Çocuğum hamak dışında nasıl uyuturum ?

behiye dikeroglu

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2024
5
0
24
Bebeğim ayakta uyurdu beşikte uyurdu ama 9.5 aylıkken ayakta ve beşikte salladıgım sürece ağlama krizlerine giriyo çözümü hamakta bulduk ama illaki bir yere gittiğimizde hamak bulamıyoruz bebeğim şuan 10.5 aylık ve çok zorlanıyoruz ağlama krizleri durmuyo çok yıprandım nasıl bıraktırırım önceden de sızıp uyurdu ama bugün asla sızıp uyumadı sizce ne yapmalıyım ?

Benimkide 7 aydan itbaren ayakta salladığımda uyuyacağını anlıyor ve çığlığı basıyor. Hatta bir kere ışıklar gitti ama gece lambası açık, uyuyacağını sandı yine çığlığı bastı.Bazen ileri geri sallıyorum ayakta o zaman susuyor, beşiğine alıştı ama başka bir yerdeysem kucağıma alıyor emzirme pozisyonu gibi gezdirerek uyutuyorum. Birde heryere arabasını taşır oldum. Arabada sallayabiliyorum diye.

Ilk 8 ay kucakta uyutmustum ben. Sonra da memeyle uyudu. Simdi bazen kendisi uyur bazen de memeyle uyur. Ayaktaveya besikte asla sallayarak uyutamadim, sevmedi

Benimkide 7 aydan itbaren ayakta salladığımda uyuyacağını anlıyor ve çığlığı basıyor. Hatta bir kere ışıklar gitti ama gece lambası açık, uyuyacağını sandı yine çığlığı bastı.Bazen ileri geri sallıyorum ayakta o zaman susuyor, beşiğine alıştı ama başka bir yerdeysem kucağıma alıyor emzirme pozisyonu gibi gezdirerek uyutuyorum. Birde heryere arabasını taşır oldum. Arabada sallayabiliyorum diye.
Benim çocuğum emmiyor maalesef bebek arabasıda fayda etmiyor anlıyo uyutacağımı ne yapsam bilemedim çok yoruyo beni

Uyku eğitimi alsanız 6. Ayda aldık bizde ana kuçağında uyuyordu sadece. 2,5yaşında şimdi 6.aydan beri kendi yatağında uyuyor biz yanında yatıyoruz ninni pış pış masal derken 10dkda uyuyor.

X