kendimi kaygılandırdığımda da orada ılık ılık bi his oluyor. Onun dışında böyle geğirmeye çalışırken sanki midemdekiler çıkacak gibi de geliyor. Reflü mü var acaba diyorum. Bazen nefes alırkende ağrıyor sanki. Aslında ben anksiyetenin çoğu etkisini sanırım oradaki huzursuzluk hissi ile hissediyorum. Ama şuan beni rahatsız eden sinirlendiğimde o iman tahtasındaki sıkışma ve huzursuzluk hissi. Sinirlendiğim zaman sanki ölecekmişim gibi rahatsızlanıyorum sanki.Benzer bir şey yaşayan oldu mu?
Bende benzer şeyler yaşıyorum

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hastalık anksiyetesi sorunum var bir süredir. İlk önce anlık beyinde donma gibi, elektrik kesintisi gibi sanki bayılacakmışım gibi irkilmeme sebep olan bir kaç saniyelik tuhaf bi his ile başladı. Sonra sermsemlik dengesizlik, mide bulantısı vs eklendi. Sonra kalbime takmaya başladım. Yüksek nabız sorunu , bir kaç aydır da tam iman tahtasının orda ekstra vurular oluyor. Böyle bi vurma hissi gibi. Ekstra vuru konusunda bi teşhis almadım ben öyle düşünüyorum. Bu süreçte tabi mr , kardiyoloji, dahiliye gittim ben de. en sonunda sebep bulamayınca anksiyete olduğuna karar verildi. Benim için bu kadar belirtinin psikolojik olduğu gerçeğini kabul etmesi zor oldu. Hala da tam kabul etmiş değilim :) zaten sorun da tam bu değil mi?

Son zamanlarda bunların dışında bir de şöyle bir şey hissediyorum. Sinirlendiğimde özellikle ya da heyecanlandığımda böyle iman tahtası denen yerde baskı gibi bir şey hissediyorum. Sanki orada bir şey büyüyor ve rahatsız ediyor gibi bi his. Ya da göğsün ortasına bi ağırlık çökmesi gibi. Bu his beni çok rahatsız ediyor sinirli olduğum zamanlarda o his nedeniyle düşüp bayılacak gibi hissediyorum. Orada bir sıkışıklık oluyor gibi. Genel olarak aslında o iman tahtası denen yerde bi tuhaflık hissediyorum. Bazen kendi kendimi kaygılandırdığımda da orada ılık ılık bi his oluyor. Onun dışında böyle geğirmeye çalışırken sanki midemdekiler çıkacak gibi de geliyor. Reflü mü var acaba diyorum. Bazen nefes alırkende ağrıyor sanki. Aslında ben anksiyetenin çoğu etkisini sanırım oradaki huzursuzluk hissi ile hissediyorum. Ama şuan beni rahatsız eden sinirlendiğimde o iman tahtasındaki sıkışma ve huzursuzluk hissi. Sinirlendiğim zaman sanki ölecekmişim gibi rahatsızlanıyorum sanki.Benzer bir şey yaşayan oldu mu?
Bende benzer şeyler yaşıyorum
Bir gun kahve icmeye gittigimiz yerde fenalastim gogus bolgemde sanki lav dokmusler gibi bir ates oldu sonra kotu anlamda bir heycanlanma siddettli bir korku
Akabinde acile gittik hemen kan tahlili yaptilar ve troponin değerim yuksek cikti ve bir kac deger daha
İntörn yuzume gitmenize izin veremeyiz su an kalp krizi gecirirken yukselen degerleriniz yuksek riskli durumdasiniz takip etmemis gerek dedi ama ben kalp krizi kismindan sonrasini cok dinlemedim acili birbirine kattim aglayarak olmek istemiyorum yardim edin ciliklarim hala kulagimda sabaha kadar sadece 3 saate bir tahlil yapildi ilac mudahale olmadi oda ben korktugum icin hastanede tutuldum
Sabah eko cekildi utrasyon ile kalp e bakildi ve kalp zarimda sivi gorduler hasta oldun mu yakin zamanda felan sorguladilar
Sonra akabinde anjiyoya aldilar ayni gun
Anjiyo kismi ayri felaketti
Anjiyodan cikinca biseyin yok deyip psikatriye yonlendirdiler ama
Ufak tefek damarlarda daralma tikaniklik varmis onuda yeni ogrendim kan sulandirici yuksek tansiyon ve kolestrol ilaci kullaniyorum duzenli 2021 yada 2020 olmasi gerek tarihler
Kalp krizi kanser felc ve asiri arlerji yani nefes borumu sisirecek ve nefes alamiycami dusunduren bir aksiyetemde mevcut mantarin zehirledigini dusunuyorum arlerji testi yaptirmadim
Bir yaz hastane bahcesine sandalye attim guvende hissediyorum diye bisey olursa hemen acile gidebileyim diye
Antidebrasan bilissel davranis terapisi hersey olmasina ramen bu aksam bir arkadasim
Onun bir arkadasinin pat diye kalp krizi gecirdigini soyledi ailesinde kalp hastaligi yok cocuk kap hastadi degil dedi ozellikle sordum
Su an sabah 07:24 bu yorumu yapiyorum
Cunku kalp krizi gecircegimi dusunuyorum

