dis gebelik geciren arkadaslar bir bakar misiniz...

eylulum127

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2007
72
0
arkadaslar, hamile oldugumu yaklasik 2.5 hafta kadar once ogrendim. aslinda ilk basta anlamamistim cunku kanamam (daha cok lekelenme) olunca adet oldum zannettim (ama cok cok daha hafifti ve 7 gun sonra durdu sonra gecen hafta 1 gun daha oldu daha da hafif bir sekilde). sonra istahimin asiri derecede acik olmasindan suphelenip test yaptim pozitif cikti. daha sonra buradaki saglik merkezine gittim. iki gun ara ile kan testi yaptilar degerler yukseliyordu, oradaki doktor dusuk olacaksa elden birsey gelmez zaten dedi. neyse bu sefer kadin dogumcuyu aradim ve sekreterinden en erken onumuzdeki carsambaya randevu alabildim. yanlizca sag kasigimda yoruldugumda artan normalde cok hafif hissettigim bir agri var surekli (bazen yanlizca hafif bir baski seklinde hissediyorum). bunu duyan sekreter hemsireye sordu, hemsire de dis gebelik belirtisine benziyor hemen hasteneye gidin dedi gecen hafta. ben gitmedim, kadin dogumcu randevu mu bekliyorum agrim siddetli olmadigi icin ama bir yandan da acaba kendimi tehlikeye mi atiyorum diye (malum tuplerden biri gidebiliyor gec kalinca) endise ediyorum. burada ki hastane duzeni yuzunden gidesim gelmiyor hastaneye ama bir sorayim dedim sizlere

ara sira lekelenmesi olup, tek kasigi agriyip ta dis gebelik geciren var mi ? :çok üzgünüm:

Evet canim var.Ya sakin ihmal etme ayni senin belirtilerinle doktora gittip.hamilesin dedi gönderdi.cok hafif agrim var diye normaldie diye düsündüm.bi gece agridan yerleri tirmalayana kadar.dis gebelik geciriyordum.ertesi gün ameliyata alindim.Ve tüpümün birini aldilar.cünkü cok zedelenmis ve kanama yapmis.sakin ihmal etme canim.6 ay hamile kalmam sakincaliydi.simdi 3 aydir korunmuyorum.Ve Allahtan hamile kalmayi diliyorummm.

Canım,hayatını ciddi anlamda riske atıyorsun.Benim de başımdan geçti,kıl payı kurtuldum.Farketmemiştim,kanalım parçalanmış,çocuk çürüme yapıp,kanımı zehirlemiş.Hangi şartlar altında olursa olsun bence,derhal bir hastaneye başvur.Sağlıklı haberlerini alalım.

canım mutlaka git.. benimde aynı. lekelenme oluyodu ara sıra. sonradan sağ tarafımda ağrı hissetmeye başladım. hatta ben söyledim doktorlarıma kesin sağ tarafımda diye. sonra gördük.

hcg artışların önemli. benim mesela %60 bile artmıyordu ikigünde. şimdi metotrakstat ile düşürmeye çalışıyoruz değerleri.

sakın erteleme. eğer öyle bişey varsa biran önce kontrol altına al. yoksa çok tehlikeli bişey. bebek orada büyüdükçe genişleyemediği için tüpler veya kanalı patlatıyor, sonra iç kanama, ölüm nedeni bile olabiliyor.

sakın erteleme... kadın doğum doktoruna dış gebelik şüphesi olduğunu söyle öne alsınlar.

bak eğer değerin 1500 ün üzerindeyse vajinal ultrasonla rahimde görünmesi lazım, görünmüyorsa büyük ihtimalle dış gebeliktir. canım mutlaka mutlaka git.

tesekkur ederim cevap yazdiginiz icin arkadaslar. kadin dogumcu en erken verebilecegi tarihin onumuzdeki carsamba oldugunu soyledi ama ben en iyisi bugun hastaneye gideyim ve risk almayayim. hayirlisi olur ins.

Tabiki git ihmal etme hiç değilse vajinal ultrasonla bakarlar beta hcg ni ölçerler 48 saatte bir ölçtür artışlarına bak ihmale gelmez böyle şeyler

sakın ihmal etme sakın. ben ihmal etmediğim halde ameliyata girdiğimde iç kanamam başlamıştı.benim belirtilerim daha sertti çok şiddettli karın ağrım ve kanamam vardı. sonuçta oldum ameliyat. sakın ihmal etme çok ciddi bişi bu aman

Canım aynı belirtiler bendede vardı. Kasık ağrısı sağ taraf ve lekelenme. İlaç ile tedavi oldum.Bence ihmal etme. Geçmiş olsun

yazan tum arkadaslara cok tesekkur ederim a.s.. bugun gittim doktora, yaklasik 7 saat suren hastane deneyimim neticesinde bebisin rahim icinde ve saglikli oldugunu ogrendik :nazar: . agrinin sebebini bulamadilar acikcasi, rahim buyudugu icin olabilir dediler, bir de garip olan sey apandisti mi bulamadilar. agri belki apandisittendir, siddetlenirse geri gel dediler ama 2.5 haftadir suren bir agri sanirim apandisit degildir. beta HCG degerim 32327 e cikmis iki hafta once 139 du. simdilik hersey normal gorunuyor. doktor cok cok dusuk bir ihtimal cift gebelik olup biri rahimde biri disarda gelisiyor olabilir dedi ama sanirim bunu anlamak su anda imkaniz ve zaten ins. oyle birsey yoktur. isin garibi kendimi hic hamile gibi hissetmiyorum.
destekleriniz icin tesekkurler a.s., darisi tum bebis isteyenlerin basina ins. :emir_bebek: :enbuyukkk:

Eylülcüm Coooook Sevindim. Allaha cok Sükür... Insallah benimde olur Bebidine iyi bak :))))a.s.

canıım çok sevindim gerçekten çok yükselmiş. kesin ikiz senin. ama yine de dikkat et emi.. ağrın çok olursa sakın durma hemen git. doktorunun dediği şey de olabilir.

İnşallah canım iyi düşmüş zaten yavaş yavaş etki ediyor o ilaç yükselmede yaparsa korkma en kötü ihtimal bir doz daha vururlar 3 doz vurulabilirmiş ama sanmamki yükselsin bir daha.

X