bekar olup testesteronu yüksek olan sivilce ve tüy sorunu olanlar burda paylaşalım ?

sekerkiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
2.523
35
mrb arkadaşlar testesteron düzeyim 3.64
yaşım 27 bekarım
diane 35 androcur türlü ilaçlar kulandım testesteronum düşsede tüylenmede değişiklik olmuyodu
2 senedir ilaç kullanmıyorum geçmeyen sivilcelerim var(2 defa roacutan kullandımgeçti anca yeniden çıktı)
tüylenme kendimi bildim bileli kasık kenarlarımda bacak içlerim bacaklarımda fazlaca
saçlarım çok cılız dökülme yok ama çok cılız.
sanırım bu sorunların nedeni tekrarlayan testesteron yüksekliğim
ben artık ilaç kullanmak istemiyorum hem kilo yapıo hemde yumuralıklar tembelleşio zaten kalıcı çözümde olmuyo bitkisel önerilerinizi acil olarak bekliyorum benle aynı sorunu yaşayan arkadaşarda lütfen yazssın _

yoıkmu benle aynı problemi olan kimse :KK43:

yaşım 27 bekarım
diane 35 androcur türlü ilaçlar kulandım testesteronum düşsede tüylenmede değişiklik olmuyodu
2 senedir ilaç kullanmıyorum geçmeyen sivilcelerim var(2 defa roacutan kullandımgeçti anca yeniden çıktı)
tüylenme kendimi bildim bileli kasık kenarlarımda bacak içlerim bacaklarımda fazlaca
saçlarım çok cılız dökülme yok ama çok cılız.
ben artık ilaç kullanmak istemiyorum hem kilo yapıo hemde yumuralıklar tembelleşio zaten kalıcı çözümde olmuyo bitkisel önerilerinizi acil olarak bekliyorum benle aynı sorunu yaşayan arkadaşarda lütfen yazssın _

bendede aynı problem var canım ama ben sadece diane 35 kullandım 6 ay boyunce pko teşhisi de koydular aynı zamanda bende artık ilaç kullanmak istemiyorum ayrıca şu tüylenmeden de nefret ediyorum lazer tedavisi bile başlatamıyorum tedavinizi sonlandırıp öyle gelin diyo yoksa tüylenme illeti yeniden nüksediyormuş offfff nedir bu çektiğimiz ya

bende de aynı problem var..pko olduğumu düşünüyorm ama hamile kalmkata hiç zorlanmadım.sadece kilolarım 165 cm boyum 63 kiloyum.sivilcelerlim hala çıkıyo..diane 35 kullandım aldactone kullandım ama hiç düzelmedi..cildimi çok yıprattım yook piling yok temizleme derken nemlandirmeyi unuttum..simdi pişmanım olan kötü cildim de çok hassaslaştı.yapım bu dedim ve uğraşmayı bıraktım onları sevmeyi ve birlikte yaşamayı öğrendim..

arkadaşlar şu anda tek sivilcem kalmadı .umarım tekrar çıkmaz.

TEDAVİ SÜRECİMDE KULLANDIKLARIM:
1-DOKTORUN YAZDIĞI 2 TANE ANTİBİYOTİK 10 GÜN)
2-AVON AKNELİ CİLTLER İÇİN TEMİZLEME JELİ
3-HAFTADA İKİ KEZ KİL MASKESİ(MADEN SUYUYLA)
4SABAHYAĞSIZ NEMLENDİRİCİ ÜSTÜNEİSOTREXİN JEL VE CLİNDOXİL
5-ECZACIMIN YAPTIĞI SİVİLCE KREMİ SADECE SİVİLCENİN ÜZERİNE
6-AKŞAM SICAK SİRKELİ SUYLA KOMPRES
7-SİRKELİ SUYLA KOMPRESTEN SONRA ECZACININ YAPTIĞI LEKE KREMİ YARIM SAAT ARAYLA 2 KAT.
İÇTİĞM BİTKİ ÇAYLARI
1-ASLAN PENÇESİ,CİVAN PERÇEMİ,ÇOBAN ÇANTASI,ADAÇAYI KARIŞTIRIP DEMLEDİM İÇTİM
2-HAYIT TOHIUMU (GÜNDE YARIM ÇAY KAŞIĞI
3-MAYDANOZ,KİRAZ SAPI,ISIRGAN OTU,SOĞAN(HEM ADET DÖNEMİNDEN OLUŞAN ÖDEMİ ATIYO HEMDE ISRGAN VE MAYDANOZ SİVİLCEYE FAYDALI)

arkadaşlar şu anda tek sivilcem kalmadı .umarım tekrar çıkmaz.

