Doktorlara ne kadar güvenmeliyim...?

peteknur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
161
1
46
Dün tüp bebek raporu çıkartmak için ilk adımı attık ve ünv.hastanesine gittik.Eşimin sperm sayısı 5 milyonun altında oldugu için 3 defa aşılama denenmesine gerek olmadan direk tüp bebek yaptırabilir diye rapor verildiğini duymuştum.Fakat doktor illaki 3 defa aşılama yapıcaz olmazsa tüp bebek diyor.Sinirlerim çok bozuldu.Zaten gecen yıl bir defa aşılama yaptırdım olmadı.Üstelik her yaptırdıgımız sperm testinda sayı dahada düşük çıkıyor.En son 2.900.000 çıktı.Aşılama ile vakit kaybetmek istemiyorum.Ne yapıcağımı şaşırdım :uhm::1no2:

Dün tüp bebek raporu çıkartmak için ilk adımı attık ve ünv.hastanesine gittik.Eşimin sperm sayısı 5 milyonun altında oldugu için 3 defa aşılama denenmesine gerek olmadan direk tüp bebek yaptırabilir diye rapor verildiğini duymuştum.Fakat doktor illaki 3 defa aşılama yapıcaz olmazsa tüp bebek diyor.Sinirlerim çok bozuldu.Zaten gecen yıl bir defa aşılama yaptırdım olmadı.Üstelik her yaptırdıgımız sperm testinda sayı dahada düşük çıkıyor.En son 2.900.000 çıktı.Aşılama ile vakit kaybetmek istemiyorum.Ne yapıcağımı şaşırdım :uhm::1no2:

CANIM BENİM BİLDİĞİM HASTA HAKLARI DİYE BİRŞEY VAR, ŞİMDİ BENCE SEN PROSEDÜRÜ TAM OLARAK ÖĞREN 5.000 ALTINDA OLUNCA DİREK TÜP BEBEK YAPILDIĞI KESİNSE HASTANE YETKİLİSİYLE KONUŞ BEN ZAMAN KAYBETMEK İSTEMİYORUM AYRICA 3 AŞILAMA BENİ PSİKOLOJİK OLARAK YIPRATICAĞINDAN DİREK TÜP BEBEK DENEMEK İSTİYORUM DE.... BUDA EN DOĞAL HAKKIN...

Bugün test sonucunu aldık ve şok olduk.3 yıldır ilk defa spermlerde hareketli sayısı sıfır çıkmadı.Doktor bu teste göre aşılama yapabiliriz dedi.Pazartesi gidiyorum doktora bakalım aşılama için ilk muayenemi olucam.

Aşilama Senin Durumunda Gerçekten Zaman ,para Ve Moral Kaybi.arkadaşim Ya Doktorunu Değiştir Ya Da Tüp Konusunda Israrli Ol Bence.hayirlisi Olsun.

peteknur bence önce tüp bebek merkezine git onların koordineli çalıştıkları üniversite hastaneliri vardır bence...

ben de senin durumundayım ve erkek faktörü ile direkt tüp bebeğe başlanır diye biliyorum

Sevgili peteknur,
Sen de benim gibi kritik yaşlara gelmişsin bence de aşılama ile vakit kaybetme
Nerede yaşadığını bilmiyorum ama üniversite hastanelerine direkt kendin rapor almak için başvurursan çok çok bunalırsın.Ben bunları hep yaşadım canım.
Seninde yaşamanı istemem.Zaten çok zor bir savaş veriyoruz hepimiz.Ben sana yaptığımı anlatayım:Öncelikle bazı tüp bebek merkezleri bu raporu kendi çıkarıyor.Onların hocaları ya bir üniversitede hoca oluyor yada o üniversiteden tanıdıkları oluyor.Öncelikle öyle bir tüp bebek merkezi bulmalısın.Ben ankarada özel bir tüp bebek merkezine gidiyorum.Doktorum aynı zamanda Gazinin profu
Ben tüp bebek yaptıracağım zaman hiç ankaraya gitmeden ( ama daha önce bir öngörüşme için gitmen gerek) resim ,sevk,Sağlık karnesinin ön yüzünün fotokopisi,aile nüfus kayıt örneği vs... hazırlayıp posta ile yolluyorum.Her şeyi onlar hallediyorlar . Benim üniversitenin kapısından girmeme bile gerek kalmadı.Sana böyle bir yol izlemeni tavsiye ederimm.Başka sormak istediğn şeyler olursa seve seve yardımcı olurum canım.ALLAH YARDIMCIN OLSUN
Ayrıca üç kez aşılamaya gerek yok senin durumunda hemen tüpe geçmek yasal kakkınız.

