Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları cas testi

testlere çok takılmayın , acele de etmeyin bence, hiç belli olmuyor bu işler, çocuğa acele olarak tanı koydurmayın , başka doktorlarla da görüşün..

merhaba brnim oglumla aynı nıtelıkte seyler gördüm okul psikologumuz bize durtu kontrol bozuklugu oldugunu psikiyatrıden sıra alıp degerlendirmemizi ilac tedavisi ile kolayca asılabilecek birsey oldugunu söyledi sizde bir arastırın derim belki böyle birseydir
kulagı sende ama gözü sagda solda degilmi..kusura bakmayın ara ara böyle paylasımlşarnıza cevap verecegım belki aynı sorundur diye okuyorum bastan

doktor oğlumun yaşından dolayı ilaca gerek görmedi ilkokulda ders başarısında sorun olursa o zaman takviye yapabiliriz dedi
şuan yapmamız gereken özbakım becerilerini desteklemek ve pass erken müdahale programına katılmayı önerdi...
5. yaş dikkat güçlendirme seti aldım ben onu yapıyoruz evde hergün
birde olabildiğince parka çıkarmaya özen gösteriyorum artık
bakalım nisan mayıs gibi okul olgunluğu testi yaptıracağım o zaman gerekli görürsem birebir eğitime başlatacağım

doktor oğlumun yaşından dolayı ilaca gerek görmedi ilkokulda ders başarısında sorun olursa o zaman takviye yapabiliriz dedi
şuan yapmamız gereken özbakım becerilerini desteklemek ve pass erken müdahale programına katılmayı önerdi...
5. yaş dikkat güçlendirme seti aldım ben onu yapıyoruz evde hergün
birde olabildiğince parka çıkarmaya özen gösteriyorum artık
bakalım nisan mayıs gibi okul olgunluğu testi yaptıracağım o zaman gerekli görürsem birebir eğitime başlatacağım
Sorun olursa bakmak ne kadar dogru acaba bilemedim. önceden bunu engelleemek bence daha dogru

Sorun olursa bakmak ne kadar dogru acaba bilemedim. önceden bunu engelleemek bence daha dogru
Anlamadım canım ne demek istedin
bu arada piskoloğa mesaj attım önerebileceğiniz evde çalışmak için etkinlik var mı diye

osman ablalının dgs seti güzel
kognitif yayınlarının dedektifçilik kitabı ve z karenin dgs seti bu yıl için yeterli olacağını düşünüyorum dedi

öncelikle osman abalının dikkat güçlendirme seti elimizde var onu bitirip diğerlerine başlamayı düşünüyorum
evde de her akşama bir etkinlik düzenliyorum
mesela dün akşam deney yaptık
bir önceki akşam maske
bu şekilde sonuç alacağımızı düşünüyorum

şimdi anladım :)
okula başladığında sorun olursa kısmı için söylediniz sanırım...
bence orada biraz para endeksli düşündüler birebir ders aldıralım toparlıyalım diye...
ben oğlumun şuan yaşıtlarıyla aynı ilerlediğini fakat özbakım konusunda geride kaldığını düşünüyorum
bu özbakım konusu biraz benim sabırsızlığımdan ona fırsat vermememden kaynaklı
dr gitmeye net karar vereli 1 ay olmuştur diye düşünüyorum o zaman farkettim yaptığım yanlışları
şuan özbakım konusunda bayaa ilerleme var
tablet tv kesinlikle yok daha çok oyun etkinlik ağırlıklı günleri geçiriyoruz
yatmadan önce kitap okumak rutinimizde vardı zaten daha çok ağırlık verdik
süreçleri burdan paylaşacağım

