çalışmayı kaçıncı haftada bıraktınız?

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
42
kızlar ben daha 9 haftalık hamileyim.işimde sabah 8 akşam 7 c.teside tam gün.çok yorucu bi işim yok masa başındayım ama ister istemez stres oluyor.ve maalesef çalışma saatlerim çok uzun olduğu için eve kendimi zor atıyorum ee malum birde ev işleri var.daha patronuma söylemedim bile hamile olduğumu.adamın kalbine iner valla işten çıkıcam diye :) ama bazılarınızı görüyorum son aya kadar çalışıyosunuz tebrik ediyorum sizleri.ben şimdiden çıkma planları yapıyorum maalesef.karnımın alt kısmında hep bi gerginlik ve ağrı var.birde çay kokusuna dayanamıyorum öğürüyorum.bunlarda işyerinde çok zorluyor beni.sizin iş şartlarınız çokmu müsait, yoksa sıkıntıya mecbur katlanıyormusunuz?

cnm seni ilk üç ay zorlar gerisi kolay
ben son iki haftaya kadar çalıştım dahada çalışırdımda annem gelmişti çarşı pazar ihtiyaç derken gitmedim işe
kendine hamileliği hastalık değilde bir parçanmış hissini kabul ettirirsen gerisi kolay

kızlar ben daha 9 haftalık hamileyim.işimde sabah 8 akşam 7 c.teside tam gün.çok yorucu bi işim yok masa başındayım ama ister istemez stres oluyor.ve maalesef çalışma saatlerim çok uzun olduğu için eve kendimi zor atıyorum ee malum birde ev işleri var.daha patronuma söylemedim bile hamile olduğumu.adamın kalbine iner valla işten çıkıcam diye :) ama bazılarınızı görüyorum son aya kadar çalışıyosunuz tebrik ediyorum sizleri.ben şimdiden çıkma planları yapıyorum maalesef.karnımın alt kısmında hep bi gerginlik ve ağrı var.birde çay kokusuna dayanamıyorum öğürüyorum.bunlarda işyerinde çok zorluyor beni.sizin iş şartlarınız çokmu müsait, yoksa sıkıntıya mecbur katlanıyormusunuz?

canim benimde karnimin alt kisminda hep gerginlik ve agri oluyordu ve caydan cok fena tiksinmistim... seninle herseyimiz ayniymis ama biliyorsunki ben bebegimi kaybettim ama eger kaybetmeseydim 5. aya kadar calismak istiyordum ...ama kizkardesim 4. aya kdar calisti hamilelikte stres iyi degil canim sende yorulup strese giriyorsan cik!!

canım benim bunlar ilk aylar
ilk 3 ay bana da ölüm gibi gelmişti çalışmak
ama sonra çok rahatladım enerjim arttı
şu an problemsiz çalışıyorum
karnım iyice çıktı ona rağmen 5 kat çıkıyorum ofise gidebilmek için asansör de yok
zaten hareket çok önemli diyor dr um
eğer evde olsam sürekli dinlenme olacak
bu da doğumda olumsuz etkiliyormuş anneyi...

ben 2.ayımda düşük tehdidinden dolayı yaklaşık 5 hafta izinliydim ama tempoya alıştığım için duvarlar üstüme üstüme gelmeye başladı zor geçirdim o 5 haftayı, günlerde geçmiyordu, Allah izin verirse son aya kadar çalışmayı düşünüyorum,tabii birde eşimizinde anlayışlı olması lazım Allahtan evde çok fazla yorulmuyorum herşeyi ortak yaptığıız için problem olmuyor....

genciza canım bende öğretmenim ve çok şiddetli baş ağrısı çekiyorum..çocuklar okulda çok gürültü yapıyolar ve iyice başımı ağrıtıyor..ama bence hamilelikte çalışmanın faydası var hem evde zaman geçmez hemde çok hareketsiz kalırız....çaydan iğrendiğini yazmışsın bende bi ara iğrendim kahvaltıda bile içemiyodum ama şimdi geçdi..inşallah seninde kısa sürede geçer..bence işten çıkma bu gibi şikayetlerimiz üç ayın sonunda geçer...

Sakin çalişmayi Birakma Benim Zor Geçti Hamileliğim Bilenler Bilir Ama Yine De 5 Ay çaliştimm Sonra Ayrilmak Zorunda Kaldimm
Ben 5 Ay Kustum 2 Ay Rahatti Sonrasi Hep Kötü Geçti
çalişirsan Kendini Dinlememiş Olursun Sonuna Kadar çaliş Derimmm

canım bende 32.haftanın sonuna kadar calısmayı düşünüyorum en güzeli calısmak yoksa evde iyice hareketsiz kalırsın dogum zor olur doktorum calısmanın yanında günde 2 saat yürüyüs verdi bana dogumu kolaylastırmak için.egemencim bu arada yagmurun büyümüs allah nazarlardan saklasın bende kızımı alsam hayırlısıyla kucagıma cok tatlı masallah

hepinizin bebekleri allaha emanet olsun.o saklasın korusun tehlikelerden.size bağışlasın kuzucuklarınızı.

ben son 6 haftama kadar calisicam, sonra ayrilicam izne. inanki insan calisinca daha canli oluyor, hafta sonlari evde olunca insana tembellik cöküyor, bugünki gibi:)

Canım ben son 15 güne kadar çalıştım ve iyki de çalışmışım diyorum. Çünkü o evde kaldığım 15 günde sürekli yattım ve kendimi dinledim. Sağlığın el veriyorsa sende çalış derim. Özelliklede doğumdan sonra da çalışacaksan, iznini geç başlatman okadar faydalı bebeğinle daha fazla vakit geçirirsin.

X