Her yolu denedim bu sefer olacak(Su orucu (diyet)

Evet 6.5 kilo gitti şükür

Eklentiler

• IMG_20220729_080112.jpg
    IMG_20220729_080112.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 74
Günaydın hanımlar evet regl sonrası tartıldım ve hakikatten regl iken 2 kilo fazla cikiyormusuz bunuda gördüm ki o günlerde kaçamaklarmda olduğu halde bu sabah tartildim

An itibariyle 101.6 yım çok mutluyum

Eklentiler

• IMG_20220819_083409.jpg
    IMG_20220819_083409.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 69
Bende bugün başladım ama ben açken su içemiyorum sabah bir filtre kahve akşam Türk kahvesiyle duruyorum gün içinde sadece iki bardak su içtim

2 yıl önce bu sıvı diyetini yaptım,sadece su ve şekersiz sıvı( bitki çayı-türk kahvesi-ayran-soda ) içerek güzel kilo verdim,Hatta diyet sonrası doktora gidip test yaptırdım, tüm değerlerim normal çıkmıştı, hatta yüksek olan kolestrolüm düşmüştü.

Yeniden bu sıvı diyetine başladım çok fazla kilom yok (5 kilo versem yetiyor) ,amacım bu az kilomu verip vucudumu dinlendirmek ,yenilemek,kesinlikle işe yarıyor, ilk 3-4 gün zor geçiyor, bu günleri atlattıktan sonra açlık ortadan kalkıyor enerji geliyor. Hatta gece uykunuz azalıyor .İnanılmaz enerjik oluyorsunuz.
Vitamin ilacı isterseniz alın bende şu an kansızlık var kan ilacı alıyorum gece yatarken. Ekstra sporda yaparsanız çok sıkı vucut ve pürüzsüz bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Bu düzene vucut alışınca rahat 30-40 gün bile yaparsınız. Ruhen ve bedenen vucut dinleniyor,kendini yenilenmeye harcıyor.

Bu diyette özellikle sabahları mide yanması ekşimesi yaşarsanız 1 çay kaşığından fazla karbonatı 1 bardak suda eritip için hem mide yanmanız olmaz hem de metabolizma hızınız artar. Bu arada benim 4.günüm baş ağrım geçti tam 2 kilo verdim her gün 30 dakika spor yapıyorum, dediğim gibi uyku azaldı enerji geldi...

Bu diyette özellikle sabahları mide yanması ekşimesi yaşarsanız 1 çay kaşığından fazla karbonatı 1 bardak suda eritip için hem mide yanmanız olmaz hem de metabolizma hızınız artar. Bu arada benim 4.günüm baş ağrım geçti tam 2 kilo verdim her gün 30 dakika spor yapıyorum, dediğim gibi uyku azaldı enerji geldi...
Merhaba bende şu orucu tutuyorum aynı zamanda çok aktif bir yaşantım var şu anda 4. Gunumdeyim ve disardayim bir çok isim var onları halletmeye çalışıyorum ..eğer yetişebilir sen hacamat yaptırmak istiyorum . akşam 20:00 de tam 4 gün dolacak bu yüzden akşam tartilip ne kadar kilonun gittigini söylerim 66.5 ile bu yola başladım.

Arkadaşlar bir konuya da değinmek isterim, vücut kendini bu su orucunda yenilediği için 4-5 günde lavman (bağırsak temizliği) yapmanız gerekiyor, bağırsaktaki toksinleri atmanız gerekiyor. Bunu da unutmayın lütfen, Bugün benim 5.günüm toplamda 3 kilom gitmiş,

Arkadaşlar bir konuya da değinmek isterim, vücut kendini bu su orucunda yenilediği için 4-5 günde lavman (bağırsak temizliği) yapmanız gerekiyor, bağırsaktaki toksinleri atmanız gerekiyor. Bunu da unutmayın lütfen, Bugün benim 5.günüm toplamda 3 kilom gitmiş,
Bende 2 güne bir ingiliz tuzu içtim ..bugünde lavman yapmayı planlıyorum 5. Günüm deyim 4.8 kg gitmiş..

