Eşimin benim hakkımda terapiste söyledikleri!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben terapistin söylediklerini kotu algılamadim esiniz onu farkli yorumlamış yani pesinden kossun ya da kosmasin diye degil de sizin sevgi dilinizin ilgi gormek olduğunu söylemiş. Eşiniz ise tam tersine size ilgi göstermek yerine bunu simartmak olarak görüp ilgiyi kesmeyi tercih ediyor.
Sorun terapist degil eşinizin davranislari ve bakis açısı. Terapi insanı gelistirmeli, kendini kesfetmeye itmeli, eşiniz gelismek yerine egosuna kulak veriyor

Evet hatalıyım, kabul ediyorum ama terapistin sözlerini çarpıtmıyorum. Duyduklarım aynen böyleydi. Terapistle alıp veremediğim yok , neden çarpıtayım ki. Teşekkürler.
Yok onu kastetmedim bazen bilinç dışı da carpitabiliriz diye dedim. En doğru cevabı terapist verir yine. Sorun bence açıklamasını yapsın

Merhaba kızlar. O kadar sinirliyim ki dünden beri anlatamam. Eşimle birkaç problemimizden dolayı terapiye başlamıştık. Hem çift hem bireysel. Online alıyoruz. Dün akşam 21.30'da eşimin seansı vardı. Evden çıkabileceğimi söyledim rahat konuşması açısından ama gerek görmedi. Ben de o zaman odanın kapısını kapatabilirsin dedim, ben de tvyi açarım duymam seni dedim; o şekilde anlaştık. Seans başladı ama eşim sanki bana duyurmaya çalışır gibi yüksek sesle konuşuyordu. Ben de merakıma yenik düşüp duymamak için çaba sarf etmedim açıkçası. Evet ayıp ettim biliyorum ama onun da çabası yoktu duymayayım diye. Terapiste resmen beni şikayet ediyordu, şikayet ederken de ben eşimi kimseye kötülemem, sadece size anlatıyorum ki bana çözüm sunun vs. Sonuçta siz uzmansınız diyordu ama söyledikleri o kadar manasızdı ki. Söyledikleri şunlar;

1- 'Eşim gezmeyi sevmiyor' (O kadar geziyoruz ki, hafta sonu asla evde oturmayız ama asla. Hatta o kadar dışarıdayım ki arkadaş çevremde alay konusu oldu evde oturmuyorsun vs diye)
2-'Eşim girişken değil, soğuk bir insan'. (Mesafeliyim evet, eşimi memnun etmek için sahte mi davranmalıyım? Eşimin arkadaşları bana uygun değil, dolayısıyla onlarla görüşmek istemiyorum, buna sinirleniyor en çok. Ben daha çok çift olarak gezmeyi seviyorum.)
3-Dün 1 mayıs olduğu için evdeydim, eşim işe gitti. 1 mayıs gecesi eğlenmeye gittik, eve geldiğimizde saat 03.00 falandı. Ben de uyudum bütün gün, dinlendim. Çamaşırlar vs vardı katlanacak, onları toplamamıştım ev de bir tık dağınıktı. Her zaman evimin düzenine ve temizliğine dikkat ederim, sadece 1 gün kendime izin vermiştim :) Terapiste; 'Eve geldim, hiçbir yeri toplamamıştı. Ben evi temizler diye düşündüm, bütün gün uyumuş' dedi :)
4-'Eşim arkadaşlarıyla plan yapmıyor, istiyorum ki kendi çevresiyle de sosyalleşsin' (Yahu ben haftanın 6 günü çalışıyorum. Bütün arkadaşlarım da çalışıyor. 1 gün iznim var, seninle geçiriyorum. Sevinmen gerekmez mi? Ki fırsat buldukça arkadaşlarımla da plan yapıyorum. Konser, tiyatro vs sık sık giderim. )

Allah aşkına bunlar suç mu? Yoksa benim karakterim, yapım mı? Bunları nasıl değiştireyim, ben buyum! Beni ot gibi yaşıyorum gibi hissettirdi, yetersiz hissettirdi bu söyledikleri. O kadar sosyal bir insanım ki inanın evde durmuyorum, ona rağmen 'iş-ev-uyku üçgeninde yaşıyorsun' diyor. Napayım artık çadır mı kurayım dışarıya?

