Eğtim Ve Öğretimle İlgili Okuyup Da Tavsiye Edebileceğiniz Kitaplar Var Mı?

asusi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2007
82
1
42
Arkadaşlar, her gün eğitim ve öğretimle ilgili yeni şeyler öğrenmek ve kendimizi geliştirmek durumundayız. Bu nedenle yalnızca belli kalıplar içinde olmamalı seçtiğimiz kaynaklar. Her fikri, her öneriyi dikkate alarak ve kendimizden de birşeyler katarak geliştirebilir ve uygulayabiliriz. Ben bu nedenle önerebileceğiniz ilginç kitapları merak ediyorum.

şimdilik tavsiye edeceklerim;

1.Öğretmenim bu kitabı okurmusun -Hasan Yılmaz
2 Yetkin-İdeal Vizyoner Öğretmen-Birol VURAL
3. Okul Evde Başlar- Dr. Fatih KALKINÇ
4. Öğretmenin 55 Altın Kuralı-Ron CLARK

hasan yılmaz'ın kitabını okudum.onun bir de anne babalar için olanı var.ayrıca tavuk suyuna çorba serisinin öğretmenler için olanı çok güzel.

bende Atalay Yörükoğlu ve Haluk Yavuzer'i önerebilirim hem ana-baba hem de eğitimci olarak yararlanabileceğimiz kaynak kitaplar. Bir de Doğan Cüceloğlunun etkili iletişim konusunda,"aktif dinleme"yönteminin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

biraz daha listemizi uzatırsak;

"çocuk sorunlarına yapıcı çözümler" çetin özbey

hem ebeweyn hem de eğitimci olarak işe yarar bir kitap

birçok bayan okurun yaptığı hataya düşmeyip sadece bilgi kitapları değil hayal gücünüzü dinç tutmak için kurgusal romanları da okumanızı tavsiye ediyorum. mesela arthur c clarke bilgi ve kurgu arasında kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir yol tutturan, insan doğasını hiçkimsenin anlatamadığı gibi anlatabilen bir yazardır. kitaplarını tavsiye ederim

X