oğlum 5 yaş 8 aylık
ana okul öğrencisi
3 yaşında kreşe başladı...
bu seneki öğretmenimizin oğlumda bir problem olduğunu fakat elimle tutup şu problemi var diyemiyorum diyor..
ilgisini çeken konuları çok çabuk öğrendiği ilgisini çekmeyen konularda sıkıntı yaşadığını söylüyor.
mesela dinazorlar ı ve timsahları size çok güzel anlatabileceği gibi , günleri ayları karıştırıyor...
cumartesi günü piskiyatrise götürdüm zeka ile ilgili bir probleminin olmadığını fakat öğrenmede sıkıntı olabileceğini
bu sıkıntıyıda 20 dk lık oyun seansında keşfetmenin mümkün olmadığını söyledi
bize cas testini önerdi. bu test kesin sonuç veriyor dedi ve 14 aralığa randevu ayarladık...
merak ettiğim bu testi duyan bilen evladına uygulatan var mı...
Bu test kaç yaşındayken yapiliyomus Benim kızım da 3 buçuk yaşında otizmden suphelenmistim ama otizm değil de dikkat eksikliği olduğunu düşünüyorum insanları dinlemiyo daha çok kendi bisetler anlatiyo yaşı küçük buyidukce dikkati artar mı bilemiyorum kreşte 4. Aydayiz öğretmeni 15 dk etkinlikte durabiliyor ama bütün yaşıtları nerdeyse böyle diyor. Benim gozlledigim insanları dinlemiyo gorunmesi ama ogrenebiliyor göz teması var ama işine gelince yani dikkatini çeken seylerde daha iyi yabancilarla özellikle işine gelince yabancılar konuşurken dinlememe ama hişt ya da kavgalarda pür dikkat olabiliyo.. ayrıca genetik yatkınlık olabiliyo Dr demiati ben de ve ablam da var dikkat eksikliği okul çağında öğretmenimiz demisti

Bu test kaç yaşındayken yapiliyomus Benim kızım da 3 buçuk yaşında otizmden suphelenmistim ama otizm değil de dikkat eksikliği olduğunu düşünüyorum insanları dinlemiyo daha çok kendi bisetler anlatiyo yaşı küçük buyidukce dikkati artar mı bilemiyorum kreşte 4. Aydayiz öğretmeni 15 dk etkinlikte durabiliyor ama bütün yaşıtları nerdeyse böyle diyor. Benim gozlledigim insanları dinlemiyo gorunmesi ama ogrenebiliyor göz teması var ama işine gelince yani dikkatini çeken seylerde daha iyi yabancilarla özellikle işine gelince yabancılar konuşurken dinlememe ama hişt ya da kavgalarda pür dikkat olabiliyo.. ayrıca genetik yatkınlık olabiliyo Dr demiati ben de ve ablam da var dikkat eksikliği okul çağında öğretmenimiz demisti
3.5 yaşındaki bir çocuğun 15 dk etkinlikte olabilmesi çok güzel birşey otizmden şüphelenmeni gerektiren birşey yok bence göz teması varsa otizim değilde gelişim geriliği olabilir bence kuzenimin kızıda benzer durumda
Test 5 ile 17 yaş aralığı yapılabiliyor
Size tavsiyem tv tablet sıfır bol oyun etkinlik ile durumu düzeltebilirsiniz bence bir süre takip edin bakalım gelişimi ne yönde olucak

burada oğlumun gelişim takibini tutmaya karar verdim
sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim
osman abalının 5 yaş dikkat güçlendirici setini kullanıyoruz şimdilik

verilen süre yaptığımız süre
1 çalışmada 16 dk 25 dk
2 çalışmada 35 dk 18 dk
3 çalışmada 70 dk 36 dk

hatta bazı soruların mantığını kavradı atıyorum eşleştirme fark bulma gibi bana sormadan kendisi yapıyor

Dünkü etkinliğimiz pipet ve pinpon topuyla saha kurduk bir birimize el değmeden gol atmaya çalıştık
5-6-7 sayısını tekrar ettik

Selamlar herkese
Oğlumla tableti sıfıra yakına indirdiğimden beri göz teması belirli ölçüde arttı
Onun haricinde evde yaptığımız etkinliklerde kendisine güveninde artış oldu
Şu sıralar lego classiclere taktı elinden düşürmüyor
bazen hayali bazen kitabındaki yönergelerden birşeyler inşaa ediyor
Öğretmeni ile gelişimi hakkında 2. Dönem başına kadar konuşmamayı düşünüyorum

X