Almanya’da 4200 € mu Dubai’de 28bin dirhem mi yoksa Tr mi??

Jajinda

Weird is a side effect of awesome.
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2012
612
457
Selam kızlar,
Yine size geldim yine bi kariyer muhabbeti Dubai’de ve Almanya da olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. Konu şu aslında, bi bebeğim Allah isteyen herkese nasip etsin 10aylık bi süre ben calısmayacagım eşim tek başına çalışıyor. Türkiye’de elimize geçen para gayet iyi aslında Allah olmayanlara versin 🙏🏻 zengin değiliz asla ama orta gelirin bi tık üstü diyim. ama bilirsiniz Çalışma şartları baya kötü kazanıyorsun ama yemek molasında bile bazen işin çıkıyor ve bu kimsenin umrunda değil Avrupa’da bunun bile hakkını alıyorsun. Almanya’da brüt maaştan bahsediyorum 4200 € yuvarlak hesap kasmadan rahat bi şekilde yaşanır mı ? Veya Dubai’de 28bin dirhem (net maaş) daha iyi bir teklif mi ? Yada salak salak konuşma trde gayet iyisin kaşınma mı dersiniz? Bu arada Almanya’da hahn bölgesinde bu kez teklif. Dubai de de AirPort’a yakın bölge. (Ek olarak Almanya’da 4200brüt ama daha sonra ben de calısmaya başlarsam mühendisim o civar da ben alırım ama bi süre 4200 ile yasamamız gerekiyor.)

Selam kızlar,
Yine size geldim yine bi kariyer muhabbeti Dubai’de ve Almanya da olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. Konu şu aslında, bi bebeğim Allah isteyen herkese nasip etsin 10aylık bi süre ben calısmayacagım eşim tek başına çalışıyor. Türkiye’de elimize geçen para gayet iyi aslında Allah olmayanlara versin 🙏🏻 zengin değiliz asla ama orta gelirin bi tık üstü diyim. ama bilirsiniz Çalışma şartları baya kötü kazanıyorsun ama yemek molasında bile bazen işin çıkıyor ve bu kimsenin umrunda değil Avrupa’da bunun bile hakkını alıyorsun. Almanya’da brüt maaştan bahsediyorum 4200 € yuvarlak hesap kasmadan rahat bi şekilde yaşanır mı ? Veya Dubai’de 28bin dirhem (net maaş) daha iyi bir teklif mi ? Yada salak salak konuşma trde gayet iyisin kaşınma mı dersiniz? Bu arada Almanya’da hahn bölgesinde bu kez teklif. Dubai de de AirPort’a yakın bölge. (Ek olarak Almanya’da 4200brüt ama daha sonra ben de calısmaya başlarsam mühendisim o civar da ben alırım ama bi süre 4200 ile yasamamız gerekiyor.)
Her iki seçenekte tr’den çok daha iyi duruyor:)

valla net bi şey söyleyemiyoruz bugün geçinirsin dediğimiz tutarla yarın geçinemiyorsun…
Evet doğru da bugün ve yarın geçinmek için aylık ne kadar kazanmak lazım cidden ne düşündüğünüzü merak ediyorum ? Mesela 50bin mi 100bin mi gerçekçi olarak soruyorum

Evet doğru da bugün ve yarın geçinmek için aylık ne kadar kazanmak lazım cidden ne düşündüğünüzü merak ediyorum ? Mesela 50bin mi 100bin mi gerçekçi olarak soruyorum
kira yoksa 50 bin yaşamaya yetebilir
mesela elektronik harcamalar yapılacaksa, sürekli benzinli arabayla uzun yol gitmek gerekiyorsa ya da bir şey sahibi olmak istiyorsak 100.000

Ben Almanya’yı seçerdim. Dubai ne kadar gelişmiş olsa da Arap ülkesi. Rahat bir hayat süremeyebilirsiniz
Onu araştırdım birleşik Arap emirlikleri ama %10u Arap halkın onları da öğreniyormuşsunuz çünkü inanılmaz zenginleşmiş ve Dubai dünyanın en güvenli ülkeleri arasında 4.sırada . Bi Arap ülkesi gibi asla değil yani ben Dubai’nin sıcağından korkuyorum acıkcası baya sıcak 40 derece üstünü görüyor