Terapist de eşime, Handeli'nin sevgi dili sizden ilgi görmek, sizin onun peşinden koşmanız dedi! Eşim bir konuda suçluysa peşimden koşar düzelmem için bu doğru ama hatasını bildiği için yapar bunu. Terapist böyle yönlendirince eşim sabah bana günaydın bile demedi :) Baktım resmen küsüz gibi. Dün akşam biraz tartıştık ama 1-2 cümleyle yani, onun için küsmüş gibiydi, normalde asla takılmayacağı şeyler. Terapist hata yaptı bence, yanlış yönlendirdi.

Son olarak biz işe beraber geliyoruz. Motorumuz var, aynı muhitte çalışıyoruz. Eşimin kendi işi, ben bir yerde çalışanım. Geç kalmam doğal olarak hoş karşılanmıyor ve ben de geç kalınca rahatsız hissediyorum. Yüz kere 8'de evden çıkmamız lazım dememe rağmen çıkamıyor. Sabah kalktı 8'e geliyor saat, duşa girdi :) 15 dk geç çıktık, trafik de yoğunlaştığı için 20 dk geç kaldım. Bilerek yaptığını düşünüyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Şu an konuşmuyoruz. İdare etmekten bıktım. En azından hatasını bilip özür dileyip yanaşırdı, şimdi terapist öyle söyleyince adam 180 derece döndü, beni peşinde koşturmak istiyor.
Adam sonunda onu anlayacağı ve dinleyeceği birini bulmuş dökmüş içine vallaha sanırım anlatacağı kimse yoktu öyle rahatlamak için

En umursamayacak şeyi umursayıp gerçek sorunları görmezden geliyorsunuz. Eşiniz bencil ve acımasız. İkiniz de çalışırken ev işlerini neden sadece siz yapıyorsunuz? Söz geçiremiyorum falan filan diye kendinizi acındırarak cevap vermeyin. Siz kendi başınıza o işleri yapmak zorunda kalırken adamın huzuru olmamalı, her gün gerekirse kavga etseydiniz mesele sizin gezmemeniz değil adamın evi işi yapmaması ve sizin kavga çıkarmanız olurdu. Adam o kadar rahat ki gevşek gevşek bir de çok gezmiyor diye şikayet etmiş. Bir de yabancı ülkeden erkekle evleneceksiniz Doğulu değil Batılıyı seçin Allah aşkına. Eşinizin bir Türk'e göre ne gibi bir artısı var da bu evliliği yaptınız? Örneğin bir Alman olsaydı sizinle ev işi yapardı.

Hamilelik yalanı vs eşiniz çok garip biri. Ben anlam veremedim. Sanki başka dertleri varmış da saçma sapan şeyleri bahane ediyormuş gibi geliyor. Karşılıklı düzgünce oturup konuşsanız mı acaba? Mesela neden sizin daha sosyal olmanızı istiyor? Hani birlikte bir şeyler yapmayı anlarım da sizin bireysel sosyalleşmenizin ona kazancı nedir? Bence aranızda iletişim problemleri var baya. Neden böyle düşünüyorsun? Neden bunu istiyorsun? Diye birbirinize sormanız lazım. Yapın 2 kahve oturun konuşun. Bazı insanlar kendini ifade edemiyor, pasif agresif davranarak bir şeyleri halletmeye çalışıyor. Eşiniz bence böyle biri. Mesela terapistle konuşurken sizin duymanızı istemesi de çok pasif agresif bir davranış. Karşılıklı detaylı ve anlayışlı bir şekilde konuşmadan bu iş çözülmeyecek gibi. İkimizde baskın karakterleriz demişsiniz ama bence ikinizde birbirinizle yüzleşmekten kaçan karakterlersiniz.

