Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Babaannenin bakması

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Kisin cok hastalandigini dusunuyosaniz
Bakici tutun kisi atlatana kadar
Siz haftanin 5gunumu calisacaksiniz
Evet öğretmenim maalesef 5 gün
Doğurmuş ama bakmamis diyorsunuz 😁
Endisenizi anlıyorum. Ben de ilk başlarda zor biraktim. Gerçi iş için değildi daha kısa süre ama insan tedirgin oluyor tabi. Zamanla geçer ve alışırsıniz. Tembihleyin rahatsız olabileceğiniz konularda. Bakıcı bulmak zor güvenilir biri olması önemli.
Tabii bakıcı güvenilr zoe en azından babaannesi üstüne düşer yapabildiği kadarıyla, o konuda haklısınz
1 gun babanne bakip diger 4gun bakici gelebilir
Eger sizde 1 gun calismadiginiz gun olursa 3 gun bakici gelir.
Bahar da krese verin. Suan cocugunua kac yasindaydi orayi atlamisim kbakmayin
Aklıma şu geliyor en mantıklı seçenek olarak, babaanne her gün evde olacak şekilde yarım gün de bakıcı gelebilr. Birlikte bakabilrler. Hem ev işi hem çocuk bakımı olabilr diye düşünüyorm. Bu şekilde olur mu siz tecrübeli annelere soruyorm 🙏 gerçekten zormuş çocuğu bırakıp çalışma hayatına dönme 😪 insan yavrusuna kıyamıyo. Gözümün önünde olsn istiyorm hep daha küçük sanırm o yüzden mantıklı düşünemiyorum

Evet öğretmenim maalesef 5 gün

Tabii bakıcı güvenilr zoe en azından babaannesi üstüne düşer yapabildiği kadarıyla, o konuda haklısınz

Aklıma şu geliyor en mantıklı seçenek olarak, babaanne her gün evde olacak şekilde yarım gün de bakıcı gelebilr. Birlikte bakabilrler. Hem ev işi hem çocuk bakımı olabilr diye düşünüyorm. Bu şekilde olur mu siz tecrübeli annelere soruyorm 🙏 gerçekten zormuş çocuğu bırakıp çalışma hayatına dönme 😪 insan yavrusuna kıyamıyo. Gözümün önünde olsn istiyorm hep daha küçük sanırm o yüzden mantıklı düşünemiyorum
Evde hem bakici hem babanne icin yorum yapamicam, cunku yasadigim yerde bakici sistemi yok hic tecrubem yok bu konuda
Ama mantikli geliyor yinede
Bilen arkadaslar yorumlarsa daha iyi olur
Bizim burda 3aylik bebekleri krese birakiyolar. 2bucuk yasindada okula basliyor 🤷🏻‍♀️
Cocugunuz kac yasindaydi

Evde hem bakici hem babanne icin yorum yapamicam, cunku yasadigim yerde bakici sistemi yok hic tecrubem yok bu konuda
Ama mantikli geliyor yinede
Bilen arkadaslar yorumlarsa daha iyi olur
Bizim burda 3aylik bebekleri krese birakiyolar. 2bucuk yasindada okula basliyor 🤷🏻‍♀️
Cocugunuz kac yasindaydi
1 yaşında şu an, bıraktığmda 1 yaş 9 aylık olacak. nerde yaşıyordunz siz

Merhaba anneler,
Çocuğm 1 yaşını geçti. 2 yaşa doğru işe başlayacağım babaannesi gelip bakacak ama benim endişelerim var. Dikkatsiz biraz ve yaşı da 60 fln. Bakamaz ağzına bişey alır tıkanır, düşer gözüne vs zarar gelir fln diye korkuyorm. Biliyorm ben bakarken de olabilir oluyor da zaman zaman düşüyor vs... Ama annelik iç güdüsü mü desem endişesi mi desem. Bakacağı vakte daha var ama şimdiden nası bırakıcam yavrumu napıcam, bensiz napar diye düşünmeden edemiyorum
Baktırmam valla açıkcası 1 saat idare etsin diye bırakınca bile gözüm arkada kalıyor ki mümkün oldukça bırakmam da sonuçta benim çocuk yetiştirme tarzımla onun ki çok farklı yıllar önce oldugu gibi değil ha kendi şekline uygun gayet güzel bakar ama benimle uyuşmuyor