Onu araştırdım birleşik Arap emirlikleri ama %10u Arap halkın onları da öğreniyormuşsunuz çünkü inanılmaz zenginleşmiş ve Dubai dünyanın en güvenli ülkeleri arasında 4.sırada . Bi Arap ülkesi gibi asla değil yani ben Dubai’nin sıcağından korkuyorum acıkcası baya sıcak 40 derece üstünü görüyor
Öncesinden ziyaret etme şansınız var mı turistik olarak

Evet var ama bebek 10aylık sıcağı etkiler mi diye emin değilim
Uzun süre yaşama planı da oraları hiç görmeden olmuyor. İnsan bazen çok güzel şehirlere bile kendini ait hissedemeyebiliyor. Zor bir yol ayrımındasınız. Allah yardımcınız olsun

4200 € brüt maaş ile Almanya'da geçinirsiniz ama okadar. Vergiler ve kiralar yüksek, dil öğrenmek ve oranın bürokrasisiyle boğuşmak zorundasınız. Dubai çok pahalıdır, eğer bu maaş ile orada da geçinebilirseniz muhakkak orayı seçerdim. Irkçılığa maruz kalmazsınız, Almanya gibi asla sıkıcı değil, İngilizce de yeterli. Sıcağa da alışırsınız.

Uzun süre yaşama planı da oraları hiç görmeden olmuyor. İnsan bazen çok güzel şehirlere bile kendini ait hissedemeyebiliyor. Zor bir yol ayrımındasınız. Allah yardımcınız olsun
evet doğru aslında en iyisi 6ay yaşamak lazım ama yapamam işte:KK43: bebeğim için istiyorum onun geleceğini hazırlamak için Almanya’da daha iyi bir eğitim alabilir Türkiye’de eğitim ciddi sorunlar yaşıyor malum. İstanbulda zaten güvenlik açısından o kadar kötü bir şehir ki bence biz Allah’a emanet yaşıyoruz. Zaten sıralamada da sonlarda .. aidiyet e gelirsek İstanbul’a da ait hissetmiyorum bana göre değil böyle keşmekeş bi şehir korkuyorum istanbuldan dışarı bile doğru dürüst çıkmam. Cidden zor bi karar Allah hayırlısını nasip etsin o bilir ancak hangisi iyi olur bizim için 🤲🏻

4200 € brüt maaş ile Almanya'da geçinirsiniz ama okadar. Vergiler ve kiralar yüksek, dil öğrenmek ve oranın bürokrasisiyle boğuşmak zorundasınız. Dubai çok pahalıdır, eğer bu maaş ile orada da geçinebilirseniz muhakkak orayı seçerdim. Irkçılığa maruz kalmazsınız, Almanya gibi asla sıkıcı değil, İngilizce de yeterli. Sıcağa da alışırsınız.
Bir müddet geçirebilirsem zaten sonra ben de calısacagım ve bir o kadar da ben kazanırım o zaman daha belki para biriktirme yapabilecek duruma gelirim . Çocuk yardımı da olacak. Merkezi bi yerde değil de merkez dışında yaşarım sakin bi yerde hem kira uygun olur hem sakinlik seviyorum . Irkcılık hortladı o noktada haklısın ama Dubai sıcakları çok korkutucu ve inanılmaz zenginlik var dediğin gibi 28bin dirhem yeterli mi bunun için emin değilim

Ben Almanya’yı seçerdim. Dubai ne kadar gelişmiş olsa da Arap ülkesi. Rahat bir hayat süremeyebilirsiniz
O öyle değil..bir çok mühendis arkadaşım Dubai'de harikaa. Yeme içme.gezme. yaşama kazanma ve harcama... Almanya'da gettolasmis türk mahalleleri var bende canım lahmacun ister gider yerim mantı ister yerim gibi de bakanlar.oluyor o bakıma.almanya öz yurduna ozlemi hissettirmiyor ama Dubai bambaşka gerçekten herkes gidip gezsin derim çok farklı zaten Türkiye'de de üst düzey kaliteli ekipler oralara göç ediyor. Sağlık sorunu olarak da sanki bir tık daha iyi Almanya'dan malum Avrupa son yıllarda bizdeki sağlık sektörü gibi tabiri caizse cortladı... Çocuklu bir aile için Dubai daha bile.iyi olur .birde dubaie ye gidince bazı firmalar ev yardımı barınak anlamında veriyor Almanya'da herşey sende

X