Emzir emzir bırakmıyor bi türlü?

Evet düzelecek de işte 😐 emsin emmemesinden iyidir ama bazen yetmez mi diyorum. Sesli kaka yapması ve mukuslu olması sorun mu ? Yoksa kaka yaparken gaz da çıkardığı için mi sesli yapıyor
Sütüm yetmez mi diye düşünmeyin. Emdikçe yeni süt gelir merak etmeyin. Siz kendinize olabildiğince iyi bakmaya çalışın. Çok sıkıcı bir söz ama o uyuyunca mutlaka dinlenin/uyuyun. Bağırsakları olgunlaşmadığı için gürültülü normal. Mukus tek başına sorun değil, ama alerji belirtilerini araştırıp, karşılaştırın. Genelde 2-3 aylıkken belli ediyor iyice.
Dip not: göğsünüz yara oldugsa ya da hassasiyet varsa gümüş kapak öneririm

Tatlım mutlaka dene internet sitesinden al bibs inan her bebek buna alisiuor kime onerdiysem bebekleri hepsi tuttu emziği biraz zorla benim bebekte bir ayda alışmıştı ama alışınca çok rahat ettim.biberonda da avent Philips varya o süper tek delikli başlığı var yeni doganlar icin onla çok rahat içer yavaş akıyor hemde emme gudusunu de gideriyor
Dr brown almıştım anti kolik olanını onda da tek delik ama hızlı akıyor galiba agzı yutamadan doluyo

Sütüm yetmez mi diye düşünmeyin. Emdikçe yeni süt gelir merak etmeyin. Siz kendinize olabildiğince iyi bakmaya çalışın. Çok sıkıcı bir söz ama o uyuyunca mutlaka dinlenin/uyuyun. Bağırsakları olgunlaşmadığı için gürültülü normal. Mukus tek başına sorun değil, ama alerji belirtilerini araştırıp, karşılaştırın. Genelde 2-3 aylıkken belli ediyor iyice.
Dip not: göğsünüz yara oldugsa ya da hassasiyet varsa gümüş kapak öneririm
Gazla birlikte kaka yapıyor diye düşündüm ama internette alerji olabilir de yazıyor gürültülü ve mukuslu kakayı

Gazla birlikte kaka yapıyor diye düşündüm ama internette alerji olabilir de yazıyor gürültülü ve mukuslu kakayı
canım eğer alerji varsa bebeğini o da çok rahatsız eder ama başka belirtileri de olur. alerji belirtilerini araştır ve bir iki gün eleminasyon diyeti dene bak değişiyor mu. en iyi tanıyı dr koyar❤️

Siz süt ürünlerini vs abartmadan tüketmeye çalışın. Alerjisi olmayan bebeklerde de gürültülü kaka olabiliyor. Takip edip, doktorunuza danışın. Gerekirse diyet yap der, ama sadece mukus alerji göstergesi sayılmaz

Ne olur baska alerji varsa gazı var ondan huzursuz sürekli meme istiyor diye düşünüyordum
meme istemesi çok normal gerçekten bağımlı yaşıyorlar. bibs emzik dene biraz dinlenirsin. alerji belirtileri googleda var okursun canım. dr'un en doğru bilgiyi verir ondan yardım al. Allah başımızdan eksik etmesin ama anneni de çok takma kendileri en doğruyu biliyor sanıyor, artık teknoloji çağında her şey googleda var ve doğru bildikleri bir çok şey yanlış.

