Cam rende ile metal rende arasındaki fark

rapapa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
18
8
34
Ek gıdaya geçiş döneminin vazgeçilmez parçalarından olan cam rende şart mı? Metal rendenin küçük bölümü ile rendeliyorum. Neden herkes cam rende alıyor? Gıdaya metal değince nasıl bir fark oluyor?

Ek gıdaya geçiş döneminin vazgeçilmez parçalarından olan cam rende şart mı? Metal rendenin küçük bölümü ile rendeliyorum. Neden herkes cam rende alıyor? Gıdaya metal değince nasıl bir fark oluyor?
Cam rende pure haline getiriyor. Ben memnun kalmistim

Şu cam rendeyi kullanamayan bı benim sanıyordum 😃gerçekten çok gereksiz hiç bıseyi püre yapmadım çatalla ezdim yedirdim parçalı yemeye de alışsın djye

ayyy valla çok gerekli diye aldım. Hiç kullanmıyorum. Meyveler için kullanıyordum ama fileler var ya onların içine koyup veriyorum eline daha pratik oluyor. Yoğurda katıp veremiyorum sevmiyor diye. Bebeğinizin alışkanlıklarına göre alın bence.

Cam rende püre gibi yapiyo. Biraz puturlu gida vermekte fayda var. Ben metal rende ile elma rendelerdim(gelsin lincler), puturlu gida yiyememe sorununu hic yasamadim

Ben cam rende kullandım baya püre yapıyor. Bir de metalin temasında besin değerleri ölüyor muhabbeti var sanırım ama bundan emin değilim. Ama başka pütürlü verdiğim şeyler oluyordu. Yani elmalı armutlu mama yaptığımda falan o tamamen püre olmasını mamayla bütünleşmesini seviyordum

Vitaminler metalle temas ettiğinde vitaminin değeri azalıyor bu yüzden cam rende öneriliyor. Ben cevizi bile cam rende kullanarak rendeliyorum, doktorumda özellikle cam rende almamı ve blender kullanmamam gerektiğini söylemişti. Blenderın içinde gıda atıkları kalabiliyor ve bunlar mikrop üretebilir bu yüzden de kullanmamak gerekiyor

Metal vitamini azaltıyor diyordu bir Dr video izlemiştim o yüzden blenderda önerilmiyor ek gıdada cam rende daha sağlıklı hem püre haline getiriyor

Ben de catalla ezip verdim çoğu şeyi. Rende kullandığımı hiç hatırlamıyorum

Cam rende de besin değerleri korunuyormuş.
Bir de bende vitamin değeri gitmesin buharda haşlama aparatı aldım ama tencerenin altındaki kaynayan suya sebzeler rengini veriyor hala sert kaldığı halde bence vitamin değeri yine gidiyor

olay vitaminin gitmesi ise belli bir süre sonra çatalla ezip verilecek. Pütürlü olması gerekecek. O zaman da cam kullanmak lazım. Ben yine de cam kullanıyorum diyorsanız tercih tabii ki. Ben metalin gıdaya geçerek bebeğe zarar vermesi gibi bir şey olur mu diye korkmuştum. Öyle bir cevap yok. Tamamdır. Bana abartılmış gibi geliyor bu mesele. Ve ben en baştan beri püre vermedim. Hep illa biraz pütürlü bıraktım. Şimdilik iyi gidiyoruz. Blendır da kullanmadım.

Cam rende de besin değerleri korunuyormuş.
Bir de bende vitamin değeri gitmesin buharda haşlama aparatı aldım ama tencerenin altındaki kaynayan suya sebzeler rengini veriyor hala sert kaldığı halde bence vitamin değeri yine gidiyor
Ben o aparattan da almadım :)) rendeleyip az su az zeytinyağı ile pişiriyorum.

X