Bugün yedinci günüm ve toplamda 5 kg verdim ama ben bir 5 gün daha yaparak 2 kilo daha vermeyi düşünüyorum, bu sıvı diyetim bitince mevcut kiloyu korumak ve bundan sonra sıkılaşmak için havalarda güzel olduğu için spor ve yürüyüşe ağırlık vereceğim ...Vücudum gerçekten dinlendi yenilendi,5.günümün sonunda yine yazarım.

Bugün yedinci günüm ve toplamda 5 kg verdim ama ben bir 5 gün daha yaparak 2 kilo daha vermeyi düşünüyorum, bu sıvı diyetim bitince mevcut kiloyu korumak ve bundan sonra sıkılaşmak için havalarda güzel olduğu için spor ve yürüyüşe ağırlık vereceğim ...Vücudum gerçekten dinlendi yenilendi,5.günümün sonunda yine yazarım.
Bende 7. Gunumdeyim şu ana kadar 6 kilo 400 gram verdim ama artık çok zorlanıyorum ..beslenme düzenine girince paylaşım yapicam ama ben 10. Günde bitirmeyi sonra pilatese ağırlık vermeyi planlıyorum

Merhaba arkadaşlar bugün 9.günüm toplamda 6 kilo verdim. Bu arada belirtmek istiyorum sadece su ile günüm geçmiyor. Benimki sıvı diyeti;
İçtiklerim;
-SU
-HİBİSKUS-YEŞİL ÇAY
-1 SU BARDAĞI ZENCEFİLLİ NANELİ ZERDEÇALLI KEFİR
-2 ADET TÜRK KAHVESİ
-BAZEN KEFİR YADA AYRANI SEMİZOTU,MAYDANOZ GİBİ EVDE OLAN YEŞİLLİKLERLE RONDODAN GEÇİRİP İÇİNE ZERDEÇAL ATARAK SIVI OLARAK TÜKETİYORUM..
-1 SADE SODA
-Kansızlık olduğu için 1 adet kan ilacı ve ekstra b12 vitamini alıyorum...

Netice de kalorili ,şekerli bir ürün tüketmiyorum,.4 gün sonra sonlandırıyorum yavaş yavaş çorba ile katı gıdalara geçecegim.
Vucudumda en çok gördüğüm değişimler, selülitlerim inanılmaz gitmiş,cilt pürüzsüz,vücut dinlenmiş, vücuduma format atmış gibiyim..

Merhaba arkadaşlar bugün 9.günüm toplamda 6 kilo verdim. Bu arada belirtmek istiyorum sadece su ile günüm geçmiyor. Benimki sıvı diyeti;
İçtiklerim;
-SU
-HİBİSKUS-YEŞİL ÇAY
-1 SU BARDAĞI ZENCEFİLLİ NANELİ ZERDEÇALLI KEFİR
-2 ADET TÜRK KAHVESİ
-BAZEN KEFİR YADA AYRANI SEMİZOTU,MAYDANOZ GİBİ EVDE OLAN YEŞİLLİKLERLE RONDODAN GEÇİRİP İÇİNE ZERDEÇAL ATARAK SIVI OLARAK TÜKETİYORUM..
-1 SADE SODA
-Kansızlık olduğu için 1 adet kan ilacı ve ekstra b12 vitamini alıyorum...