Dr brown almıştım anti kolik olanını onda da tek delik ama hızlı akıyor galiba agzı yutamadan doluyo
Evet çünkü ilk zamanlar zorlaniyolar biberona kaşıkla da verebilirsin canım en azından daha rahat olur şırınga da hızlı gidiyor çünkü boğazına falan kaçmasın Allah korusun şimdi nasıl durumu

Geçecek merak etme. Gece emzirmelerini sakın atlama en güzel süt uretimi gece oluyor. Ve en besleyici süt gece salgılanıyor. Emzirdikden hemen sonra sağ göğsünü çıkan sütü kaşık biberonla ver. Cikmazssada endiselenme zaten memeni boşaltmış oluyor bebegin.Bir dahakine çıkar sagdikca gelir ellede sag sonra .
Memelerin depo değil dolmasını bekleme bosaldikca daha çok süt üretir . Yani depo değil fabrika dur. çektikçe gelir şimdi ne kadar çok emzirirsen sonra büyümeye başlayan ihtiyaçları artan bebeğine sütun bol bol olur. Bebeğinin doğduğunu haftalık kilo alımından (şuan haftalık 150-200gr almalı )ve cisli bez miktarından 4-5 bez yani anlayabilirsin.Sakın aranıza emzik biberon sokma. Biberonla rin hepsi Meme reddi yapar. Kaşık biberonla verirdim ben. Şuan 9 aylık ve 5 dk emip kalkiyor. Geceleri biraz yapisigiz sabaha karşı fakat onun gulen gözlerine bakmak emerken çok keyifli . Zevkini çıkar bu günlerin sev okşa konuş bol bol o seni anlıyor . Gerginlikden uzak dur. Sütun yetiyor senin kokunu istiyor.

Son düzenleme:
Nedesemolmuyor1 o emzirme çok zor evet ilk üç ay bende aşırı yoruluyor ve bunaliyordum bende geçen sene 29 temmuzda doğurdum birde sıcak ya sıcak basıyordur daha çok ondan bunaliyordum.sutunu sahip biberona koy eşinde beslesin,gece emzirme gece emzirmesine alistirirsan sonu yok bagimlilik yapıyorlar bebeklerde sonra bırakırken bunalıma giriyorlar.benim.ucuncu ayda kendisi reddetti sütüm kesilmisti mamayla besledik fıstık gibide tombul ve gürbüz bir bebek 1yasinda 12kilondusun her ay 1kilo aldı resmen :)ve ona sevgim ilgim sonsuz emzirmeyle anne olunmuyor sadece canım takma bu kadar rahat ol ama emzik hemen alismiuorlar bibs marka emziği tutuyorlar benim bebekte öyleydi su an 1yasina girdi dün.geciyor hepsi inan ki geçtikten sonra da vay be nasil geçmiş diyeceksin
Gece emzirmelerini atlamamali lütfen yanlış yönlendirme yapmayın. Sizin sutunuzun kesilmesinin nedeni gece emzirmelerini atlamisiniz. İlk 3 ay gündüzleri 1,5-2 saat geceleri Max 3 saatte bir emzirmeli . Hele 10 günluk bebe gece gunduz 1 2 saatte bir emer.
Siz de üstüne biberon da var red oluşmasinin nedeni ..emzirme önerisi yaparken dikkatli yazalım . Kilo alımı bebekden bebeğe değişir. Çok kilolu bebek sağlıklı veya zayıf bebek sagliksiz diyemeyiz.

Ayrıca emzirme ile ilgili kafana takılan bütün soruları Facebook'da hemşire var ona sorabilirsin ücretsiz yardımcı oluyor.

Ayrıca emzirme ile ilgili kafana takılan bütün soruları Facebook'da hemşire var ona sorabilirsin ücretsiz yardımcı oluyor.

Emerken memeyi niye bırakıyordur bırakıp bırakıp geri alıyo bazen çekiyor memeyi

Emerken memeyi niye bırakıyordur bırakıp bırakıp geri alıyo bazen çekiyor memeyi
10 günlük şuan iyice kavrayın C şeklinde tutup verin memenizi, siyah bölgeyi mümkün olduğunca sokun ağzına, dudaklarida dışa dönük olsun. Emzik biberon vermeyin bunlar emme refleksini bozar. Hepsi farklı çekiş şeklindedir. Biberon kolay akışlı olduğunda kolayı seçer bebekler aynı akiskanligi ister.siz israrla sürekli uzun uzun emzirin.
Verdiğim linkteki emzirme danışmanı ona sorun bütün sorularınızı içtenlikle cevap veriyor.

X