TEDAVİ SÜRECİMDE KULLANDIKLARIM:
1-DOKTORUN YAZDIĞI 2 TANE ANTİBİYOTİK 10 GÜN)
2-AVON AKNELİ CİLTLER İÇİN TEMİZLEME JELİ
3-HAFTADA İKİ KEZ KİL MASKESİ(MADEN SUYUYLA)
4SABAHYAĞSIZ NEMLENDİRİCİ ÜSTÜNEİSOTREXİN JEL VE CLİNDOXİL
5-ECZACIMIN YAPTIĞI SİVİLCE KREMİ SADECE SİVİLCENİN ÜZERİNE
6-AKŞAM SICAK SİRKELİ SUYLA KOMPRES
7-SİRKELİ SUYLA KOMPRESTEN SONRA ECZACININ YAPTIĞI LEKE KREMİ YARIM SAAT ARAYLA 2 KAT.
İÇTİĞM BİTKİ ÇAYLARI
1-ASLAN PENÇESİ,CİVAN PERÇEMİ,ÇOBAN ÇANTASI,ADAÇAYI KARIŞTIRIP DEMLEDİM İÇTİM
2-HAYIT TOHIUMU (GÜNDE YARIM ÇAY KAŞIĞI
3-MAYDANOZ,KİRAZ SAPI,ISIRGAN OTU,SOĞAN(HEM ADET DÖNEMİNDEN OLUŞAN ÖDEMİ ATIYO HEMDE ISRGAN VE MAYDANOZ SİVİLCEYE FAYDALI)
Merhaba bu çaylar sivilce dışında tüylenmeye iyi geldi mi ya da onlar için başka çözüm buldunız mu

Genelde bu tür sorunlar direk hormonal bozukluklardan dolayı olur diye ilk jinekoloğa gidilir sonra da endokrinolojiye gidilir. Çoğunlukla hormonal bozukluklar için test yapıyorlar (adını unuttum) yada bu tür şeyleri tetikleyen bir şeyler var mı diye bakılıyor. Bu genelde hormon oldukları düşündükleri yiyeceklerle oluyor onu da kısa süre bırakma süresinde filan test ediyorlar. Bence gitmediyseniz gidin. Asıl sorunu bilmeden bin bir krem kullanmayın derim

Kaç yıl geçti aradan hayat işte o zaman yüksek erkeklik hormonu ile uğraşıyordum sivilce tuylenme şu an dheaso4 de testesteron da sınırın altında düşük ve halen sivilcelerle savaşıyorum üstelik yumurtalık rezervim de düştü :KK43:

yaşım 27 bekarım
saçlarım çok cılız dökülme yok ama çok cılız.im de testest
abla merhaba ben 19 yaşındayım kıllanma sorunuyla alakalı doktora gittim bana ilk baş pcos teşhisi kondu benimde testesteron hormonum yüksek total testesteronum 183 çıktı . 3 ay diane kullandım daha sonra bana genetik testi yapıldı ve pcos değil konjenital adrenal hiperpilazi oldugum soylendi genetiğimde varmiş doğustan . şimdi tekrar bakıldım bu sefer doktor diane ve androcur yazdı bu ay başlıyorum . benim merak ettiğim bu androcur sen de hiç yaramadı mı ve ne gibi etkileri oldu ben de artık bu kıllanmadan kurtulmak istiyorum başka bilen arkadaşlar da yazabilirse sevinirim

Ya banada testesteron onleyici ilaclar lazim andcorur diane 35 gibi elinde olan icinden kullanilmista olur satin alabilirim

X