Dertleşme

zrlsnv

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2024
26
3
25
Kızlar dertleşmek için yazıyorum lütfen yanlış anlamayın sizin desteklerinize ihtiyacım var benim 5 senelik ilişkim 5 gün önce bitti ve bu ilişki sevgilimin artık hissizleştim demesiyle son buldu biz söz yapacaktıkk ancak ertelendi sonrası kabus gibiydi beni sürekli aayrılıkla tehdit etti 3 ay boyunca düzelmesini bekledim açıkçası nedeniini bir türlü çözemedim ne yapmaya çalıştığını uzak mesafeyiz gel dedim görüşelim pek çok kez gelmedi en son ben 12 saatlik yol gttim onun için ilk baştaa benimle temas kurup konuştu ancak daha sınra soğuklaştı hissizleşştim dddi ben çok kötü bir şekilde o yolu geri döndümdaha sonra ayrıldı benden geçen gördüm instagram açmış ama bebi engellemiş ailessine hemen bittiğini söylemiş yani ben anlamıyorum sevgi böyle pamuk ipliğiinemi bağlı ve kimin kimş böyle kırmaya hakkı var kendisi atandı ortam değiştirdi resmen ilk beni gözden çıkarttı ve ben bu adam için 5 yıl bekledim sevdim değer verdim babamla tanıştırdım büyük bir hayal kırıklığı güven problemi yaşıyorum böyle birinin çok fazla pişman olmasnı isterim ve bunuda görmek isterim sanırım içim sadece bununla soğur çünkü bakıyorum ben bunalım yaşıyorum ama o hayatına bakıyor birinin ahını alan böyle mutlu bir hayat sürebilir mi

Sonra “kocam öküz çıktı, tanıyamamışım, kocam beni kandırdı, evlenmeden önce böyle değildi vs.” konuları gelsin 😂
Niye ki? 1 yılda gayet güzel tanırsın aslında. İlla ki çok uzatmaya gerek yok. Yoksa sakız gibi uzayınca erkeklerin hevesi kaçıyor maalesef. Etrafımda 2 kere şahit oldum buna. Biri arkadaşıma, diğeri de başka tanıdığım bir kıza. 4 yıllık ilişkiden sonra adam ayrıldı, sonra da 2-3 aylık tanıdığı kızla nişanlanıp evlendi.

Bu sizin yaşadığınızı çok insan yaşıyor ne ilk ne sonsunuz.Size sevgisi bitti ise sizinle olsada sizdeki aşk ikinize yetmezki.Evlilik bile garanti değil.Kimseden garanti bekleyemezsiniz hayata ters bunlar.İstediginiz kadar direnin su akar yolunu bulur .O da sizde başka nasiplerle yolunuzu bulacaksınız.Allah kimseyi kimseyle evlenmedi yada sevgisi bitti ayrıldı diye cezalandırmaz.O zaman belki ben yarın öleceğim daha yaşamak istiyorum gencim Allah'a sitem edebilirmiyim.Yani ne derse o.Bu kişiyi karşınıza çıkarmış tercihi size bırakmış sevmissiniz zaman geçmiş sonra kadere ayrılık yazmış niye sevgi Allah'tan ayrılık şeytandan mi? Sonuçta ömrü bu ilişkinin buraya kadar ya mantıkla kaderde buda varmış belki daha kötü olacakti diye teslimiyetle kabullenme.Yada tabi aylarca ilahi adalet diye diye zehirde kesebilir siniz.Tercih sizin.Ben olsam biran önce iyi olmaya hissetmeye bakardım kimbilir iyiki diyeceğim kişi çıkacak belkide karşıma kimbilebilir.

Niye ki? 1 yılda gayet güzel tanırsın aslında. İlla ki çok uzatmaya gerek yok. Yoksa sakız gibi uzayınca erkeklerin hevesi kaçıyor maalesef. Etrafımda 2 kere şahit oldum buna. Biri arkadaşıma, diğeri de başka tanıdığım bir kıza. 4 yıllık ilişkiden sonra adam ayrıldı, sonra da 2-3 aylık tanıdığı kızla nişanlanıp evlendi.
Aynı evde yaşarsan, hiç olmadı sık sık birbirinde kalır ya da tatillere çıkarsan evet bir sene belki yeterli bir süre. Aksi halde değil.

Ayrıca biz erkeklerin hevesini tatmin etmesi gereken sirk palyaçoları değiliz. Bizim de hevesimiz kaçabilir, biz de heriflerden sıkılabiliriz. Sıkılacağım bir herifle niye evlenmiş olayım ki? Baktım ki 3 sene 5 sene sıkılmıyorum oldu bu iş der öyle evlenirim. Kendinizi erkeği elinde tutması gereken, başkasına kaptırmaması gereken bir konuma sokarsanız o erkek eninde sonunda kaçar zaten. Bırakın herifler sizi kaybetmemek için, evliliğe ikna etmek için uğraşsın.

Güldür güldür de bir sketch vardı. Adam sevgilisine siteme ediyordu, ‘mortgage kredisi gibi ilişki mi olur’ diyordu! Sizinki de ona dönmüş. Bir ilişkiyi 1 yıldan fazla uzatınca maalesef çoğu zaman böyle oluyor. Özellikle erkekler çabuk sıkılıyor ve soğuklaşıyorlar. Sonra da gidip 3-4 ay tanıdığı kızla hemen nişan yapıp evleniyorlar. Ben buna şahit oldum, inanın! Bir daha kimseye bu kadar değer verip ilişkiyi sakız gibi uzatmayın bence. Benden söylemesi! Hani o ‘bir insanı ancak 4 yılda tanırsın’ sözüne de inanıp kanmayın sakın. Yoksa çoooooook zaman kaybedersiniz 😁
Ama onun işi ancak ağustos ayında olabildi ondan önce düzgün bir işi yoktu ki okulu bitmemişti çünkü

ne kadar tanıdık :)

Zamanla geçmeyen ne yok ki... En iyisini Allah bilir, takılıp kalma yoluna devam et. Hiç ama hiç değmez günlerini ona üzülerek harcamakla. Evet zaman alır ama ya zaman hiç geçmeseydi! Şükür et iş daha ciddiye binmeden kurtuldun.

Yapardı
Siz cok içselleştirmişsiniz
O demekkı sizin gibi sevmemiş
Arkadasların dedıgı gıbı ılışkı ömür boyuda sürmek zorunda degıl
O olmasaydı başka bahane bulurdu
Bence hiç düşünmeyin ,yolunuza bakın
Evet çünkü kimse kimseyi nişan tarihi ertelendi diye terketmez bahaneydi bitirmişti kafasında demekki ama. Neden bitirdi onu asla bilemicem

Evet çünkü kimse kimseyi nişan tarihi ertelendi diye terketmez bahaneydi bitirmişti kafasında demekki ama. Neden bitirdi onu asla bilemicem
Başka birini bulmuştur
Genelde elınde baksa bır secenek yoksa ıdare ederler
Ama yenı bırısı olursa dıgerınden ancak ozaman vazgecerler
Neysekı bunu evlenmeden gostermıs
Bosver şimdi üzülürsün ama ilerde iyiki dersın

X