Premature Bebekler 34+4 te pramature bebeğim dünyaya geldi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Runya22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2016
312
197
34
Arkadaşlar merhaba kan pıhtılaşması yüzünden bir kayp yaşadım 2 yıl sonra tekrardan hamile kaldım iğneler serumlar derken erken doğum yaptım14 gün önce 34+4 te kızımın korrdonu boynuna dolandığı için acil sezeryana alındım suan kızım kuvezde 1910 gr ağırlığında. Emme refleksi gelişmediği için serumla besleniyo ben sürekli sütümü sağıp yolluyorum az az vermeye başladıklarını söylendi fakat ağızla hala beslenemiyo hemen kusuyormuş o yetmezmiş gibi gittikçe sütüm azalıyo çıkana kadar kesileceğinden korkuyorum ona birsey olacak diye aklım çıkıyo sürekli düşününüyorum bilinçsizce ağlama nöbetleri geçiriyorum böyle birdurumu yasayan tecrubeli anneler nasıl bir yol izlediniz emme refleksi ne zaman gelişir eve çıkınca nasıl bakacam neye dikkat etmem gerekir sütüm yetmezse hangi mama verebilirim kafamda birsürü soru var lütfen yardım edin

Merhaba arkadaşım iyi akşamlar bebeğinin kilosu gayet iyi durumda. Emme refleksi tam olarak 36 haftada başlar diye biliyorum. 3 kiloya ulaştığında tam anlamıyla emebilir. 3,5 ay önce 31 hf 1060 gr erkek bebek dünyaya getirdim. İlk günler anne sütünü tolere edemedi. Bağırsakları tam gelişmediği için. Ama zamanla etti. Sende Çan’ını sıkma edecek bağırsakları zarar görmesin diye kustuğunda beslenmeyi kesecekler buna üzülme çünkü ara ara anne sütü vermeyi deneyecekler sonda ile tolere ettikten sonra küvezde gözlemlersin ağzındaki hortumu emmeye aranmaya başladığını sende göreceksin. Bir an önce yavruna kavuşman dileğiyle.
Morelini yüksek tut bol bol süt sağ 250 poşet sağdım 1 buçuk ayda bitti :)

Mama olarak doktor size prematüre mamaları tavsiye edecektir. Anne sütünüz varsa eoprotin anne sütü güçlendiricisi de verebilir doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmem iyi akşamlar tekrar geçmiş olsun

Mama olarak doktor size prematüre mamaları tavsiye edecektir. Anne sütünüz varsa eoprotin anne sütü güçlendiricisi de verebilir doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmem iyi akşamlar tekrar geçmiş olsun
Tesekkür ederim cumartesi randevum var danışacam

Emme refleksi gelişmemiş ağızdan süt vermeyi deniyorlar sürekli kusuyo nasıl olacak burum bilmiyorum
Bırde benım 32.6 da doğan çocuğum anne sütünü ilk zaman kabul etmedı Mide kanaması gecırdı bı kaç gün sonra normale döndü yavaş yavaş sütü arttırarak beslenebıldı. Zamanla herşey yoluna gırer Allah’ın ıznıyle.

36.4 de doğan çocuğumun bıle emme refleksı gelısmemıstı 1 hafta sonra herşey yoluna gırdı. Evımıze dönmüştük. Sıkma canını.

36.4 de doğan çocuğumun bıle emme refleksı gelısmemıstı 1 hafta sonra herşey yoluna gırdı. Evımıze dönmüştük. Sıkma canını.
Şuan kızımın midesine ağızdan sonda takıldı onunla besleyecekler şnsallah hersey yoluna girer

34+5 te doğum yaptım bende geçen sene . Kilosu maşallah iyiydi ama şeker düşüklüğü emme nefes problemi kalsiyum düşüklüğü ve sarılık oldu. 10 gün kuvozde kaldı . Sizin bebeğiniz nasıl oldu ?

X