En umursamayacak şeyi umursayıp gerçek sorunları görmezden geliyorsunuz. Eşiniz bencil ve acımasız. İkiniz de çalışırken ev işlerini neden sadece siz yapıyorsunuz? Söz geçiremiyorum falan filan diye kendinizi acındırarak cevap vermeyin. Siz kendi başınıza o işleri yapmak zorunda kalırken adamın huzuru olmamalı, her gün gerekirse kavga etseydiniz mesele sizin gezmemeniz değil adamın evi işi yapmaması ve sizin kavga çıkarmanız olurdu. Adam o kadar rahat ki gevşek gevşek bir de çok gezmiyor diye şikayet etmiş. Bir de yabancı ülkeden erkekle evleneceksiniz Doğulu değil Batılıyı seçin Allah aşkına. Eşinizin bir Türk'e göre ne gibi bir artısı var da bu evliliği yaptınız? Örneğin bir Alman olsaydı sizinle ev işi yapardı.
Siz öncelikle yorum yaparken iyice bir okuyun ve benim tercihlerime saygı duymak zorunda olduğunuzu bilin. Eşim Türk ve anadili Türkçe hanımefendi. Benim için önemli olan buydu. Türk olmasaydı zaten evlenmezdim. Elbette burada siyasete girmeyeceğim ama benim tercihlerim arasında en önemli sırada yetiştiği ülke değil, sahip olduğu ırk var. Bir Almanla veya Fransızla, kısacası Batılıyla evlilik yapmazdım, benim tercihlerim arasında değil. Yapana saygım sonsuz. Türk'e göre artısı ne dediğiniz adam zaten Türk?

İkincisi eşimin ev işi yapmadığını nerede söyledim ve bundan nerede yakındım? İş bölümümüz var dedim kaç kere. Birlikte yapıyoruz gayet, evet ona oranla daha fazla iş yüküm var ama bu da yukarıda da bahsettiğim gibi yine benim tercihim, eşim istediğim görevleri yerine getiriyor. Bu ev temizliği konusundaki görev dağılımı ve eşimin yetiştiği ülke aramızda hiçbir zaman sorun olmadı, kimseyi de ilgilendirmiyor benim kiminle evlilik yaptığım. Söz geçiremiyorum diye kendimi nerede acındırdım ben ayrıca?

Evet asıl sorun sizin de bahsettiğiniz bencil olması gibi özellikleri, zaten bunların düzelmesi için destek almayı kabul ettim. Beni Suriyeliyle, Arapla falan mı evli sandınız anlamadım ki :d Bizim problemimiz bunlar değil. Siz çok yanlış anladınız.

Diliniz ve üslubunuz çok saygısız ve itici. Ben burada başka bir problemimden bahsediyorum, siz benim kiminle evlilik yaptığıma karışıyorsunuz. Eşim Hindistanlı bile olabilirdi, bu onun geri kafalı biri olması gerektiği anlamına mı geliyor anlamadım? Alman olursa süper olurdu ama dimi :d Şu Batılı Doğulu kafasından da çıkın, biz de Doğuluyuz baktığınızda kültür olarak. Bizim de iyimiz kötümüz yok mu? Mesela benim üslubuma ve yazım şeklime bakarak profilimi az çok tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum :) Pffff, neyse.

Siz öncelikle yorum yaparken iyice bir okuyun ve benim tercihlerime saygı duymak zorunda olduğunuzu bilin. Eşim Türk ve anadili Türkçe hanımefendi. Benim için önemli olan buydu. Türk olmasaydı zaten evlenmezdim. Elbette burada siyasete girmeyeceğim ama benim tercihlerim arasında en önemli sırada yetiştiği ülke değil, sahip olduğu ırk var. Bir Almanla veya Fransızla, kısacası Batılıyla evlilik yapmazdım, benim tercihlerim arasında değil. Yapana saygım sonsuz. Türk'e göre artısı ne dediğiniz adam zaten Türk?

İkincisi eşimin ev işi yapmadığını nerede söyledim ve bundan nerede yakındım? İş bölümümüz var dedim kaç kere. Birlikte yapıyoruz gayet, evet ona oranla daha fazla iş yüküm var ama bu da yukarıda da bahsettiğim gibi yine benim tercihim, eşim istediğim görevleri yerine getiriyor. Bu ev temizliği konusundaki görev dağılımı ve eşimin yetiştiği ülke aramızda hiçbir zaman sorun olmadı, kimseyi de ilgilendirmiyor benim kiminle evlilik yaptığım. Söz geçiremiyorum diye kendimi nerede acındırdım ben ayrıca?

Evet asıl sorun sizin de bahsettiğiniz bencil olması gibi özellikleri, zaten bunların düzelmesi için destek almayı kabul ettim. Beni Suriyeliyle, Arapla falan mı evli sandınız anlamadım ki :d Bizim problemimiz bunlar değil. Siz çok yanlış anladınız.

