bebeğinizle konuşuyormusunuz?

G

gLLcNN

Ziyaretçi
kızlar bebeğinizle konuşmaya başladınız mı? bütün doktorlar bebeklerimizle konuşmamız gerektiğini, onların artık tamamiyle bizi duyduklarını ve anne babalarının seslerini ayırt edebildiklerini söylüyorlar. ne mucizevi birşey değil mi? insan inanmakta bile zorlanıyor. ben ninni söylüyorum bebeğime karnımı okşayarak, minik minik tepkiler veriyor bana. ama babasıyla arası pek iyi değil. tama kaynaşamadılar daha. babası ne zaman karnıma elini koysa, o yerinde durmayan zıpır bi anda duruyo:) çok gülüyorum hallerine:) babası elini çekiyo bizimki hareketleniyo:) tam bir iç savaş yaşanıyor aralarında:) sanırım beni paylaşamıyorlar:) sizde ne var ne yok? babayla araları nasıl bebeklerinizin?

bizim oğluşta kıpır kıpır. onunla bende sürekli konuşuyorum yaptıklarımı anlatıyorum. birde çok komiktir işyerinde bir hayli toplantılar oluyor ve benimki sessizlikte bir kişi konuştuğu zaman çıldırıyor. sanki küçük beyimiz konuya yorum yapıyor:)) zaten iş arkadaşlarım dalga geçiyor "bu şimdiden iletişim uzmanı olarak doğacak diye:))
babamıza gelince bizdede var böyle bir sorun. tam kıpırdadağı zaman eşim elini koyuyor bizimki sus pus o elini çekiyor başlıyor hoplayığ zıplamaya. benim dışarıdanda farkediliyor artık hareketler. eşimde izlemekle kalıyor:)) birde sabhaa karşı eşime sarıldığımda vuruyor:)) kıskanç:KK66:) hatta eşim bak ufaklığa sen şimdiden kıskanıyor bizi diyor. oda tekmelerini hissediyor arkadan:KK66:)

dışarıdan çok fazla belli oluyor artık. geçen akşam annemle babam bizdeydi bi anda bi başladı bizimki ordan oraya atlayıp zıplamaya karnımı ellerimle nasıl kapatacağımı şaşırdım.eşimde görmüş karşıdan bi başladı gülmeye baya komik bi durum oldu:)
bizimki açlığa ve gürültüye hiç gelemiyor. ben açken yada çok sesli bi ortamdayken hiç hareket etmiyor. karnım doyunca yada bulunduğum yer sessizleşince başlıyor tur atmaya:) bi kaç kez hıçkırma nöbetlerine de denk geldim. onu dinlemek hayatın en keyifli şeyi:) müthiş bi duygu.rabbim herkese tattırsın..

bende konusuyorum bebeyimle .aslinda oglumdan cok vakit kalmiyo.yatarken iyigeceler diliyorum .bazende hadi annecim tekme at diyorum inanin atiyor:emir_bebek:hatta esimle test yaptik esim kendini yirtti ona tepki vermedi .kizim hadi anneye tekme at dedim oyle bir vurduki esimin elide karnimdaydi inanin cok korktu.:dance:ama benim kiz sanirim cok sinirli cadi olucak.doktora her gittigimizde utrasyona girdigimizde karnimi gormek icin aletle bakiyolarla.oyle bi sinirleniyoki .doktor nereye bakarsa bi tarafinya cek sunu der gibi itekliyor cihazi.esim her elini karnima koydugunda basliyo cek elini dercesine vuruyor .ay cok keyfine duskun .bide karnimda saat tuttum her iki saate bi uyaniyor.anniyacaginiz kizim dogunca uyku yok bana.allah bebeklerinizi sizlere bagislasin.allah korusun:nazar::nazar::nazar:

benim eşim karnıma elini koyunca bizimkide duruyor. ve onun sesini duyuncada duruyor. hareketler bir süredir dışardanda fark ediliyor. biirde tekme dışında bu aralar sanki geriniyor kızım resmen itekliyor. müzik dinletince ben konuşunca dahada hareket ediyor.

desenize bütün bebekler babalara düşman:) annelerini kimseyle paylaşmak istemiyorlar demekki:)
bide dün temizlik akşam temizlik yapıyordum evimde, sehpaya eğildim tozunu almak için vurmaya başladı:) ayağa kalkıyorum duruyor. başka bi yere eğiliyorum yine vuruyor:) sinir oluyor heralde yeri daralınca:) bide elini ayagını karnıma cok bastırıyor. bi anda karnım bitarafa dogru sivriliyor. parmagımda tık tık vuruyorum minik minik, ozaman çekiyor kendini geri.yoruldugum zamanlarda biryere oturunca da başlıyor yuvarlanmaya ordan oraya.annemde diyoki yorulunca yapar öyle diyo.uzandıgında yeri cogaldıgı için dönmeye baslıyo diyo. sizde de oluyor mu böyle seyler?

desenize bütün bebekler babalara düşman:) annelerini kimseyle paylaşmak istemiyorlar demekki:)
bide dün temizlik akşam temizlik yapıyordum evimde, sehpaya eğildim tozunu almak için vurmaya başladı:) ayağa kalkıyorum duruyor. başka bi yere eğiliyorum yine vuruyor:) sinir oluyor heralde yeri daralınca:) bide elini ayagını karnıma cok bastırıyor. bi anda karnım bitarafa dogru sivriliyor. parmagımda tık tık vuruyorum minik minik, ozaman çekiyor kendini geri.yoruldugum zamanlarda biryere oturunca da başlıyor yuvarlanmaya ordan oraya.annemde diyoki yorulunca yapar öyle diyo.uzandıgında yeri cogaldıgı için dönmeye baslıyo diyo. sizde de oluyor mu böyle seyler?

annecim otur dinlennn aaaaa benide icinde yoruyosun diyo benimkide boyle seyler yapiyo.yani simdiden bizi ellerinde oynatiyolar bazen ben bebeyimin rahatsizligini hissedince temizlik yaparken tamam annem dinlenelim diye oturuyorum.yandik kizlar:)))

bizimkinin babasına olan inadı hala devam ediyor.ne zaman elini koysa karnıma, yerinde durmayan zıpır bir anda duruveriyor. dün eşimle internette dolaşırken buğra ismi gözüme çarptı dedim erkek olursa buğra da güzel isim dimi hayatım dedim.bizimki bi anda yuvarlandı içerde:) görmeliydiniz eşimle birbirimize bakakaldık. artık herşeyi anlıyor ve tepkiler veriyor.
bazen okdr çok kıpırdıyorki,canımı acıtıyor.diyorumki annecim canım yanıyor hadi biraz uyu dinlen lütfen diyorum.koca çocuk gibi duruveriyor. o annesinin minik kuzusu. artık sabırsızlanıyor bize kavuşmak için.içeriye sığamamasından belli. bizde sabırsızlanıyoruz ama vakti dolmadan gelmesin benim akıllı bebeğim. gelişimini tamamlasın öyle gelsin. sağlıklı ve ömürlü gelsin inşallah.

valla kızlar benim kız biraz oynak olacak galiba.. hiç yerinde durmuyor.. müzik duysun başlıyor harekete.. adını söylediğimde bana cevap veriyor.. ama babasına naz yapıyor.. ona fazla cevap vermiyor.. babası elini koyduğu anda hareketi bırakıyor.. yerim onu ben yaa..........

X