Netice de kalorili ,şekerli bir ürün tüketmiyorum,.4 gün sonra sonlandırıyorum yavaş yavaş çorba ile katı gıdalara geçecegim.
Vucudumda en çok gördüğüm değişimler, selülitlerim inanılmaz gitmiş,cilt pürüzsüz,vücut dinlenmiş, vücuduma format atmış gibiyim..
Merhabalar… ben de sıvı diyetindeyim. Aynı sizin gibi metod uyguluyorum. Yeşil çay, kahve, su + olarak sinamekili çay içiyorum lavman veya diğerlerini yapmadım. Vitamin takviyesi de alıyorum. 3 gün oldu 98.40 ile başlamıştım bu sabah 95.60 ım :) ödemden gidiyor anlıyorum ama belli bir süreden sonra yağ da yakacak.. bu kadar kiloyu anca yakar vücut :)
Konuyu takipteyim bende. Siz daha önce aynı yöntemle güzel kilo verdim demişsiniz. Bende aralıklı orucla 26 kg kadar verdim 4.5 ayda ama aynı yöntemle tekrardan veremedim ben de sıvı diyetini denemek istedim.. umarım güzel sonuclar alırım. Önümüz bayram şehir dışına ailemin yanına gidicem mecbur sıvı diyetine son vericem bu sürede ama tekrar başlarım

Yapan herkes istisnasız fayda görecektir. Bugün eşimi de başlattım bakalım iradesine hakim olabilecek mi?
Hele ki başlayıp 7 günü atlatan bir kişi bunu 30 gün bile yapabilir, Aşırı kilonuz varsa devam ettirin ,her sabah tartıldığınızda en az 500 gr gidiyor. Bu beslenme düzenine vücut artık mecburen alışıyor.
Benim bugünü de atlatırsam son 2 günüm ve 1kg fazlam kaldı. Sonra çorba ile normal düzenime geçeceğim. Aslında vücudum inanılmaz alıştı beni artık açlık etkilemiyor,
Sabah baktım selülitlerim çok fazlaydı deniz dalgası gibi ,yüzde 90 gitmiş.Cildim çok nemli ve gergin, gözaltımda hiç morluk yok. Demek ki bu beslenme insanı olumsuz etkilemiyor. Bu arada düzenli doktor kontrolündeyim sağlık adına hiçbir olumsuzluk yok aksine kolestrolüm düştü.
Son gün son durumumu yazarım... Sağlıcakla...

Yapan herkes istisnasız fayda görecektir. Bugün eşimi de başlattım bakalım iradesine hakim olabilecek mi?
Hele ki başlayıp 7 günü atlatan bir kişi bunu 30 gün bile yapabilir, Aşırı kilonuz varsa devam ettirin ,her sabah tartıldığınızda en az 500 gr gidiyor. Bu beslenme düzenine vücut artık mecburen alışıyor.
Benim bugünü de atlatırsam son 2 günüm ve 1kg fazlam kaldı. Sonra çorba ile normal düzenime geçeceğim. Aslında vücudum inanılmaz alıştı beni artık açlık etkilemiyor,
Sabah baktım selülitlerim çok fazlaydı deniz dalgası gibi ,yüzde 90 gitmiş.Cildim çok nemli ve gergin, gözaltımda hiç morluk yok. Demek ki bu beslenme insanı olumsuz etkilemiyor. Bu arada düzenli doktor kontrolündeyim sağlık adına hiçbir olumsuzluk yok aksine kolestrolüm düştü.
Son gün son durumumu yazarım... Sağlıcakla...
Evet dediğiniz gibi devam ettireceğim. Mevcut kıyafetlerimi giyebilmek için bile buna değer. Daha zayıf olduğum zamanlardaki kıyafetlerim zor oluyor herşey ateş pahası malumunuz… hem sağlık hem güzel bir görünüm için devam.. peki bişey sormak istesem? Ben şimdi bayram öncesi pazar günü bitirmek istiyorum şehir dışına gideceğim ptesi çünkü. Bunu durdurduğum an öncelikle ne yiyip sonra normal yemeğe geçmem gerek? Siz corba demişsiniz acaba ben de pazar günü corba ile başlasam ptesiye hazırlasam kendimi?

Mercimek ya da yoğurt çorbası, şekersiz hoşaf, yoğurt ile 2-3 gün geçirmeyi düşünüyorum sonra daha yumuşak kabak yemeği tarzı yemeklerle katı yemeklere geçeceğim.. Geçişte sindirimi zor olan makarna, hamur işi, et vs ürün tüketmeyin kabız olabilirsiniz

X