Sizin ki 1 yaşını geçmiş benim bebeğim 4 aylık babaannesi bakıyor 😶 benimde çok endiselerim var fakat yapacak bsey yok. En azından bakicidan daha iyi bakiyordur diye düşünüyorum... Sonuçta kendi canı kanı bilerek ya da bilmeyerek zaraar vermek istemez. Biraz rahat olmak gerek bence çok kafaya takarsaniz calisamazsiniz.

Ha ben sizin yerinizde olsam benim çocuğum o yaşta olsa direkt olarak kreşe veririm. Sabahları kendim bırakırım kreş çıkış saati bana veya uymuyor ise babaannenden sdce çocuğu kreşte almasını rica ederim.

kreşe 3 yaşında verilmeli o zamana kadar babaanne baksın çok kafaya takacaksanız oturun çocuğunuza kendiniz bakın
daha başka sorunlarınız da olacak sanırım onları da kafa takacaksınız memnun edemez sizi , herşeyi göze alacaksanız baktırın , ufak ayrıntılara takılacaksanız olmayacak o bakma işi , o tatlı rahatınız bitecek haberiniz olsun çok şeye gözünüzü kapatacaksınız

Benim annem de kardeşimin ogluna 3 aylikken bakmaya basladi 60 yaşında kadin her sabah işe gider gibi yagmur demedi kar demedi torunum yollarda üşümesin diye kalkti evine gitti aksam da kendi evine geldi..babam hergun servis gibi annemi goturdu getirdi..torunu cani gibi bakti tertemiz ekstra olarak gelin hanimin kaprislerini cekti onu yedirme bunu verme şu saatte uyusun bu saatte kalksın bakıcı gibi anneme herseyi söyledi annemde oglunun ve pek tabi torunu hatiri icin her lafini yuttu..3 yaşına geldi kreşe verdiler saol anne baktin buyuttun demediler bebegimi ellerin elinde bırakmadin demediler ...
Oyuzden lutfen babaannesine baktirmayin siz daha simdiden kadina guvenmiyorsunuz buraya konu açtığıniza göre ...bari kadincagizin günlerini bebekle uğraşmakla harcamayin kalpde kirmayin laflarinizla incitebilirsiniz istemeden yada isteyerek ..kendinizide bunaltmayin aman kaynanam darilcak falan filan diyr .cok pim pim biriyseniz bakici tutun ona istediginiz lafi sölersiniz istwdiginiz kadar güvenin guvenecek biri bulursaniz tabi :/

kreşe 3 yaşında verilmeli o zamana kadar babaanne baksın çok kafaya takacaksanız oturun çocuğunuza kendiniz bakın
daha başka sorunlarınız da olacak sanırım onları da kafa takacaksınız memnun edemez sizi , herşeyi göze alacaksanız baktırın , ufak ayrıntılara takılacaksanız olmayacak o bakma işi , o tatlı rahatınız bitecek haberiniz olsun çok şeye gözünüzü kapatacaksınız
Tatlı rahat derken? Ordan oturup ahkam kesmek kolay dimi? Yardım için buraya yazıyorm. Kendim zaten ücretsiz izin alarak her şeyden feragat ederek bakıyorm. Devlette öğretmenim hakkım bu kadar... 2 yaşa kadar getiricem zaten. 1 gece bile ne anneme ne kvme baktırdım. Her şeyiyle kendim ilgilendim. Kendimi unuttum resmen. Her gün aktivitesi kitabı İngilizcesi,pianosu...emek veriyorum bu kadar endişe hakkım bence!

