Ellerimde Güneş Yanması Fısırtısı

cevahirx

KaRMaKArışIk
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
680
11
Sorunumun adı ne onu bile bilmiyorum
Başlığı bile doğru düzgün belirtemedim
Uzun senelerdir yaz gelince ellerimin güneşten yanması
Deli gibi kaşınmaktan kıpkırmızı kızarıp fısır fısır kabarması yaz kabusum oldu
İLk zamanlar işaret parmağımın hizası oluyordu zamanla bütün elimin üzerine
Bileklerime doğru parmak üstlerime doğru yayıldı
Direkt güneş görmese bile o güneşli havada sıcaklığı alması bile yetiyor
Böyle bir sorun yaşayan çözüm bulan/bilen varmıdır
daha önce cildiyeye gitmiştim beklazon (yanlış yazmadıysam) diye bir tüp krem
Birde karma krem vermişti
Karma ii geliyordu o zamanlar ama biitnce bir daha içeriğinin ne olduğunu bilemedim
Diğer tüpü bazen sürüyorum ama çokta çözüm olmuyor

olur canımcım buğday yada beyaz tenliysen kızrıklık ve kaşıntı olabilir,tavsiyem ya doktora görün yadatavsiyemi dinle,eczaneye git "bephanten" krem ve "yüksek faktörlü bir nivea güneş kremi al" geçmiş olsun.

Anlattığınız kozmetik bir sorundan çok medikal bir probleme benziyor. Bence yine bir doktora görünün, önceden olanları da kullandıklarınızı da aktarın. Ona göre bir çözüm bulunsun. Burada herkes kendi sorununu çözen kremi yazarsa 100 tane alternatif çıkar çünkü. Kaldı ki hiçbiri sizin sorununuza çözüm olmayabilir.

Anlattığınız kozmetik bir sorundan çok medikal bir probleme benziyor. Bence yine bir doktora görünün, önceden olanları da kullandıklarınızı da aktarın. Ona göre bir çözüm bulunsun. Burada herkes kendi sorununu çözen kremi yazarsa 100 tane alternatif çıkar çünkü. Kaldı ki hiçbiri sizin sorununuza çözüm olmayabilir.

Çok haklısın
Ben doktorun kalıcı bir çözüm değilde geçici anlık bir krem vs vermesiyle
Bunun benimle hep devam etmesi durumunu düşünerek acaba böyle bir sorunla karşılaşıp
Tamamen kurtulmanın yolunu bulmuş tecrübe etmiş varmıdır diye bilgi almak istedim
Yoksa dediğin gibi her ben kulandım denilen kreme ezbere başvurmak yanlış olur

Hmmm..Bu arada bana diyorsanız bu bir doktor tavsiyesidir cnm....:roflol:

yerimseniben

Buraya yazmadan önce akşamları kantoron yağı sürüyordum
Bephanteni okuyunca onuda uyguladım
Oda kızarıklıkları çabuk aldı gibi oldu
Bu arada da sağlık karnemdeki çoook eskiden doktorun yazdığı karma ilacı eczacı arkadaşıma verdim
İçeriğinin neler olduğunu çıkarırsa onu kardırıcam tekrar
Yine bu arada üşenmeyip bi doktora gidebilsem tamda bu yaz döneminde sıcağı scıağına ii olacak kafamçokkarıştı

Sorunumun adı ne onu bile bilmiyorum
Başlığı bile doğru düzgün belirtemedim
Uzun senelerdir yaz gelince ellerimin güneşten yanması
Deli gibi kaşınmaktan kıpkırmızı kızarıp fısır fısır kabarması yaz kabusum oldu
İLk zamanlar işaret parmağımın hizası oluyordu zamanla bütün elimin üzerine
Bileklerime doğru parmak üstlerime doğru yayıldı
Direkt güneş görmese bile o güneşli havada sıcaklığı alması bile yetiyor
Böyle bir sorun yaşayan çözüm bulan/bilen varmıdır
daha önce cildiyeye gitmiştim beklazon (yanlış yazmadıysam) diye bir tüp krem
Birde karma krem vermişti
Karma ii geliyordu o zamanlar ama biitnce bir daha içeriğinin ne olduğunu bilemedim
Diğer tüpü bazen sürüyorum ama çokta çözüm olmuyor

