Çocuk istiyorum ama istemiyorum?🥺

Merhaba hanımlar. Ben yeni evliyim, 27 yaşındayım. Eşimle uzun süredir birlikteyim (5,5 sene). Evlenmeden önce kesinlikle çocuk istemiyordum uzun süre (yıllar) ama şuan evliyim ve yaşıtlarımın hepsinin çocuğu var. Bir yandan çok hevesleniyorum görünce, hayal ediyorum anne olmayı, hamile olmayı. Güzel çekirdek bir aile olmayı😍 Ama diğer taraftan gerçeği, yani zorluklarını düşününce uzaklaşıyorum bu düşünceden (buarada zorluk derken, ilgi alaka, evden çıkamama gezememe gibi, maddi sıkıntmız yok). Eşimin yorumu ise, ben ne istersem.. herzaman yanımda ve destekçidir kendisi. Ve bunun üzerinede son zamanlar herkes "yaşlanmadan anne ol yaşın geçiyor" demeye başladı, bense şuan aşırı karmaşık düşüncelerdeyim. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Şimdi çocuk doğursam pişman olurmuyum? Doğurmasam, sonradan çok pişman olurmuyum..?🥺 Herkes genç anne olma peşinde ilerisi için daha güzel olsun diye, bende çok isterim ama kendi gençliğimdende gidecek, gezmeye, özgür olmaya okadar düşkünümki.. korkuyorum pişman olmaktan.. fikirlerini almak için derdimi anlatmak istedim size🌹🌸🌼🪷🌻🌺
Eğer genel olarak hayatın boyunca çocuk sahibi olmamak gibi bir düşüncen yoksa, bir evlat istiyorsan anneliği istiyorsan bence bekleme. Çünkü zaten ne zaman olacağı belli olmuyor belki sen istediğin anda zaten olmayacak zaman veya tedavi gerekecek ki yaşın da bence anne olmaya müsait, eşini de yeterince tanıdığını söylüyorsun dediğim gibi bence bekleme kadın olarak hormonal saatimiz maalesef her sene akıp gidiyor ne olacağını bilmiyoruz bunun için ben fazla geciktirme derim. Çocuğun olduğu zaman illa ki olmadığı günler kadar rahat olmayacaksın ama ömür boyu da öyle gitmeyecek illa ki biraz büyüyünce yine gezip tozacaksınız onun da tadı başka olacak🙏🌸

Merhaba hanımlar. Ben yeni evliyim, 27 yaşındayım. Eşimle uzun süredir birlikteyim (5,5 sene). Evlenmeden önce kesinlikle çocuk istemiyordum uzun süre (yıllar) ama şuan evliyim ve yaşıtlarımın hepsinin çocuğu var. Bir yandan çok hevesleniyorum görünce, hayal ediyorum anne olmayı, hamile olmayı. Güzel çekirdek bir aile olmayı😍 Ama diğer taraftan gerçeği, yani zorluklarını düşününce uzaklaşıyorum bu düşünceden (buarada zorluk derken, ilgi alaka, evden çıkamama gezememe gibi, maddi sıkıntmız yok). Eşimin yorumu ise, ben ne istersem.. herzaman yanımda ve destekçidir kendisi. Ve bunun üzerinede son zamanlar herkes "yaşlanmadan anne ol yaşın geçiyor" demeye başladı, bense şuan aşırı karmaşık düşüncelerdeyim. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Şimdi çocuk doğursam pişman olurmuyum? Doğurmasam, sonradan çok pişman olurmuyum..?🥺 Herkes genç anne olma peşinde ilerisi için daha güzel olsun diye, bende çok isterim ama kendi gençliğimdende gidecek, gezmeye, özgür olmaya okadar düşkünümki.. korkuyorum pişman olmaktan.. fikirlerini almak için derdimi anlatmak istedim size🌹🌸🌼🪷🌻🌺
ben ileride çocuk yapmadım diye pişman olacağıma yapıpta pişman olmayı tercih edenlerdenim 😅

30,5 yaşında evlendim, 32,5 yaşında anne oldum.. keşke daha erken doğursaydım, çocuk çok zor ama bir o kadar tatlı 😍 allah zaten sabrını veriyor, gece uyanma gücünü veriyor.. canından can çıkıyor senden daha güçlüsü dayanıklısı olabilir mi bu hayatta.

ama geri iadesi yok yani bunun, hazır olunca yapmak mantıklısı. plansız olmaz, 3 senelik kalkınma planı hazır olmalı bence..

Valla ben iki çocuğumu 30 ve 35te doğurdum. Şimdi 40 yaşındayım. Keşke daha erken yaşımda dünyaya gelselerdi diyorum. Yaş ilerledikçe enerji düşüyor. Şimdi arkamı düşünmeden gezmek isterdim. Ha ben 20li yaşlarımda çok gezdim eğlendim açıkçası, görüp geçirdiğim için ben orayı gördüm ben bunu zaten yaptım kafasındaydım heveslerimi almıştım evlenirken. Evde oturmak koymadı yani

30 yaştan söz ederken sanki 50 yaştan söz ediyor gibisiniz. O yaşta bir kadının enerjisi bitmez, büyük ihtimalle tembel birisidir.

30 yaştan söz ederken sanki 50 yaştan söz ediyor gibisiniz. O yaşta bir kadının enerjisi bitmez, büyük ihtimalle tembel birisidir.
30 yaşında doğurduğun çocuk okula giderken sen 36ya gelmiş oluyorsun. Nine dede desteği olmayınca yılların yorgunluğu birikiyor. 30 yaşında yorgun değilsin, yıllar süren süreç yoruyor.