Benim annem de kardeşimin ogluna 3 aylikken bakmaya basladi 60 yaşında kadin her sabah işe gider gibi yagmur demedi kar demedi torunum yollarda üşümesin diye kalkti evine gitti aksam da kendi evine geldi..babam hergun servis gibi annemi goturdu getirdi..torunu cani gibi bakti tertemiz ekstra olarak gelin hanimin kaprislerini cekti onu yedirme bunu verme şu saatte uyusun bu saatte kalksın bakıcı gibi anneme herseyi söyledi annemde oglunun ve pek tabi torunu hatiri icin her lafini yuttu..3 yaşına geldi kreşe verdiler saol anne baktin buyuttun demediler bebegimi ellerin elinde bırakmadin demediler ...
Oyuzden lutfen babaannesine baktirmayin siz daha simdiden kadina guvenmiyorsunuz buraya konu açtığıniza göre ...bari kadincagizin günlerini bebekle uğraşmakla harcamayin kalpde kirmayin laflarinizla incitebilirsiniz istemeden yada isteyerek ..kendinizide bunaltmayin aman kaynanam darilcak falan filan diyr .cok pim pim biriyseniz bakici tutun ona istediginiz lafi sölersiniz istwdiginiz kadar güvenin guvenecek biri bulursaniz tabi :/
Peki siz benim emeğimi bilmeden. Kvmi tanımadan nasıl bu yorumu yapıyorsunz. Bakınız yukarıda yazmışlar. Müge anlı izleyerek çocuk bakan var. Sizin çocuğnz değersizse bilemem.
Sadece güvenilir olmayla bitmiyor. Eğitimi de var bu işin. Ben zaten bakıcıyla babaanne birlikte seçenek düşünüyorm onu da sormuşm bakın.

Yaştan ziyade hareketler ve mantık önemli. Kimi insan erkenden çöker, çocuğun enerjisine yetişemez. Kimisi de 70 yaşında olsa bile dinçtir gözü açıktır. Eğer siz o güveni hissedemiyorsanız çocuğunuzu bırakmayın. Ama öncesinde çaktırmadan deneme yapın, örneğin kayınvalidenizi çağırın çocukla onun ilgilenmesini sağlayın siz oradayken. Eve kamera taktırmak da bir tercih mesela. Bir arkadaşımın bebeğine anneannesi bakmasına rağmen evde kamera var işe geldiği zaman arada açıp izliyor.

Yaştan ziyade hareketler ve mantık önemli. Kimi insan erkenden çöker, çocuğun enerjisine yetişemez. Kimisi de 70 yaşında olsa bile dinçtir gözü açıktır. Eğer siz o güveni hissedemiyorsanız çocuğunuzu bırakmayın. Ama öncesinde çaktırmadan deneme yapın, örneğin kayınvalidenizi çağırın çocukla onun ilgilenmesini sağlayın siz oradayken. Eve kamera taktırmak da bir tercih mesela. Bir arkadaşımın bebeğine anneannesi bakmasına rağmen evde kamera var işe geldiği zaman arada açıp izliyor.
Kadinin kameradan haberi varmi peki bu hem bir suç hemde bir annenanne icin onur kırıcı birsey

Kadinin kameradan haberi varmi peki bu hem bir suç hemde bir annenanne icin onur kırıcı birsey

Evet haberi var, mesela salondaysa anneanne de açıp izliyor bebeğin odasına bakıyor uyanmış mı diye :) bazen çocuk kendi kendine oynarken bakalım napacak deyip özellikle yanına gitmiyor kameradan takip ediyor. Çocuk 2 yaşında. Belki ben anlatırken garip durmuştur ama anne-kız aralarındaki ilişki çok samimi olduğu için bunu dert etmiş gibi görünmüyorlar.

X