Evlat Edinme 2 cocugum var koruyucu anne olmak istiyorum çok mu zor?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

-Kristal-

""Guncel:66.1 Hedef:60"".mütemadiyen diyette!
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2016
2.713
3.296
35
İnsan en iyi yaptığı sevdiği şeyi yapmali benimde bu hayatta becerebildiğim şey anne olmak eksiklerim hatalarim olsada evlatlarimla olmak beni dünyaya baglıyor.
4.5 yasinda bir kızım ve 3 yasına girecek bir oğlum var.kızımla yasit bir kız çocuğuna koruyucu aile koruyucu anne olmak istiyorum.
Bir kız çocuğunun hayatına dokunmak istiyorum.aile sıcaklığını hissettirmek istiyorum.
Endişelerim var tabi...
En başta iki cocugum olduğu için çocuk verirler mi?
Cevremdekilere sordum cevapları pek de sıcak iç açıcı olmadi.
Olumlu yaklasmadilar.
Pek de önemli değil sonuç olarak eşim ve benim kararım önemli.
Benim içimde bir heyecan bir korku var acaba uygun gorunur mü çocuklar uyum sağlayabilir mi?
Ne biliyim bunun gibi sorular var.
Aranızda koruyucu aile olan var mi
Bana yardimci olabilir mi
İki cocugum var diye koruyucu aile olmamali miyim yetersiz mi kalırim
Zor ama imkansiz değil sizler gorusunuzu bildirir misinz lütfen

İnsan en iyi yaptığı sevdiği şeyi yapmali benimde bu hayatta becerebildiğim şey anne olmak eksiklerim hatalarim olsada evlatlarimla olmak beni dünyaya baglıyor.
4.5 yasinda bir kızım ve 3 yasına girecek bir oğlum var.kızımla yasit bir kız çocuğuna koruyucu aile koruyucu anne olmak istiyorum.
Bir kız çocuğunun hayatına dokunmak istiyorum.aile sıcaklığını hissettirmek istiyorum.
Endişelerim var tabi...
En başta iki cocugum olduğu için çocuk verirler mi?
Cevremdekilere sordum cevapları pek de sıcak iç açıcı olmadi.
Olumlu yaklasmadilar.
Pek de önemli değil sonuç olarak eşim ve benim kararım önemli.
Benim içimde bir heyecan bir korku var acaba uygun gorunur mü çocuklar uyum sağlayabilir mi?
Ne biliyim bunun gibi sorular var.
Aranızda koruyucu aile olan var mi
Bana yardimci olabilir mi
İki cocugum var diye koruyucu aile olmamali miyim yetersiz mi kalırim
Zor ama imkansiz değil sizler gorusunuzu bildirir misinz lütfen

Çocuğunuzun olması koruyucu aile olmanıza engel bir durum değil, hatta birçok koruyucu ailenin biyolojik çocuğu var. bu yolda çevrenizde olumlu davrananlar olacağı gibi birçok eleştiri de alabilirsiniz. hepsine kulaklarınızı tıkayın. derim. ben de koruyucu ailelik için başvurmuştum ama çocuğum olmadığı için evlat edinmeye yönlendirildim. şuan dünya tatlısı bir kızım var, bin şükür diyorum.

facebook kullanıyorsanız birçok gurup var koruyucu ailelikle ilgili, orada koruyucu aile olan kişilerle iletişime geçebilir, aklınızdaki sorulara daha rahat cevap bulabilirsiniz, neticede sistemin içindeler.

güzel yüreğiniz için sizi canı gönülden destekliyor ve bu yolda sonuna kadar gidebilmenizi diliyorum. bir çocuğun yüzünde oluşan gülümseme herşeye değer çünkü :)

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için.
Rabbim kızınızla sizede büyük bir mutluluk versin.benim isteğimde bir kkz çocuğu.
O kadar içime sindi ki vazgeçmeyi asla düşünmüyorum sonuçta benim hayatım ve ben bir çocuğa umut olabilirsem kol kanat gerebilirsem bu geçici dünyada hiç geçemeyen bir mutlulugum olacak.
Çocuklari seviyorum ama bir daha doğum yapmayı düşünmüyorum.dogurmadan da anne olunur yeterki içindeki evlad aşkı hep olsun.inşallah bu hayalim gerçekleşir

Merhaba. Ben de sizin gibi 2 çocuk annesiyim. Koruyucu aile olmak istiyorum.Biri 5 aylık diğeri 3 yaşında olan 2 kızım var. Açıkçası zaman olarak karar veremiyorum. Yani çocuklarım ilkokula başlayınca 2 veya 3 yaşlarında bir erkek çocuk veya 3 yıl kadar sonra bir kız çocuk mu dusunsem bilemedim. Hem kendi cocuklarim hem de aldigim yavrucak icin daha kaliteli zaman gecirebilecegimiz bir donemde olmasi cok onemli. Iyilik yapmak isterken kotuluk yapmak istemiyorum.Bu konuda tecrübesi veya fikri ilan var mı?

5 aylık bebeginizle zor olur.biraz daha buyumesini bekleyin bence .cocuklarin arasinda en az uc yaş fark olmasi gerekiyormuş.yani koruyucu ailelik yapacaginz çocuk ya kızınzdan uc yaş büyük yada kucuk oluyormuş.bu durumda sıze 6,yaslarinda bir çocuk verilebilir ki okula başlamış olur.sizin için biraz zorlayici olabilir.
Benim düşüncem biraz erteleyin

Ne kadar düşünceli bir davranış. Ileride bende cok isterim. Sizi gönülden tebrik ediyorum.

Sanirim erkek cocugu olana kiz,kiz cocugu olana erkek verilmiyor diye biliyorum. Cok detayli arastirmadim.benimde bebeğim cok minik suan ama ileride insallah destek olmak istiyorum bende.

Konuyu takipte kalacagim. Sevgiler

Bende en az 2 yıl sonra düşünüyordum zaten ama en iyi ihtimal sanırım 6 yıl kadar sonra olur. O zaman benimkiler okula başlar ve daha rahat ilgilenebilirim minikle Rabbim hayırlısıyla nasip eder İnşallah

Rabbim gonlumuze göre versin inşallah o miniklere de elimizin uzanmasıni nasip etsin

X