30 yaşında doğurduğun çocuk okula giderken sen 36ya gelmiş oluyorsun. Nine dede desteği olmayınca yılların yorgunluğu birikiyor. 30 yaşında yorgun değilsin, yıllar süren süreç yoruyor.

Sanırım bu durum size özel. Çünkü çevremdeki 36 yaşındaki kadınların hepsi gayet enerjik.

Ahahah, herkesin şartları farklı olabilir. Sizin var mı?

Henüz evli değilim ama evlenirsemde 32' den önce doğurmayı düşünüyorum. Ablam 40 yaşında 3 ay önce 2. defa anne oldu. Annelik hiç bu kadar keyifli olmamıştı diyor. Ben bunu geç anne olmak iyidir diye de demiyorum fakat 30'lu yaşlarda annelik söylediğiniz kadar zor değil. Hata bir çok amacın gerçekleştirilmiş bir yaş olduğu için odak noktası sadece çocuk olduğu için daha daha kolay olabiliyor.

Henüz evli değilim ama evlenirsemde 32' den önce doğurmayı düşünüyorum. Ablam 40 yaşında 3 ay önce 2. defa anne oldu. Annelik hiç bu kadar keyifli olmamıştı diyor. Ben bunu geç anne olmak iyidir diye de demiyorum fakat 30'lu yaşlarda annelik söylediğiniz kadar zor değil. Hata bir çok amacın gerçekleştirilmiş bir yaş olduğu için odak noktası sadece çocuk olduğu için daha daha kolay olabiliyor.
40 yaş bebek bakmak için genç bir yaş fakat 46-47 yaş ilkokul çağı için, 60 yaş üniversitesi için geç bir yaş. Zaman akıp gidiyor 40-45te enerji olabilir ama 50+ olduğunda yavaşlama başlıyor ne olursa olsun. Benin annem 51 yaşında ve inanılmaz enerjiktir geziler olsun spor olsun zaten 27 yıl aktif çalışma hayatı olmuş ve o zamana göre bakımlarını aksatmamış görseniz ablam sanırsınız ama gelin görünki 10 yaşında bi çocuğa yetişemez

40 yaş bebek bakmak için genç bir yaş fakat 46-47 yaş ilkokul çağı için, 60 yaş üniversitesi için geç bir yaş. Zaman akıp gidiyor 40-45te enerji olabilir ama 50+ olduğunda yavaşlama başlıyor ne olursa olsun. Benin annem 51 yaşında ve inanılmaz enerjiktir geziler olsun spor olsun zaten 27 yıl aktif çalışma hayatı olmuş ve o zamana göre bakımlarını aksatmamış görseniz ablam sanırsınız ama gelin görünki 10 yaşında bi çocuğa yetişemez

Açıkçası annem beni 41 kardeşimi 42 de doğurdu öyle bir sorun yaşamadım diyor. Ama annem yaşıtlarına göre hem daha gençti hemde daha enerjikti belki de bu yüzden zorlanmadı. Tabi ki bu herkes için geçerli değil. Bazı insanlar ileri yaşlarda çocuğun hızına yetişmekte zorlanıyor.

Yaşıtlarının çocuğu var diye değil hevesle de değil tamamen sorumluluk almayı kabullendiginde anne olmayi tercih et bence
Ben gezdim tozdum 33 yaşında anne oldum iyiki de öyle olmuş annelik harika bir delilik akıl işi değil ama aklını başından alacak güzellikte bir duygu ve çok meşakkatli uykundan yemeğinden gezmenden kendinden keyif aldığın ne varsa hepsinden feragat edeceksin gözün korkmasın harika bir duygu ama çok çok çok zor bir o kadar da çok çok çok güzel 🤣

Olacağı vakti saatde olsun öylede olur hayırlısı arkadaşlarin çocuğu var diyerek duygusal pembîş bakmayın olaya elbet artisi var eksisi var ....bunları düşünerek karar alın oda bir proje şimdi her hamilelik her hamile farklı kimininki eziyetli kimininki rahat kimininki orta karar....doğumda vücudun değişimide öyle.....sonra şansına gelsin uykusuz geceler azalan tahammül buda kadınlarda farklı....sonra elveda iki kişilik gezmek istediğin gibi gecelemek gelsin çıkan dişlerin ağlaması gelsin tuvalet eğitimi diye WC kardeşliği....sonra ömür boyu endişe hayatını kazanacakmi iyi insanlarla güvende olacakmi kötü alışkanlığı olacakmi ....birde yumurta kabuğunu beğenmez hesabı gelsin ergenlik bombası 😂😂😂bunları geçtikten sonra karakterli çalışkan faydalı bahtını yapamayip tahtını yaptığınız evlat tadından yenmez ....hayırlısı olsun ....eş destegi çok önemli ama en önemlisi iyi yetişmiş kadir kıymet bilen hayırlı evlat diyorum......

Bir süre beklemekte fayda var ama doktor kontrolüne gidin.Bizim 4 yıl olmadı.Allahtan erken evlendik.Ama 4 yıl gezdik tozduk.Basbasa vakit geçirebildik.Fakat çocuk da evin neşesi kendi parcan ve yaşama için bir hevesin oluyor her ne kadar.buyuturken sıkıntı çeksen de.

X