Diliniz ve üslubunuz çok saygısız ve itici. Ben burada başka bir problemimden bahsediyorum, siz benim kiminle evlilik yaptığıma karışıyorsunuz. Eşim Hindistanlı bile olabilirdi, bu onun geri kafalı biri olması gerektiği anlamına mı geliyor anlamadım? Alman olursa süper olurdu ama dimi :d Şu Batılı Doğulu kafasından da çıkın, biz de Doğuluyuz baktığınızda kültür olarak. Bizim de iyimiz kötümüz yok mu? Mesela benim üslubuma ve yazım şeklime bakarak profilimi az çok tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum :) Pffff, neyse.
Azeri Türkü ve İranlı. Farklı kültür olmasaydı annesi estetik parası istemezdi. Bana gösterdiğiniz dişi biraz da eşinize gösterin, buradan tanımadığınız kadına sallamak kolay tabii.

Azeri Türkü ve İranlı. Farklı kültür olmasaydı annesi estetik parası istemezdi. Bana gösterdiğiniz dişi biraz da eşinize gösterin, buradan tanımadığınız kadına sallamak kolay tabii.
Size burada tarih öğretemeyeceğim hanımefendi, İran'da 30 milyon Türk var bilmem bilir misiniz aynı boydan geldiğimizi falan :) Kültür farkı elbette var, tıpkı bir Edirneli ile Karslı arasında da olduğu gibi, bunu kimse inkar etmiyor zaten. Benim komik bulduğum kısım bir Türk'e göre ne artısı var ki demeniz. Sizin de yaptığınız gibi evet tanımadığı kadına insan kolay sallıyor. Benim derdim burada kimseyle polemiğe girmek değil ama bilip bilmeden konuşunca cidden komik duruyor, doğrusunu öğretmek zorunda hissediyorum. Benim zaten derdim var ki bu başlıktayım. Neyse, umarım siz mutlusunuzdur.

Son düzenleme:
Hamilelik yalanı vs eşiniz çok garip biri. Ben anlam veremedim. Sanki başka dertleri varmış da saçma sapan şeyleri bahane ediyormuş gibi geliyor. Karşılıklı düzgünce oturup konuşsanız mı acaba? Mesela neden sizin daha sosyal olmanızı istiyor? Hani birlikte bir şeyler yapmayı anlarım da sizin bireysel sosyalleşmenizin ona kazancı nedir? Bence aranızda iletişim problemleri var baya. Neden böyle düşünüyorsun? Neden bunu istiyorsun? Diye birbirinize sormanız lazım. Yapın 2 kahve oturun konuşun. Bazı insanlar kendini ifade edemiyor, pasif agresif davranarak bir şeyleri halletmeye çalışıyor. Eşiniz bence böyle biri. Mesela terapistle konuşurken sizin duymanızı istemesi de çok pasif agresif bir davranış. Karşılıklı detaylı ve anlayışlı bir şekilde konuşmadan bu iş çözülmeyecek gibi. İkimizde baskın karakterleriz demişsiniz ama bence ikinizde birbirinizle yüzleşmekten kaçan karakterlersiniz.
Hamilelik yalanı olayı eşim bir ara deli gibi çocuk istiyordu, o dönem yaşandı. Ben de anlam veremedim zaten. Ben daha çok mantığımla hareket ederim, eşim aşırı duygusal bu konuda da zıttız. İletişim problemimiz olduğu çok doğru. Oturup konuşunca her şeyi çözüyoruz ama sonrası yine aynı. Saçma sapan şeyler yaşıyoruz. Dışarıdan baktığınızda ne güzel bir çift dersiniz. Zaten kimse benim problemimi bilmez. İyi ki bu forum var, sizin gibi kadınların yorumları çok iyi geliyor..

