Ateş ve yardım

melisssanur

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
107
12
23
18 aylık oğlum bugün sabah hafif ateşlendi dişten olduğunu düşündüm ve calpol verdim iyiydi ama akşam 8 den itibaren şiddetli derecede ateşi var eşim işte yanımda yok tekim acilede gitmek istemiyorum kızımda var çünkü bırakamam 39.3 filan oldu şimdi bez koydim biraz düştü ama bide aşırı huzursuz uyumuyo hiç yanlış anlamayın ve eleştirmeyi tabiki uyusun demiyorum ama ben aşırı derecede yorgunum bugün bir saat uyusam kendime gelicem ama çok ağlıyor uyumuyo ateside düşüyor ama geri çıkıyor napabilirim fikri olan var mı

18 aylık küçük bir bebek . Keşke acile gitme imkanınız olsa . İç ateşde olabilir . Ben çocuklarda ateşten çok korkarım Allah korusun

18 aylık küçük bir bebek . Keşke acile gitme imkanınız olsa . İç ateşde olabilir . Ben çocuklarda ateşten çok korkarım Allah korusun
Şimdi gitsem yine aynısı olucak evde kızım 5 yaşında onuda bırakamam ki o yüzden evde dusurmem gerek bez koyuyorum ama uyumuyo ağlıyor bu seferde

Acile gitmeniz en iyisi. Gidemiyorsanız ılık duş aldırın. Su soğuk olmasın ama. Balkona çıkarın soğuksa. Koltukaltına, alnına ve kasıklarına ıslak bez koyun. Tekrar calpol verin, son 2 saat içinde vermediyseniz

Evin ısısı iyiyse ılık duş aldırın güzelce kuruladıktan sonra ince giydirin. İlaç vereli 4 saat geçmişse yine verin diyeceğim ama ben bu konuda (ilaç) hiç tecrübeli değilim.
Çocuğum 2 kez ateşlendi, doktor ateşten korkmayın çok ani değişimlerde sorun olur demişti.

Bizim burdaki devlet acil, çok kalabalık gidince calpol veriyor evde takip edin deyip geri yolluyorlar.

Ateş durumu tehlikeli. Artış gosterme eğiliminde olacak. Bilhassa çocuklarda kritik öneme sahip. Huzursuz olması da normal. Bunları biliyorsunuz sanıyorum.
En azından 112'yi arayın; sizi yonlendirsinler. Yeter ki tek başınıza hareket etmeyin.
Geçmiş olsun yavrucaga.

Dolven varsa onu verin ateşin çıkmasını daha uzun süre engelliyor. Düşünce ateşi uyuyun dinlenin sizde ama 4-6 saatte bir ilaç vermeyi ihmal etmeyin. Benim doktorum ilaçtan sonra ateş 1 derece bile düşüyorsa o tehlikeli değil der hep. Siz yine de kontrollü olun tabi.. Çok geçmiş olsun 🌸

Ateş varsa enfeksiyon vardır ya boğaz ya kulak yada idrar yolu enfeksiyonudur .aklıma bunlar gelir benim . İlaçlar sadece düşürür iyilesmesi için doktora gitmen gerekli. Şimdilik ilaç vereli 4 saat olduysa gene verebilirsin. Ilık bir duş aldirabilirsin soğuk değil ılık olsun..ıslak bir bezle koltuk altı, dirsek içi, diz arkası , alnına kompleks yapabilirsin.simdilik bunlar düşürebilir. Fakat doktora gidin mutlaka. Geçmiş olsun.

Limon suyunu hafif isitin biraz tuz koyun icine yarim saate dusuruyor,benim sıtma gibi tutan atesimi dusuruyor tarifi veren teyze cocuk buyuk farketmez demisti
Bunu okuyunca aydınlandim. Elle sıkılmış limon suyu değil mi ? Miktarlar önemli mi ? Ne kadar tuz ne kadar limon suyu gerekli ?

Ben doktora gittim geldim crp yüksek çıktı 97 wbc 30 çıktı yatış verdi yatirmadim yarın kendi çocuk doktoru gorucek bakalim

Ateş varsa enfeksiyon vardır ya boğaz ya kulak yada idrar yolu enfeksiyonudur .aklıma bunlar gelir benim . İlaçlar sadece düşürür iyilesmesi için doktora gitmen gerekli. Şimdilik ilaç vereli 4 saat olduysa gene verebilirsin. Ilık bir duş aldirabilirsin soğuk değil ılık olsun..ıslak bir bezle koltuk altı, dirsek içi, diz arkası , alnına kompleks yapabilirsin.simdilik bunlar düşürebilir. Fakat doktora gidin mutlaka. Geçmiş olsun.
Kanında enfeksiyon varmış crp98 wbc30 çıktı doktor yatış verdi yatirmadim yarın kendi çocuk doktoru gorucek

X