Hastalık hastası mıyım

ozguvenszbr

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2022
35
15
Artıkk ne kadar yoruldum anlatamam arkadaşlar korona zamanında yaşadığım şeyler tekrar geliyor direnmeye çalışıyorum falat direnemiyorum küçükken yaşadığım yemek yiyememe sorunum tekrar beni buldu şaka gibi fakat 7 yaşında yaşadıgım sorun 20 li yaşlarda tekrar beni buldu delireceğim şu 3 4 gündür tam 2 kilo verdim insan yemek yutmaya korkar mıı korkuyorum yediklerim sanki bogazımdan aşagı inmiyor orda kalıyor yumru gibi unutuyorum hafiften bakıyorum ki yani inip gitmiş küçükkende bogazımda bişey kaldıgı için aynı böyle oldum agzıma aylarca yemek sokmadım hastanelerde kaldım o yüzden şuan çok korkuyorum kendimi zorluyorum ama bogazıma diziliyo yemekler artık bıkmı

Artıkk ne kadar yoruldum anlatamam arkadaşlar korona zamanında yaşadığım şeyler tekrar geliyor direnmeye çalışıyorum falat direnemiyorum küçükken yaşadığım yemek yiyememe sorunum tekrar beni buldu şaka gibi fakat 7 yaşında yaşadıgım sorun 20 li yaşlarda tekrar beni buldu delireceğim şu 3 4 gündür tam 2 kilo verdim insan yemek yutmaya korkar mıı korkuyorum yediklerim sanki bogazımdan aşagı inmiyor orda kalıyor yumru gibi unutuyorum hafiften bakıyorum ki yani inip gitmiş küçükkende bogazımda bişey kaldıgı için aynı böyle oldum agzıma aylarca yemek sokmadım hastanelerde kaldım o yüzden şuan çok korkuyorum kendimi zorluyorum ama bogazıma diziliyo yemekler artık bıkmı
psikolojik olabilir aynı sorunu yaşayan tanıdığım vardı midesi de bulanıyordu psikolojikti onunki. sinir ilacı kullanıyor musunuz? boğazınızda kaldığını düşünüyorsanız yarı katı şeyler tüketmeye çalışın. çorba, meyve püresi, muhallebi tarzı şeyler de boğazınızda kalıyorsa psikoloik olabilir

Bu tamamen çocukken ek gıda döneminde yaşadığınız olumsuzluklardan kahnaklanıyor. Yalnızca çocuklar değil yetişkinler de ergoterapiste gitmeli.

Hayır bir ilaç kullanmıyorum çok küçükken bogazımda birşey kalmıştı ve bende çok korku bırakmıştı ama geçti aylar öncesine kadar gülerek hatırladığım şeyi tekrar yaşıyorum bu ay panik ataklar geçirdim lakin bunu kendi aklıma ben getirdim sonra yavaş yavaş korkmaya başladım önce bişey yutarken yutmayı düşündüğüm için yutmam güçleşti ardından hep böyle mi olcak diye düşünürek kendimi yavaş yavaş bu hale getirdim şimdi kendimi nw kadar çiğnesemde sanki bogazıma dizilmiş gibi hissediyorum unutmaya çalışıyorum ama ne mümkün bu dönem çok stresli bir dönemden geçiyorum bilmiyorum ki sebebi bu mu

Geçmiş olsun, eğer sorun ilerleyecek gibi duruyor ise beslenme ve sizin sağlığınız da önemli psikolojik olarak da önemli. Profesyonel bir destek almanızı tavsiye ederim 🌸

yeğenimde de yaşadığı bir olaydan sonra yutma korkusu olmuştu. Tedaviyle atlatmıştı. Kendinize eziyet etmeyin tedavi olun 🌸

X