Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları İdrar kokusu

Kamerdrn

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2021
206
150
33
Öncelikle herkese güzel haftasonları diliyorum:KK37:Belki bu sorunu kendisi yaşayan ya da bir başkasından duyan olmuştur diye düşünerek burada sorma kararı aldım. Bir insan neden sürekli idrar kokar? Bu bir hastalık mıdır çözümü var mıdır bilemedim😒 Kuzenim üniversiteye hazırlanıyor, bu durumdan çok rahatsız😒 Her gün duş alıyorum,günde 3 kez çamaşır değistiriyorum ama yine de aynı diyor. İnternette konuyla ilgili bir çözüm bulamamış bana sordu. Yıllardır aynı sorunu yaşıyorum geçmiyor dedi. Doktora gidelim diye konuştuk ama bir hastalık mıdır,hangi bölüme gidilir bilemedik 🤔 Bundan dolayı evden çıkmak bilr istemiyor😒

Idrar kaciriyor anladigim kadariyla. Ne zamandur boyle?

Kucucuk bir idrar damlasi bile cok keskin kokuyor.

Hekime basvurmali.

Ürolojiye gitmesi lazım sanırım. Günlük ped kullansın belki işine yarar.

İdrar kokan insan gördüm ama temizliğine dikkat etmemesinden.
Siz kuzeninizin kokusunu alıyor musunuz?
İdrar değilde ten kokusu olabilir mi?
Bu kadar temizliğe ten kokusu da olmaz.

Bı akrabam var. Bı gün bana geldi ay nasıl bı koku. Çok yakınım ama.
Dedim sen yıkanırken lifini sabunlayip koltuk altını, genetal bölgeni sabunluyorsun dedim.
Hayır sadece suyun altında duş alıp saçlarımı yıkayıp çıkıyorum dedi.
Anlattım vs.
Sonra kokusu yok oldu.

Temizliğine dikkat ettiği halde bu koku varsa, kokuyu sadece kendisi almıyorsa, yani sizler de fark edebiliyorsanız, idrar yollarında veya böbreklerde enfeksiyon veya başka bir sorun olabilir. Ürolojiye gidin. Zaten basit bir idrar mikroskobisi ile başlayacaktır işlem. Yani korkup çekinmesine gerek yok..

İdrar kaçağı olmalı, mutlaka ürolojiye görünsün, ciddi bir sorunun habercisi olabilir

İdrar kokan insan gördüm ama temizliğine dikkat etmemesinden.
Siz kuzeninizin kokusunu alıyor musunuz?
İdrar değilde ten kokusu olabilir mi?
Bu kadar temizliğe ten kokusu da olmaz.

Bı akrabam var. Bı gün bana geldi ay nasıl bı koku. Çok yakınım ama.
Dedim sen yıkanırken lifini sabunlayip koltuk altını, genetal bölgeni sabunluyorsun dedim.
Hayır sadece suyun altında duş alıp saçlarımı yıkayıp çıkıyorum dedi.
Anlattım vs.
Sonra kokusu yok oldu.
Çok ilginçmiş o da 😳 Ten kokusu olsa bende alırdım bence. Biz çok sık görüşmüyoruz en son çocukken görmüştüm kendisini bir de bugun gördüm ama pandemiden dolayı yan yana duramadık yani almadım kokuyu🤔 Erkek arkadaşıyla biraz yakınlaşmışlar sanırım çocuk da öyle almış.

Temizliğine dikkat ettiği halde bu koku varsa, kokuyu sadece kendisi almıyorsa, yani sizler de fark edebiliyorsanız, idrar yollarında veya böbreklerde enfeksiyon veya başka bir sorun olabilir. Ürolojiye gidin. Zaten basit bir idrar mikroskobisi ile başlayacaktır işlem. Yani korkup çekinmesine gerek yok..
Öyle bulunursa çok iyi olur ☺

Öyle bulunursa çok iyi olur ☺
Öyle bulunur demedim öyle başlar dedim. Basit bir enfeksiyonsa zaten o bile yeterli olabilir. İlaçlarla düzelir. Farklı bir durumsa zaten tedavi için daha ayrıntılı tetkik ve tedavi gerekir o konuda zaten bilgi verirler size. Yani ilk gittiğinizde öyle zorlu bir işlem olmaz, doktora başvurmaktan çekinmesin demek istiyorum

Öncelikle herkese güzel haftasonları diliyorum:KK37:Belki bu sorunu kendisi yaşayan ya da bir başkasından duyan olmuştur diye düşünerek burada sorma kararı aldım. Bir insan neden sürekli idrar kokar? Bu bir hastalık mıdır çözümü var mıdır bilemedim😒 Kuzenim üniversiteye hazırlanıyor, bu durumdan çok rahatsız😒 Her gün duş alıyorum,günde 3 kez çamaşır değistiriyorum ama yine de aynı diyor. İnternette konuyla ilgili bir çözüm bulamamış bana sordu. Yıllardır aynı sorunu yaşıyorum geçmiyor dedi. Doktora gidelim diye konuştuk ama bir hastalık mıdır,hangi bölüme gidilir bilemedik 🤔 Bundan dolayı evden çıkmak bilr istemiyor😒
Dahiliye ye gitsin ordan birşey çıkarsa ona gore tedavi olur çıkmazsa ardindan dermatologa gitsin.. bazi hastalıklar kötü koku yapıyor.. kısın bile olmaması gereken yerler de aşırı terleme ve kotu koku varmı.. mesela yüz alın ense avuç içleri varsa mutlaka iç hastalıklarına(dahiliye) gitsin

Enfeksiyon varsa veya ağır ilaç kullanıyorsa da idrarda koku olabiliyor. Tabi ki en doğru bilgiyi uzmana danışınca alır. Ağrı yok diye geçiştirmesin doktora görünsün

X