Gaziantep te yasıyorum az-racıgım.Tüp bebeği kayseride yaptırıcaktım o yüzden raporu orda uğraşmayım fazla diye burdan halletmeye çalıştım.Eşim iş yerinden bir kaç ay izne ayrılamıyor bu sürede bekleyeceğimize aşılamayı yaptıralım bari dedik.Hiç ümidim yok boşu boşuna yaptırıyoruz gibi geliyor bana.Bakalım hayırlısı....
Bu arada aşılamam 29 ocakta yapılıyor dualarınızı bekliyorum.Rabbim tez zamanda hepimizin bebişlerini kucagına almak nasip etsin:emir_bebek:

Gaziantep te yasıyorum az-racıgım.Tüp bebeği kayseride yaptırıcaktım o yüzden raporu orda uğraşmayım fazla diye burdan halletmeye çalıştım.Eşim iş yerinden bir kaç ay izne ayrılamıyor bu sürede bekleyeceğimize aşılamayı yaptıralım bari dedik.Hiç ümidim yok boşu boşuna yaptırıyoruz gibi geliyor bana.Bakalım hayırlısı....
Bu arada aşılamam 29 ocakta yapılıyor dualarınızı bekliyorum.Rabbim tez zamanda hepimizin bebişlerini kucagına almak nasip etsin:emir_bebek:

İnşallah Ammmmin.
canım üzülme .Tutmaz dersin belki tutar bu aşılama.Allah'tan umut kesilmez.Kayseri deki merkezle görüş bu durumu anlat.Belki onlar yardımcı olur.Bildiğim kadarıyla erciyes tıp var orada....Allah yardımcın olsun...

azra cığım hangi tüp bebek merkezi ve hoca kim..memnun musun?

Canım benim bu iknci denemem .Bekliyorum sonucu.
Ankara da Anatolia tüp bebek ve kadın sağlığı merkezi ne gittim.Birinciyi de orada yaptırdım olmadı.Üç embriyo koymuşlardı.üçüde sağlıklıydı.Fakat olmadı.
Orada iki doktor var.Bülent Traş ve Hakan Yaralı.İkiside prof.
İkiside çok iyi hocalar.Ben ilk gitmeden önce çok araştırmıştım.Burayı öneren çok oldu.Bülent hoca gazinin profu Hakan Hocada Hacettepe nin profu.Benim doktorum bülent hoca.Her iki denemeyi de o yaptı.Memnuniyete gelince .Benim tutmadı birinci ama ikincide tekrar oraya gitmek istedim.Oraya gidipte kucağı boş dönmeyen epey kişi tanıdığım için belki de.Belki de tavırları çok sıcak geldi ondan.Memnunum ama tutarsa daha memnun olacağım tabii.Kısmet.Tüp bebek fiyatı ise 1. deneme 4250 ytl
2. deneme 3750 ytl ilaçlar hariç.Yumurta toplamayı falan anestezi altında yapıyorlar.Bu işin rahatlatıcı başka bir boyutu
anatolia tp bebek diye gir google den daha ayrıntılı bilgi sahibi olursun.

Bende Gaziantep ünv.Tıp fakültesinden aldım raporu. Aşılamaları kadın doğumdan bir prof. yapmış olmasına rağmen Üroloji bölümü çok zorluyor. 15 günde ancak alabildik raporu. Ayrıca doktorlara kesinlikle güvenme derim ben.

X