ya aynı sorun ben de var son 3 yıldır... hem cilt doktoruna gittim birkaç defa hem de iç hastalıkları uzmanına gittim.. benim ayaklarımda da var ama sadece yazın olmuyo hep var... bazen artıyo bazen sönüyo... hepsi doktorlar tarafından verilen bir sürü ilaç kullandım: krem, pomad, sprey, tablet, vücut yağı... bi işe yaramadı... kanım da temiz çıktı... iç hastalıkları uzmanı ayakta mantar oluşmuş, vücut tepki göstermiş ve İD reaksiyon gelişmiş dedi, 3 aylık bi tedavi uyguladı, geçmedi... bi çözüm bulursam sana hemen haber veririm... inşallah çözümü vardır... kaşıntısı çok fena :eek:klava:

ya aynı sorun ben de var son 3 yıldır... hem cilt doktoruna gittim birkaç defa hem de iç hastalıkları uzmanına gittim.. benim ayaklarımda da var ama sadece yazın olmuyo hep var... bazen artıyo bazen sönüyo... hepsi doktorlar tarafından verilen bir sürü ilaç kullandım: krem, pomad, sprey, tablet, vücut yağı... bi işe yaramadı... kanım da temiz çıktı... iç hastalıkları uzmanı ayakta mantar oluşmuş, vücut tepki göstermiş ve İD reaksiyon gelişmiş dedi, 3 aylık bi tedavi uyguladı, geçmedi... bi çözüm bulursam sana hemen haber veririm... inşallah çözümü vardır... kaşıntısı çok fena :eek:klava:

Evet kesinlikle kaşıntısı çok fena
Ama benmki güneşe maruz kaldığı zaman oluyor
Direk güneş görmese bile iice sıcakta dışarda olsam o havayı alması bile yetiyor
Mesela dün bi kaç saat dışarda kaldım genelde gölgede olmaya özen göstersemde
Akşam üstü kaşınma hissetmeye başlayınca bephanten sürdüm
Zaten kızarmayada başlıyr fısır fısır
Anca akşam kreme rağmen deli gibi kaşınmaya başladı
Yırtarcasına tırnaklamak istiyorum ellerimi Öyle bir kaşınma
Yine nette bi yerde okumuştum sanırım
Kremler ısı biriktirir gibi bişeydi Buz gezdirmek tavsiye ediliyordu
Bende hemen bi kalıp buz alıp eriyene kadar ellerimin üzerinde gezdirdim
Hatta elimin isti uyuştu buzdan
Ama buz sonrası hem kaşıntı hem o kıpkırmızı hali geçti

iyi akşamlar canım bendede sol elimde var kışın kalmıyor ama yazın hemen başlıyor sokağa çıkmadan dermovet merhem sürersem kaşınmıyor ama tamamende geçmiyor

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Ellerim o kadar güzeldiki. Kaç kez doktora gittim. Baklezon bende kullandım. Doktor bunlar kortizonlu, fazla kullanırsan ellerin yaşlı kadın gibi olur dedi. Ellerimin üstleri çok kötü oldu. Yıllarca çektim. Çok cilt rahatsızlığı çeken bir kadınla karşılaştım. Ellerimi görünce sordu. Ben çok çektim bunları kullan dedi. Aslında cesaret edemem her ilacı kullanmaya. Yapacak bir şey yoktu. Hemen aldım ve kullandım. Gerçekten çok iyi geldi. Anestol ve temetex birini sabah birini akşam sürüyorsunuz. Hatta daha sonra sadece anestol sürerek geçirdim. Hiç yan etkisi yok. İnşallah sizede iyi gelir. Tabi önce doktora görünmekte yarar var. Sağlıklı günler...

aynı sorun bende de var,ben sokağa çıkarken güneş kremi sürüp çıkıyorum,kızarma,kaşıntı olmuyor.Yüzüm içinde OLAY marka kullanıyorum çünkü onun içinde koruma faktörü var,tavsiye ederim..

X