Dün ve Bugün

ferday

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
492
3
Dünden bugüne çok şey değişti eğitim alanında.Bu gelişmelerin bir çoğu mutluluk verici fakat bir çoğu ise üzücü.mutluluk verici olanların başında teknolojik imkanların okullara sunulmasıyla öğrencinin konuları bir çok yönden anlaması sağlandı.Fakat bunun yanısıra öğrencideki okul,öğretmen kavramı da değişti.Ben İlkokulda okuduğum dönemlerde öğretmen benim için ulaşılması zor bir kişiydi.öğretmenimin sus demesine gerek kalmadan gözümüze bakması bizim için yeterliydi.Ya şimdi? değişimlerle ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum.

Bu konuyla ilgili bende size eğitimci olduğunuz için bir soru sormak istiyorum ilkokul 2 ye giden oğlum var ve biz derslerin ağırlığından ve cok olmasından şikayetçiyiz sizce şikayet ederek bir ebeveyn olarak hata mı ediyorum

Size hak veriyorum.Çocuklar çok büyük yükler altında eziliyor.Bu da aslında bahsettiğim sıkıntıları beraberinde getiriyor.Geçenlerde bir meslektaşımın söylediği bir söz çok hoşuma gitti." Test ve tost gençliğ yetiştiriyoruz" demiş doğru.çocuklara belki de oynama imkanı vermediğimiz için onlarda buna karşılık olarak belki tepki gösteriyor.

Bizde oynama değil çocuklara oturma imkanı bile verilmiyor okul başladığından bu yana ailece hiç birşey paylaşamaz olduk bu evi babayıda etkiliyor ve sıkıntıdan birçok hastalıkta cıkabiliyor burdan tüm eğitimcilere keşke haykırabilsem çocuklar cocukluğunu anlamadan büyürse ileride cocukluğuyla ilgili ne anlatacaklar ne hatırlayacaklar ilginiz için teşekkür ederim

Bizde oynama değil çocuklara oturma imkanı bile verilmiyor okul başladığından bu yana ailece hiç birşey paylaşamaz olduk bu evi babayıda etkiliyor ve sıkıntıdan birçok hastalıkta cıkabiliyor burdan tüm eğitimcilere keşke haykırabilsem çocuklar cocukluğunu anlamadan büyürse ileride cocukluğuyla ilgili ne anlatacaklar ne hatırlayacaklar ilginiz için teşekkür ederim

Ben teşekkür ederim biz de eğitimciler olarak üstlere maalesef sesimizi duyuramıyoruz.Keşke bir duyan olsa da.Bu konuşulanlar yerine ulaşılsa

Bizlerde cocuklarımızın başarılı ve ileride üst düzeylerde görmek için çabalıyoruz zaten verilen derslerde sizde cok iyi bilirsiniz onlardan cok bizlere yapamayacakları okadar cok şey varki! ama onlar için günüm hayatım feda diyerek özel hayatı unutarak katlanıyoruz inşallah dediğniz gibi duyan olur vea onlarda birgün cocuklugunu hatırlayıp o masumlara biraz daha anlayış gösterirler

X