Ailemde kalp kanser kan hastaliklari mevcut arkadaslarimda var aile ve arkadaslarimi kaybettim hemde pespese
Bunlarin tranvasi ayri
Kimsenin umrunda degilim aksiyetem kimse icin onemli degil
Sinirlendigimde titreme beynimde bosluk ensemde agri kalbimde agri bende de oluyor
O gogusteki tek atislik yurek agizda gibi his bende de var
Surekli tansiyon olcuyorum
Surekli oksijen seviyeme bakiyorum
Surekli hastaneye acile vb gidiyorum
Ve ne zaman kotu hissetsem acile gitsem troponin yuksek crp yuksek cikiyor
Ama cok yuksek olmadigi icin yolluyolar

Cogu zaman kusuyorum midem bulaniyo reflu yasiyorum ya ishal ya kabiz

Her gun aksiyete huzursuzluk artik iside biraktim calismiyorum
Hayatim zor bir halde sanirim bu 4. Yilim
Hala ayniyim

Anksiyete, mide ve bağırsak problemlerine de yol açıyor. İlaca başlamadan önce hemen hemen her gün mide yanması problemim vardı. Sık sık talcid kullanmak zorunda kalıyordum. Ne yesem dokunuyordu. Midem ve kalbim arasındaki bölgede şişkinlik, değişik bir huzursuzluk hissediyordum. Geceleri yattığım gibi midemden yukarı kaynama oluyordu. Nabzım 120nin üzerine çıkıyordu yatarken bile. Haftada 1-2 kere mutlaka ishal oluyordum. Sık sık baş ağrılarım, mide ağrılarım oluyordu. İlaca başladığımdan beri tık yok. İyi ki de doktor doktor gezip sürekli mide ilacı, ağrı kesici vs almamışım diyorum. Antidepresan da masum değildir elbette ama yine de mide ilacı, nabız düzenleyici, ağrı kesici vs ilaçları sürekli kullanmaktansa 1 tane antidepresan kullanmak daha mantıklıdır diye düşünüyorum.
Hangi ilacı kullaniyordunuz

Bende mide yanması var öncesinde bulantı kusma ishal yaşadım anksiyetem de var acaba önceki mide sorunlarımdan kaynaklanan yanmalar mı hala hereşyfen korkuyorum ya

Evet bana daha çok akşamları oluyor. Gündüz iş güç genelde kafam bir şeylerle meşgul ama bazen bir anda sanki o andan kopuyorum. Hafiften bir sallanıyorum neredeyim ne oluyor diye kafamdan geçiyor tekrar o ana ortama odaklanmaya çalışıyorum. Bazen daha kolay odaklanıyorum bazen daha uzun sürüyor ve panikliyorum. Bende de sağlık anksiyetesi var aklımdan hemen bir hastalık geçiyor. Daha çok kalple ilgili şeyler ya da o an düşüp kalacakmışım gibi. Hayat kalitem gerçekten çok düştü.
Benim de öyle. Bir kaygı bitiyor başkası çıkıyor. Bir belirti bitiyor diğeri başlıyor

Resmen varyaa aynııı belirtiler. Ben akciğer kanseri ameliyatı oldum 23 yaşındayım. Ameliyattan 3 ay sonra kalbim pır pır atmaya sonra yavaşlamaya başladı. O anı yakalayıp göstermek için çok uğraştım olmadı. Sanki mideme yutarken bir şey kalmış hissi sonrasında bende gittim dediler ki anksiyetedir. Tamam dedim. Sonra iman tahtamın tam orası ağrımaya başladı ama sanki oda böyle bir şey yemişimde orda kalmış inmiyormuş gibi. Mide bulantım falan başladı. Bide bi uyuyunca ölü gibi uyuyorum. Sıkıntı falan basıyordu. Gene gittim doktora gene dediler seninki psikolojiktir falan. 5 gün önce emar çekildim kontrol için timus tümörü çıktı. Hep üstten emar film çektikleri için 5 cm lik tümörü görmemişler. Hepsi malllll gibi kaldı. Belirtiler doğruymuş bire birmiş. Seni korkutmak istemiyorum amaaa acillll emarrr çektir bak aynı belirtiler seni çok çok iyi anlıyorum

X