Size burada tarih öğretemeyeceğim hanımefendi, İran'da 30 milyon Türk var bilmem bilir misiniz aynı boydan geldiğimizi falan :) Kültür farkı elbette var, tıpkı bir Edirneli ile Karslı arasında da olduğu gibi, bunu kimse inkar etmiyor zaten. Benim komik bulduğum kısım bir Türk'e göre ne artısı var ki demeniz. Sizin de yaptığınız gibi evet tanımadığı kadına insan kolay sallıyor. Benim derdim burada kimseyle polemiğe girmek değil ama bilip bilmeden konuşunca cidden komik duruyor, doğrusunu öğretmek zorunda hissediyorum. Benim zaten derdim var ki bu başlıktayım. Neyse, umarım siz mutlusunuzdur.
Biliyorum, Azeri kökenli İranlı . İyi niyetle ev işine dahil edin diye tavsiye verdim, pişman ettiniz. Tarih değil Sosyoloji ayrıca, çok bilgilisiniz ya, bunu da öğrenin. Bana da cevap yazmayın artık, sizin acımasız ve "doğulu" kocanız benim sorunum değil. Sizin boks torbanın da değilim, ağız dalaşı yapacak kadar boş vaktim de yok. Siz de benimle tartışmak yerine kocanizla gezin aman dedikodunuzu yapar yoksa yattığı yerden. Bizim mahallede de var Azeri kökenli Iranlı, herkesi kendi çevreniz gibi sanmayın. Kadının söylediklerine göre öğrendim kültürlerini, keşke siz de oncesinde oralı bir kadınla konuşsaydınız...

Biliyorum, Azeri kökenli İranlı . İyi niyetle ev işine dahil edin diye tavsiye verdim, pişman ettiniz. Tarih değil Sosyoloji ayrıca, çok bilgilisiniz ya, bunu da öğrenin. Bana da cevap yazmayın artık, sizin acımasız ve "doğulu" kocanız benim sorunum değil. Sizin boks torbanın da değilim, ağız dalaşı yapacak kadar boş vaktim de yok. Siz de benimle tartışmak yerine kocanizla gezin aman dedikodunuzu yapar yoksa yattığı yerden.
Kadının düşmanı yine kadındır :) Aşırı acınası cidden, bir kadın derdini paylaşıyor; senin yazdığın 'kocanizla gezin aman dedikodunuzu yapar yoksa yattığı yerden.' Ne kadar acımasızsın! Ben sadece senin adına sana (bu kadar kötü kalple yaşamana) ve seninle yaşayan insanlara üzüldüm. Çok ama çok kötü kalplisin. Kınadığını yaşamadan ölmeyeceksin. Yazık, böyle kadınları görünce halimize üzülüyorum. Nasıl bir yetiştirme tarzın var vah vah! Konudan da engelliyorum zira böyle bir insanla tek kelime daha konuşamam, bana yakışmaz. İnsan derdini paylaşıyor burada, bunlar nasıl sözler yahu! Ne güzel destek oluyor kadın kadına :) Neyse, güzel kalpli kadınlar bana destek olduğunuz için güzel kalplerinizden öperim. Bu tür kadınları da Allah'a havale ediyorum.

Ablacığım kızma ama ben de yukarda yazanları yazacaktım. Azeri kadınla evi arkadaşım vardı, boşandı. En son kzıın abileri gelmiş, bizde kadın dövülebiliyor, sen de boşanana kadar kardeşimize söz geçir, döv istersen demişler:110:Çok ataerkil bir kültür, kadınları gayet modern ama erkekleri taş devrinden kalma.

Senin kocan da taş devrinden kalma bunu okuyan herkes anladı, eve geldiğimde evi temizlemiş ollur sanırdım diyor hayırdır hizmetçisi mi var, sen hizmetli misin köle misin:KK62:En çok burayı okurken kızdım.

Psikolog da ayrıca dangalak kusura bakmayın, adam senden hizmetçi gibi bahsediyor o kadın da tek çift laf edememiş mi hizmetçin yok kalk işini kendin yap diye??? Psikolog olsam veririm parasını kovarım ofisimden ayılara falan katlanmam kardeşim, adam kendini düzelteceği yerde mağara erkeği fantazilerini orda burda anlatıyor, başka bir kadın da kafa sallıyor dinliyor inanılır gibi değil.

Bu adamın kafası belli sen evi temizliceksin, yemek yapıcaksın hizmet ediceksin gel diyince geliceksin git diyince gidiceksin ...kadınları insan olarak görmez böyle tipler adam yerine koymaz. Yalan meselesi toptan fiyasko, o konuyu okurken bu adam sosyopat mı mitomani mi diye düşünmüştüm açıkçası. sana gelince sen bu adamın saçmalıkalrını niye dinliyorsun bir de üstüne para veriyorsun, at evden gitsin saygı olana kadar da gelmesin. bana kalırsa çok acaip bir vatandaş zaten, kafadan sakat sanki, yukarda vasat altı bir adam yazmışlar aynen öyle kendini her yönden ziyan ediyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X