Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları İdrarda mikroskobik 7-8 eritrosit yardım lütfen

ceylo 44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
394
275
40
Arkadaşlar bir süredir hafif bir yan ağrısı sebebiyle dr gittim idrar tahlili ve usg yapıldı. Üstse her iki böbrekte 2 mm ilk kum görüldü . İdrarda da 12 lokosit ve 6-7 eritrosit görüldü dr antibiyotik verip gönderdi . Bir hafta sonra tahlilleri tekrarladım lokosit bitmiş m eritrosit yani idrarda kan 7-8 miktarına devam ediyor. Açıkçası endişelendim başına böyle birşey gelen varmı tayfa bilgisi olan lütfen yazarsanız sevinirim . Nette mesane tümörü fala yazıyor insan ister istemez kafada kuruyor. Bira uzun yazdım hakkınızı helal edin.

Kum döktüğünüz için yoldan geçerken belki küçük kanamalar yapıyordur. 7 8 eritrosit çok önemli bir şey degil mesane tümörü değildir çünkü öyle bir şey olsa hem başka belırtılerınız olur enfeksiyon durumunda eritrosit görülmesi de gayet normal bir durum canınızı sıkmayın bol bol su için meyveleri sebzeleri yıkayarak yiyin geçmiş olsun...

Kum döktüğünüz için yoldan geçerken belki küçük kanamalar yapıyordur. 7 8 eritrosit çok önemli bir şey degil mesane tümörü değildir çünkü öyle bir şey olsa hem başka belırtılerınız olur enfeksiyon durumunda eritrosit görülmesi de gayet normal bir durum canınızı sıkmayın bol bol su için meyveleri sebzeleri yıkayarak yiyin geçmiş olsun...
Sorma canım yaa kaç gecedir uyku uyumuyorum tabi ne olduğunu tam kavrayamadığım için birde bilirsin netten araştırma durumları falan insan kafaya takıyor işte . Birde enfeksiyon sonlandı ama eritrosit düşmediği İçin panik yaptım niye düşmedi diye

Sorma canım yaa kaç gecedir uyku uyumuyorum tabi ne olduğunu tam kavrayamadığım için birde bilirsin netten araştırma durumları falan insan kafaya takıyor işte . Birde enfeksiyon sonlandı ama eritrosit düşmediği İçin panik yaptım niye düşmedi diye
Hiç panik yapma canım ben saglıkcıyım sen bana güven internete kalsa hepimiz öleceğiz sen olur da başka şikayetlerin olursa o zaman düşersin bunun üzerine ama bence kum döktüğün için o erıtrosıtler

Hiç panik yapma canım ben saglıkcıyım sen bana güven internete kalsa hepimiz öleceğiz sen olur da başka şikayetlerin olursa o zaman düşersin bunun üzerine ama bence kum döktüğün için o erıtrosıtler
Çok teşekküre derin içime su serptin gerçekten kaç gecedir uyumuyorum çoçukların çorba yapmaktan acizdim resmen beynim sulanmıştı. Deşiğim gibi nettekileri okumak insanın akıl sağlığını bozuyor. Bir şey daha sormak isterim aslında . Bir kaç gündürde vajina girişinde çok hafif yanma tarzında baZende sanki küçük bir iğne batırıyorlarmış gibi bir his var bu neden kaynaklı olabilir ? Acaba şu anki durumumla bağlntılı olabilşrmi ? İlgin için tekrar teşekkürler.

Çok teşekküre derin içime su serptin gerçekten kaç gecedir uyumuyorum çoçukların çorba yapmaktan acizdim resmen beynim sulanmıştı. Deşiğim gibi nettekileri okumak insanın akıl sağlığını bozuyor. Bir şey daha sormak isterim aslında . Bir kaç gündürde vajina girişinde çok hafif yanma tarzında baZende sanki küçük bir iğne batırıyorlarmış gibi bir his var bu neden kaynaklı olabilir ? Acaba şu anki durumumla bağlntılı olabilşrmi ? İlgin için tekrar teşekkürler.
Vajına mi yoksa idrar yerinin çıkışında mi büyük ihtimalle idrar çıkışının olduğu yerse sistit falan olabilir ama vajınaysa kadın doğuma görün canım istersen

Vajına mi yoksa idrar yerinin çıkışında mi büyük ihtimalle idrar çıkışının olduğu yerse sistit falan olabilir ama vajınaysa kadın doğuma görün canım istersen
Şu an adetim biteli 1 haftanoluyor kasıklarımdada tuhaf bi şişlik hassasiyet hissi var yumurtlama döneminde olduğum içinde bu yanma tarzı hissettiğim rahatsızlık ondan kaynaklana bilirmi çünkü akıntımda biraz artmış durum . Ay kadın olmak ne zor yaa idrar yolumu vajina girişimi onu bile ayırt etmek mesele yahu

İd
Şu an adetim biteli 1 haftanoluyor kasıklarımdada tuhaf bi şişlik hassasiyet hissi var yumurtlama döneminde olduğum içinde bu yanma tarzı hissettiğim rahatsızlık ondan kaynaklana bilirmi çünkü akıntımda biraz artmış durum . Ay kadın olmak ne zor yaa idrar yolumu vajina girişimi onu bile ayırt etmek mesele yahu
İdrar yanması çeksen çok iyi bilirsin canım ☹ daha önce çektigim için söyledim canım bu arada sana gelince evet lum döktügün için idrarda kan görülebilit benim teyze ve dayılarımda genetşk böbrek taşı üretiyor böbrekler taşlarını eritecek şeyler denemelisin. Ki sorun çıkması

Canım bak ;
1)kiraz sapı =kaynat iç günde birkaç bardak tüketebilirsin istege baglı şeker.
2) hatmi çiçegi= 2 yada 3 tane çiçegi bir bardak sıcak suya ısla üç dört dakika sonra ikisinede istege baglı şeker at iç .
3)kuşburnu kaynat iç istege baglı şeker
4) glaburu =bir su bardagının çeyregi koyacaksın üstüne su ekleyip içeceksin.

bnm dayılarımda ve teyzelerimde genetik böbrek taşı var üretiyor bunlar eritiyor kesin dene 4 ününde zararıyok hepsiniaktarlarda bulabilirsin. Geçmiş olsun hepsi kesinçözümdür. Büyükse eritiyor düşme yoluna sokuyor küçükse tamamen kaybolma yani erimede gözleniyor . Bunların hepsi dogal ilaç yok birleş yok ve bpl su içmeyi unutma idrarın sürekli boşaltılsın ki yanmaların ve enfeksiyonun tekrarlamasın dikkatli ol idrar yolu enfeksiyonun tekrarlayıp böbrege sıçramasın .

X